Recenze filmu BlacKkKlansman

75%

Komentáře a recenze 44

Dle počtu bodů
Blackhand47XD
Blackhand47XD
2 502 bodů
8.5
Příběh černošského policisty, který infiltroval KKK patří určitě mezi nejzajímavější filmy podle skutečných událostí, jenž prezentují rasovou nerovnost. Celý snímek rozhodně táhne obsazení, které do toho dává všechno, ať už jde o Adama Drivera nebo J. D. Washingtona. Samotná zápletka navíc není nijak překroucena, aby nám ukázala, že jeden černoch sejme celou organizaci, což je velké plus. Místo toho tu dostaneme klasický příběh vnitřní politiky, kdy to škrty v rozpočtu prostě nedovolí jednotce dotáhnout do konce. Podobně jako třeba v Narcos jsou nám tu krásně vykresleny obě strany i jejich myšlenkové pochody. Nikdo tu vlastně není úplně zlý, má pouze jiný názor a je pak na samotných jedincích, kam směřuje jejich vnitřní morální kompas. Závěr filmu pak krásně ukazuje, že podobná situace je tu i dnes a nenávist mezi rasami zdaleka neskončila. 85%
Miller
Miller
2 220 bodů
8
Když přehlédnu ten konec (videa z Charlottesville), tak se jednalo o fakt super film, s pořádnou dávkou trollingu, celkem fajn muziky (píšu jakožto metalista!), hodně příjemných výkonů (Adam Driver nepřekvapivě výborný, ale i ostatní super), docela autentickým zachycením života normálních klansmenů z buranova a super vtipy. Film je to fakt fajn a bavil jsem se celou dobu.
TheSompeque
TheSompeque
1 554 bodů
10
Lituju toho, že jsem se na to podíval až teď. Atmosféra tehdejší vypjaté společnosti z pohledu KKK a strany černochů je až dechberoucí. Zároveň to mělo takový tarantinovský nádech, což nebylo rozhodně na škodu. Adam Driver a John Washington byli úžasní. Jediná chybka, která mi na filmu vadila, byl závěr. Ten spíš vyvolal jiné pocity, než by v poměru s filmem celkově měl. Nehodilo se to k tomu.
zapalik
zapalik
1 508 bodů
10
Techniky nazí sráčů se nemění po desetiletí. A je jedno, jestli jsou terčem jejich útoků a nenávisti černoši, jiní tzv. barevní, Židé, muslimové nebo homosexuálové. Čekají nás těžké zítřky, když tohle podporuje už i vrchnost přitom poučení z historie tu je, jak ukazuje i tento výborný snímek
Tomas_313
Tomas_313
1 197 bodů
5.5
V souvislosti s režií Spikea Lee se mluví o zdánlivě ledabylé, odfláknuté režii, jež se nakonec vyprofiluje jako promyšlená hra s divákem. V tomto případě nelze mluvit o ledabylosti, spíše o strojovém vyprávění bez osobitějšího výraziva. Světlými problesky jsou první telefonát Ku-klux-klanu, romantická diskotéka, z níž nejvíce čpí příjemný sedmdesátkový feeling a záběr pracující se vzdalujícím se pozadím (Ron a Patrice svírají zbraně). Nejpůsobivější je pak samotný reálný předobraz, z jehož neuvěřitelnosti vyvstává pár plusových bodů, společně se závěrem, který počátek 70. let propojuje se současností sledem záběrů z rasových nepokojů z Charlotsville, na něž posléze reaguje Spikem nenáviděný Donald Trump. Zakončení tedy přináší jasnou zprávu, spíše snad výstrahu a obavu z přítomnosti, která je naneštěstí nejzapamatovatelnějším fragmentem celého filmu.
Bohumil Hrabal
Bohumil Hrabal
12 bodů
7
Spíše jsem čekal nějakou komedii, než životopisné drama.
  • Steve Buscemi má bratra, velká černá afra