Zajímavosti 46
- Ve znělce se o Grinchovi zpívá, že má žluté zuby, ale jeho zuby jsou bílé.
- Když poprvé vidíme dům Cindy Lou, vede od jejích domovních dveří dolů do města dlouhý klikatý chodník (sáňkuje po něm, aby poslala dopis). Ve všech dalších záběrech jejího domu tento chodník chybí a silnice vede přímo kolem jejích domovních dveří.
- Grinch několikrát stojí na skalním výběžku u své jeskyně, odkud je výhled na Whoville. Na dlouhých záběrech jeho jeskyně skalní výchoz chybí.
- Pentatonix: zpěv písně "God Rest Ye Merry Gentlemen", když sbor pronásledoval Grinche vánočními koledami.
- Jedná se o poslední film společnosti Illumination, který není pokračováním, a to až do filmu "Super Mario Bros. ve filmu" (2023).
- Třetí plně CGI animovaný film podle knihy Dr. Seusse, prvním byl "Horton" (2008) a druhý "Lorax" (2012).
- V pokoji Cindy Lou Who se objevilo několik cameí. Prvním je labuť Swomee z filmu "Lorax"(2012). Druhým je panenka králíčka, která vypadá jako Snowball z filmu "Tajný život mazlíčků" (2016).
- Když Grinch poprvé vysloví slovo Vánoce, Benedict Cumberbatch ho vysloví jako Grinch ve filmu "Grinch" (2000), čímž chce poklonit Jimu Carreymu.
- Po filmu "Mimoni" (2015) je to druhý film společnosti Illumination s vypravěčem.
- Vychází měsíc před filmem "Mauglí" (2018), v němž Benedict Cumberbatch rovněž namluvil hlavního antagonistu Šér Chána.
- Ve skladbě Tylera the Creatora "You're A Mean One, Mr. Grinch" jsou dvě věty, ve kterých jsou Grinchovy zuby popsány jako žluté. V tomto filmu jsou však Grinchovy zuby jasně bílé. Zatímco ve filmu "Grinch" (2000) jsou jeho zuby žluté a extrémně křivé. V původní knize a ve filmu "How the Grinch Stole Christmas!" (1966) byly jeho zuby také bílé, i když také křivé. V tomto filmu jsou jeho zuby kromě bílé barvy většinou rovné.
- Animace filmu byla vytvořena pomocí programu Autodesk Maya.
- Vzhledem k tomu, že Grinch má velmi charakteristickou podobu a vzhled, inspirovali se animátoři knihou, uvedl Benedict Cumberbatch: "pro určité performativní tahy určitě, natáčejí váš výkon, když ho děláte, takže to není izolovaně od toho, podařilo se jim vtělit tento hlas do postavy, která je naprosto jedinečná a nemyslím si, že se mi příliš podobá, nahrávají každé sezení, takže mohou vidět výkony i slyšet (to), ale není to jako zachycení obličeje, nikdy jsem nic takového nedělal."
- Grinchův intelekt k sestrojování vynálezů původně pochází z filmu "The Grinch Grinches the Cat in the Hat" (1982). Tato vlastnost byla zopakována ve filmu "Grinch" (2000) a v animovaném filmu.
- Martha May Whover z filmu "Grinch" (2000) byla z této verze zcela odepsána, protože scénáristé měli pocit, že smyslná milostná záliba není tím poselstvím, které chtěli tentokrát získat, což souvisí s kontroverzí z filmu "Kocour" (2003). Stejně jako mnoho dalších verzí klasického vánočního příběhu, ani Grinch se nedočkal milostného zájmu.
- Cindy-Lou Who má plyšové zvíře, které se podobá Snowballovi z filmu "Tajný život mazlíčků"(2016) od Illumination.
- Jedná se o druhý animovaný film Benedicta Cumberbatche. Prvním byli "Tučňáci z Madagaskaru" (2014).
- Podobně jako jeho předchozí inkarnace má i tento Grinch obrovský intelekt, když jde o vymýšlení plánů a vytváření technologických zázraků - zřejmě inspirovaných Rube Goldbergem - a to vše za účelem krádeže dárků.
- Tento film je druhým filmem, ve kterém postavu Grinche namluvil anglický herec. Poprvé to byl Boris Karloff ve filmu "How the Grinch Stole Christmas!"(1966).
- Tato verze Grinche si potrpí na to, aby se vžil do role Santy, a oproti předchozím verzím, které se o to ani neobtěžovaly, si skutečně nasadí bílý plnovous. Stále však dělá jen málo pro to, aby skryl svůj charakteristický zelený kožich.
- Brada Dourifa v roli vypravěče nahradil Pharrell Williams.
