Zajímavosti 47
- Pokud měla mít Emily skutečně velmi silnou chřipku a lékaři se nejprve zabývali pravděpodobnou infekcí, měla být v izolační podtlakové místnosti, která je k dispozici na všech pohotovostních odděleních.
- Lékař na pohotovosti Kumailovi řekne, že musí Emily okamžitě intubovat, ale nikdo jí ještě nedal kyslík (nejprve nosní rourkou, pak maskou a nakonec bez dýchacího přístroje), aby zjistil, jak bude na tuto jednoduchou léčbu reagovat.
- Ačkoli žije v Chicagu, má Kumail na předním skle newyorskou kontrolní nálepku.
- Ačkoli se děj filmu odehrává v Chicagu a Emily je údajně v nemocnici City View Hospital, při příjezdu Kumaila je vidět nápis Katz Women's Hospital v Long Island Jewish Medical Center v New Yorku.
- Lékař na pohotovosti Kumailovi řekne, že musí Emily okamžitě intubovat, ale že nejeví žádné známky dechové tísně ani zvýšené dechové námahy.
- Monitorování EKG ukazuje 106 tepů za minutu, což je známka tísně, ale "čára" je mnohem pomalejší (kolem 60), což ukazuje, že pacientka je skutečně stabilizovaná díky navozenému kómatu a umělé ventilaci (a pravděpodobně se jedná o skutečnou srdeční frekvenci herečky).
- Kumail řekne Emily, že film Ohavný doktor Phibes (1971) byl natočen v roce 1969 společností MGM. Film byl uveden společností American International v roce 1971, což však není faktická chyba, ale spíše přiblížení postavy.
- Lékař na pohotovosti jde v panice za Kumailem a žádá ho, aby podepsal dokumentaci k intubaci Emily, ale ta je dospělá a plně při vědomí, takže by měla učinit informované rozhodnutí.
- Když si maminka lehne vedle Emily, aby jí řekla, že "musí jít", drží Emily mezi záběry za pravé a pak za levé stehno/koleno.
- Ke konci filmu, když se Kumail dívá oknem ve dveřích nemocničního pokoje, vidí Emilyinu hlavu, ale když se záběr přepne na druhou stranu postele, je zřejmé, že ji z okna nemohl vidět kvůli úhlu stěny koupelny.
- Na začátku filmu Kumail hodí fotografii na hromadu obrázků ve své krabici od doutníků. Pod několika dalšími obrázky je fotografie ženy ve světle modrém hidžábu. Později ve filmu opět hodí na hromádku fotografii; je to stejná fotografie ženy ve světle modrém hidžábu.
- V úvodní scéně v Comedy Clubu je Mary vidět, jak předvádí část svého vystoupení. Když přijde do zákulisí, kde jsou muži, má na sobě jiné oblečení a změnil se jí účes.
- Když Kumail jí jídlo z fast foodu a přijde mu zpráva, že má být za 20 minut na jevišti, je zpráva označena jako odeslaná den předem.
- Emily V. Gordon: spoluautorka scénáře a "skutečná" Emily je k vidění v poslední scéně filmu v komediálním klubu, kde sedí vedle CJ a Mary.
- V jedné scéně se Emilyini rodiče hádají, kdo jí dal určitou knihu. Jedná se o skutečnou knihu, kterou napsala Elaine Showalter, matka režiséra Michaela Showaltera.
- Producenta Judda Apatowa k projektu přilákalo kromě vtipnosti také to, že se v něm řeší řada témat včetně vztahů, náboženství, rodiny a stability.
- Emily a její matka nosí po většinu filmu stejný náhrdelník. Je to zlatý přívěsek, který má na jedné straně slunce a na druhé straně vyryté slovo "láska".
- Maryin stand-up se stojanem na flipchartu vychází ze skutečného stand-upu Aidy Bryant.
- Kumail Nanjiani a Emily V. Gordon měli podcast s názvem "The Indoor Kids", kde diskutovali o videohrách. Název odkazuje na hlášku z filmu Wet Hot American Summer (2001), na jehož scénáři se podílel režisér Michael Showalter.
- Michael Showalter při režírování filmu často spolupracoval s herci a podporoval improvizaci.
