Zajímavosti o Berlínský syndrom

60%

Zajímavosti 6

  • Poté, co jí Andi vyndá SIM kartu, má Clare skutečně přístup ke svému mobilnímu telefonu, protože je možné uskutečnit tísňový hovor i bez ní.
  • Byt, v němž je Clare uvězněna, je založen na skutečném bytě v berlínské čtvrti Prenzlauer Berg. Režie Cate Shortlandová: "Byl to dům s 50 nebo 60 byty, kde bylo obsazeno jen asi osm bytů. Ale všichni naši mladí lidé se tam hrnou. Je to docela krásná myšlenka, chtít se dostat ven a objevovat a doufat, že se o vás umělecká a kulturní dynamika města otře. Je to místo s velkým komunitním cítěním, ale v zimě je to také neuvěřitelně monstrózní, šedivé a mizerné místo." [The Guardian. červen 2017]
  • Melanie Joostenová tímto románem debutovala a získala za něj cenu "Kathleen Mitchell Award for Young Writers" a stala se jednou z nejlepších mladých spisovatelek roku 2012 podle deníku Sydney Morning Herald. Joostenová, která vyrostla v Melbourne, sama poprvé navštívila Berlín, když ve svých 22 letech cestovala s batohem po Evropě.
  • Teresa Palmerová popsala svou účast na projektu jako "jednu z nejproměnlivějších zkušeností" ve svém životě a zároveň jako "nejosvobozující filmovou zkušenost" ve své kariéře.
  • Produkční tým a výtvarné oddělení v Melbourne vytvořili Andiho byt na zvukové scéně v Docklands podle původního bytu v Berlíně. Většina scén v bytě byla natočena na této scéně v Melbourne. Na scéně fungovala voda, plyn a elektřina a navíc zde byla falešná zeď a zelené obrazovky sousední budovy.
  • Natáčení začalo v německém Berlíně a nakonec se přesunulo do australského Melbourne, kde Teresa Palmer dokončila své scény. Hned poté začala v australském Sydney natáčet film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016).