Špion, který se vydal na sever

73%
Špion, který se vydal na sever

Jihokorejský tajný agent je vyslán do Severní Koreje, aby se infiltroval do nejvyšších politických a vojenských kruhů a získal tak informace o severokorejském jaderném programu. Klasický dobový špionážní thriller vychází ze skutečných událostí a na pozadí dramatického příběhu se postupně začíná rýsovat obraz reálné politické situace v obou zemích v polovině devadesátých let. (Febiofest)



Scénář:

Dodatečné informace

Původní název:
공작 (více)
  • Jižní Korea Špion, který se vydal na sever
  • Jižní Korea 공작
  • Jižní Korea Infiltrado en el Norte
  • Jižní Korea The Spy Gone North
Země původu:
Jižní Korea
Rozpočet:
17 mil. USD
Tržby:
0 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • Podle listu The Korea Times se Severní Korea k tomuto filmu vyjádřila jen zřídka, ale nepřímo. Severokorejská státní tisková agentura Korea Central News Agency podle publikace "upozornila na nedávný rozhovor jihokorejské tiskové agentury Newsis s Chung Dong-youngem, o němž je známo, že se s Parkem [Park Chae-seo] setkal koncem 90. let jako člen opoziční strany. Čung byl prezidentským kandidátem a nyní je vůdcem menší opoziční Strany pro demokracii a mír. Film se zaměřuje především na 'případ Černá Venuše', v němž byl Park údajně zapleten do pokusu ovlivnit voliče pomocí 'Severního větru', politického vlivu Severu na Jih."
  • Herec Ji-Hoon Ju (známý také jako Ji-hun Ju), který hraje Mu-taek Jonga, šéfa sekce severokorejského ministerstva státní bezpečnosti, vysvětlil, v čem se tento film žánrově liší od ostatních předchozích špionážních filmů: "Jestliže většina špionážních filmů klade důraz na akci, film 'Špion na severu' se více soustředí na psychologickou hloubku. Snaží se zachytit souboj nervů, k němuž dochází, když postavy v zájmu dosažení svých cílů předkládají falešný obraz sebe sama a neustále se snaží odhalit jeden druhého."
  • Režisér filmu Jong-bin Yoon o místech natáčení řekl: "Měl jsem ambici ukázat divákům obrazy, které ještě nikdy neviděli. Ale protože je film založen na skutečném příběhu, myslel jsem si, že diváci musí ta místa poznat. V Severní Koreji není možné v této době natáčet, takže jsem se obával, jak realisticky představit Pchjongjang, řeku Guryong, venkovní tržiště atd. Tento problém jsme řešili různými prostředky: zahraničními lokacemi, CGI a stavbou otevřených kulis v Jižní Koreji. Chtěl jsem, aby diváci měli pocit, že to, co vidí, je skutečně Severní Korea, proto jsem věnoval velkou pozornost vytvoření realistických prostor."