Zajímavosti 19
- Clay Aiken hraje Llewelyna, postavu podobnou Q Jamese Bonda, kterého Desmond Llewelyn ztvárnil v 17 filmech o Jamesi Bondovi.
- (cca v 1h 21 min) Motiv žraloka na hrnku ve studiu Tele 5 SchleFaZ News je stejný jako na tričku Olivera Kalkofeho, které měl na sobě ve filmu Sharknado 3: Oh Hell No! (2015).
- (asi v 59. minutě) Při házení tří mincí do Fontány di Trevi, fontány, která se objevuje ve filmu Tři mince ve fontáně (1954), je v pozadí slyšet šestinotónová znělka z tohoto filmu.
- (asi v 1. minutě) Když Nova říká: "Děkuji vám, Mad Magazine", má na mysli "skládačky" v každém čísle.
- (cca 27 minut) Generální tajemnice, kterou hraje Nichelle Nichols (Uhura, Star Trek (1966)), říká Finovi, že se vydal "tam, kam se ještě nikdo nevydal" - to je kultovní hláška Star Treku, kterou pronesla kultovní herečka Star Treku.
- Všichni doktoři uvedení v tomto filmu - Wobbegon, Angel, Bramble - jsou druhy žraloků.
- "Petunia" (vycpaná vačice, která se objevuje v každém filmu) je v tomto filmu vidět několikrát. Jednou na plakátu "Petunia Cerveza" v baru v Riu a pak ještě jednou v Hummeru starého Fina.
- Úvodní titulky se objeví až po 21 minutách filmu.
- (asi ve 45. minutě) Postava Olivie Newton-John varuje April a Fina, aby se do sebe příliš nepouštěli. "Physical" je jeden z jejích hitů.
- (přibližně v 17. minutě) Je zadán bezpečnostní kód 00D. Oodové byli mimozemskou rasou v seriálu Doctor Who (2005).
- Jediné Sharknado, které před závěrečnými titulky neřekne "Fin".
- Když doktor Angel (Geraldo Rivera) otevře svůj trezor, zjistí, že je prázdný, a řekne, že by přísahal, že je v něm láhev alkoholu. To je narážka na Riverův vlastní dokumentární film Záhada Al Caponeho trezoru (1986), v němž byl nalezen a otevřen trezor gangstera Al Caponeho v naději, že se najde jeho tajný poklad nebo dokonce mrtvola. Pořad byl dopředu tak hypovaný, že dosáhl jedné z nejvyšších sledovaností v historii televize Nielsen, ale skončil zklamáním, protože uvnitř trezoru byla jen špína, prázdná láhev od alkoholu a rulička čtvrťáků.
- (asi v 39. minutě) Australští moderátoři používají větu "Raději utíkejte. You better take cover" z refrénu písně "Down Under" od Men at Work.
- (asi v 6. minutě) Když Fin a Nova prozkoumávají Stonehenge, jsou vidět rekvizity z filmu Halloween III: Season of the Witch (1982) (maska lebky a odznak s logem Silver Shamrock Novelties). Ve filmu Halloween III: Season of the Witch (1982) bylo Stonehenge použito jako síla pro padoucha z děje filmu. V tomto filmu jsou oba předměty velmi krátce vidět ležet na zemi během několika prvních minut filmu, když jsou obě postavy, Fin a Nova, hluboko v jeskyních Stonehenge. Je třeba mít bystré oko, abyste si toho všimli, jinak vám tento velmi nepatrný detail unikne.
- Moderátory Tele 5 hrají Oliver Kalkofe a Peter Rütten, moderátoři německého pořadu Die schlechtesten Filme aller Zeiten (2013) (Nejhorší filmy všech dob), ve kterém ukazují a komentují špatné filmy (uvedli všechny filmy Sharknado a jsou jedním z důvodů úspěchu těchto filmů v Německu). Oba si předtím zahráli cameo ve filmu Sharknado 3: Oh Hell No! (2015) jako jezdci na horské dráze. Kromě toho mají cameo i kolegové Olivera Kalkofeho Dietmar Wischmeyer (kabaretiér) a Oliver Welke (moderátor heute-show (2009), scénárista Kalkofeho filmů Wixxer).
- Vysíláno dva týdny po smrti Johna Hearda, který hrál v prvním filmu. Na konci je uveden vzpomínkový pořad "In Memory Of".
- (asi v 56. minutě) Když Finovo a Aprilino auto Smart přistane v Římě, prorazí kamennou zeď, aniž by se auto poškodilo.
- (asi v 15. minutě) Jedna z postav prohlásí: "London Bridge se hroutí", avšak most, který se hroutí, je ve skutečnosti Tower Bridge, který je často zaměňován za London Bridge.
- Vozy Smart stále mění model, od kupé 450 po kupé 451 a zpět.