- Kniha, po které Grinch hodí budík, se jmenuje "Spelunking for Beginners". Spelunking je činnost a záliba v objevování jeskyní. Protože Grinch žije v jeskyni na hoře Crumpit, mohla mu tato kniha pomoci při dávném vytesávání interiéru jeho domova.
- Grinche při krádeži dárků napadne zrzavá kočka, stejně jako jeho hraný protějšek ve filmu "Grinch" (2000) napadla perská kočka.
- Grinch ve filmu "How the Grinch Stole Christmas!" (1966) a "Grinch" (2000) měl na sobě kostým Santa Clause, ale už se nesnažil vypadat jako Santa. V tomto filmu hraje Grinch přesvědčivěji vypadajícího Santu včetně vousů a bot.
- Po filmu Lorax (2012) je to druhý film společnosti Illumination Entertainment o Dr. Seussovi.
- Benedict Cumberbatch přirovnal Grinche ke svému motion-capture výkonu Šmaka v trilogii Hobit: "Pro tuto postavu, trochu podobnou Šmakovi, žije v hoře a je dost naštvaný a izolovaný a osamělý, takže kromě toho, že mluví s Maxem, který nemluví, to v tomto případě postavě pomohlo. Když vedete rychlé dialogy a nejste v místnosti s lidmi, se kterými hrajete, je to dost divné."
- Čtvrtý a poslední animovaný film Angely Lansburyové uvedený v kinech. Dalšími byly "Poslední jednorožec" (1982), "Kráska a zvíře" (1991) a "Anastázie"(1997).
- V knize je Cindy-Lou Who "ne více než dva" roky. Ve filmu je jí šest let.
- Ve všech ostatních verzích Grinch nemohl najít soba, který by mu pomohl s loupeží, a tak místo něj použil Maxe. V této adaptaci však soba úspěšně najde a nechá ho u sebe doma s Maxem.
- Na otázku, jak se příprava a natáčení liší od snímání pohybu, Benedict Cumberbatch odpověděl: "Je to mnohem méně mobilní. Je to pevný bod, musíte vytvořit spoustu energie, ale je to kolem opravdu pevného přístupu mikrofonu, ať už vás táhnou na saních kolem hory nebo vás prohodí katapultem nebo mluvíte velmi tiše se svým psem - všechny tyto úrovně se musí pohybovat kolem mikrofonu. Váš hlas musí být podpořen akcí, díky které tak zní, ale musíte zůstat u mikrofonu, zatímco u motion capture se můžete opravdu houpat, protože máte obvykle náhlavní soupravu; můžete házet tělem po krajině, jenže jste v izolaci u mikrofonu bez (Dame) Angely Lansbury nebo Kenana Thompsona nebo kohokoli z tisíce lidí, se kterými jsem mluvil."
- Pro tuto adaptaci existuje určitý koncept. Stejně jako v předchozích "Grinchovských" médiích se Grinch objevuje svlečený, ale tady se ukazuje, že má přes slipy navíc zelenou kožešinu. Tím se však odstřihneme od mylné interpretace pro děti, které vidí Grinche "nahého".
- Ve filmu "How the Grinch Stole Christmas!" (1966) a "Grinch" (2000) dostane Grinch nápad převléknout se za Santa Clause, když vidí, že Maxův obličej je pokryt sněhem, který matně připomíná Santovu tvář. V knize i v této verzi přišel Grinch na nápad převléknout se za Santu zcela sám.
- Stejně jako téměř všechny ostatní filmy společnosti Illumination byla animace vytvořena výhradně ve Francii, a to společností Illumination Mac Guff.
- Jeden z nich se jmenuje pan Cubbins. Bartholomew Cubbins byl hrdinou dvou nerýmovaných dobrodružství Dr. Seusse.
- 20. listopadu 2017 bylo oznámeno, že hudbu k filmu složí Danny Elfman. Tyler the Creator napsal pro tento film novou píseň s názvem "I Am the Grinch". Tyler a Elfman pro film spolupracovali na nové verzi písně "You're a Mean One, Mr. Grinch", která se objevila ve finálním traileru.
- Grinch vypadá méně přehnaně než předchozí verze, má jemnější rysy obličeje, které připomínají spíše chlupatého zeleného psího muže než starého strašidelného skřeta, a normální oči namísto jeho typických červených a žlutých zorniček. Má také mnohem méně výrazný bříško. Předchozí verze navíc stanovují/ naznačují, že Grinch žije v nuceném vyhnanství daleko od Kdovíkoho. Tento film ukazuje, že Grinch pravidelně navštěvuje Whoville, aby nakoupil potraviny. Pravděpodobně díky tomu, že do jejich města často zajíždí, se ho Whovilové nebojí a nepohrdají jím tolik jako ve filmech Grinch (2000) nebo "Halloween Is Grinch Night" (1977), kde je Grinchův blížící se příchod velkou událostí.
- Na otázku, jaká sváteční tradice nebo vánoční záležitost v něm vyvolává pocit, že je Grinch, Benedict Cumberbatch odpověděl: "Už toho bylo dost. Prožíváme jednu ekologickou katastrofu za druhou. Nechápu, proč to není něco, co je dnes vlastně v pořádku, balit hračky a zboží do plastu, který není potřeba. Hračky se přece také vyrábějí z plastu. Je to plast na plastu. To je věc, která mě štve. Všechno ostatní je jen součást sezóny. Vánoční nákupy na poslední chvíli? Často si za to můžete jen sami. Ale já prostě nemůžu vystát všechen ten nadbytek, který ke spotřebnímu zboží a obalům patří."
- V jedné scéně Donna Who přijíždí pozdě na autobus a pronásleduje ho a křičí na řidiče "Sam!", který zastaví a nechá ji nastoupit. Jedná se o identickou scénu jako ve filmu "Nebezpečná rychlost" (1994), kde Annie dělá totéž.
- Grinchovo prozření, že ukradl Vánoce, se odehrává 21. prosince, nikoliv na Štědrý den. Grinch tak má více času na vývoj svých vychytávek a zformulování plánu, jak najednou vykrást celé Whoville. Tento čas navíc mu také umožní najít soby, kteří by táhli jeho saně, a nakonec uloví soba jménem "Fred".
- Původní premiéra tohoto filmu byla naplánována na listopad 2017, ale byla přesunuta na listopad 2018. Pravděpodobně proto, aby se vyhnul konkurenci filmu "The Star" (2017) společnosti Sony Animation, dalšího animovaného filmu s vánoční tématikou. Kdyby byl tento film uveden v roce 2017, byl by uveden do kin šedesát let po vydání knihy Dr. Seusse, podle níž byl tento film natočen a která poprvé vyšla v roce 1957.
- Max je stále Grinchovým mravním mazlíčkem, ale namísto ustrašeného a bázlivého psa, který neochotně plní Grinchovy příkazy, je Max velmi milující a věrný Grinchovi. Ačkoli není v žádném případě hodnější, tato verze Grinche se k Maxovi chová nepatrně laskavěji než ve filmu "How the Grinch Stole Christmas!" (1966) nebo "Grinch" (2000), obecně tím, že se k němu chová spíše jako typický majitel psa a v jednu chvíli si s Maxem hraje s malým láskyplným úsměvem na tváři. Celkově je Grinch mnohem méně asociální než jeho předchozí inkarnace a je naznačeno, že jeho motiv ke krádeži Vánoc je částečně spíše freudovskou výmluvou než z čiré zloby.
- Benedict Cumberbatch na otázku, zda se tento film vždy řídil podle knižní předlohy, odpověděl: "Nemusíte nutně dostat celý scénář. Po celou dobu se objevují nadhozy a vy víte, kam to směřuje. Ale poměrně brzy jsem řekl, že chci opravdu vědět, proč je takový, jaký je. Možná je za tím nějaký důvod, že byl předtím zraněný. Proč je venku? Proč je zelený? Proč žije sám v horách? Co to všechno znamená? Takové ty motivační otázky, které si pupkatý herec klade vždycky. Ale je třeba, aby postavy dávaly smysl. Nemohou existovat jen tak ve vzduchoprázdnu, i když jsou to animované postavičky v rodinném filmu."
- Když Cindy-Lou Who a její kamarádka vylezou na stromový domek, je na baseballové pálce, na které jezdí jako na plošině, vyryto jméno "Theodor". Theodor Seuss Geisel, známý také jako Dr. Seuss, napsal knihu Grinch.
- Ve filmu Já, padouch 3 (2017) má nejstarší z Gruových dívek, Margo, na sobě tričko s touto verzí Grinche na přední straně. Obě trička pocházejí z dílny Ilumination Entertainment a šlo o jasnou narážku na chystaný film. Ve filmu "Já, padouch" (2010) měla Margo tričko s Loraxem, čímž škádlila film The Lorax (2012) od Illumination Entertainment, což je další film Dr. Seusse.
- Píseň, kterou Grinch hraje na své varhany, je "All by Myself" od Erica Carmena.
- Studio původně chtělo, aby Grinche namluvil Benedict Cumberbatch svým přirozeným hlasem, ale Benedict se domníval, že vzhledem k tomu, že zbytek herců je americký, měl by mít Grinch americký přízvuk.