- Zubeida, první žena, kterou se Kumailova matka snaží dát dohromady, odkazuje na Akta X (1993), protože jí bylo řečeno, že je to jeho oblíbený seriál. Kumail Nanjiani je ve skutečném životě oddaným fanouškem Akt X a předtím, než byl v roce 2016 obsazen do jedné z epizod obnoveného seriálu, vedl podcast s názvem Akta X.
- Skladatel Michael Andrews do své hudby původně zakomponoval hudbu ve východním stylu, aby pomohl ilustrovat témata střetu kultur a asimilace ve filmu. Nakonec od tohoto nápadu upustil, protože podle Andrewse "působil nuceně".
- Ve scéně v nemocnici se na Emilyině náramku krátce objeví datum jejího narození, 5. května. To je skutečné datum narození Emily V. Gordon.
- Tento film byl první hlavní rolí Kumaila Nanjianiho v celovečerním filmu.
- Kumail Nanjiani si ve filmu zahrál svou vlastní verzi, včetně stejného jména. Jeho manželka Emily V. Gordon si však nechala změnit jméno na "Emily Gardner".
- Kumail Nanjiani se v epizodě 1.4 svého podcastu zmínil o tom, jak plánoval scénu, ve které se jeho postava zhroutí během svého stand-up vystoupení. Smích publika komparzistů byl oprávněný a smáli se i dalším stand-up vystoupením natočeným pro finální sestřih filmu. Když Nanjiani konečně přišel na scénu, komparzisté se nervózně smáli, dokud si neuvědomili, že se hroutí.
- Film byl jediným filmem, který nebyl nominován na Oscara za nejlepší film roku a získal nominaci za nejlepší původní scénář.
- Holly Hunter na place přestavovala rekvizity, aby se lépe vžila do role.
- Kumail Nanjiani a Emily V. Gordon psali scénář k filmu tři roky. Často dostávali poznámky a návrhy od producentů Judda Apatowa a Barryho Mendela.
- Kumail Nanjiani byl z psaní scénáře nadšený i nervózní. Od zdravotních potíží jeho ženy Emily V. Gordon uplynulo pět let, ale pocity z této události měl stále v čerstvé paměti.
- Před konkurzem se herečka Zoe Kazan podívala na videa s Kumailem Nanjianim a Emily V. Gordon, aby lépe pochopila jejich charaktery.
- Holly Hunter přišla s nápadem, aby ona a Zoe Kazan nosily stejný náhrdelník, který by naznačoval silné pouto mezi oběma postavami.
- Když CJ (Bo Burnham) předváděl stand-up komedii, byly všechny reakce publika přirozené, protože Burnham je při zkouškách nepoužíval.
- Režisér Michael Showalter komentoval temnější (i když stále humorný) tón druhého dějství poté, co Emily upadne do kómatu. Odkázal na to, jak film přistupuje k životu, a prohlásil: "Ať je situace jakkoli zlá, musíte mít humor."
- Producent Judd Apatow oslovil Raye Romana pro roli Terryho poté, co s ním krátce spolupracoval ve filmu Funny People (2009). Byl také velkým fanouškem Romanova sitcomu Everybody Loves Raymond (1996).
- V listopadu 2016 byl Kumail Nanjiani hostem podcastu NPR "Pop Culture Happy Hour". Když ho jedna z moderátorek podcastu, Linda Holmes, vyzvala, aby upozornil na svůj připravovaný film (který se v té době teprve natáčel), řekl: "Napsali jsme s manželkou film, hraju v něm a vyjde příští rok. Právě teď se jmenuje 'The Big Sick (2017)', ale název se změní. Takže prostě hledejte romantickou komedii o snědém muži a bílé ženě, ve které budu hrát já."
- Kumail Nanjiani požádal svou manželku a spoluscenáristku Emily V. Gordon, aby během natáčení líbacích scén se Zoe Kazan opustila plac.
- Scénáristka Emily V. Gordon se zmínila, že její skuteční rodiče jsou zcela jiní než jejich představitelé na obrazovce.
- Hlášku, v níž Terry zmiňuje hru "Hoď křídu na Jimmyho", improvizoval Ray Romano.
- Kumail Nanjiani je fanouškem seriálu Akta X (1993) a nejednou se o něm mluvilo i ve filmu Mulder & Scully Meet the Were-Monster (2016).
- Film měl premiéru na festivalu Sundance, kde byl velmi dobře přijat, což odstartovalo válku o distribuční práva mezi společnostmi Sony, Focus Features, Amazon a Netflix. Spolutvůrce filmu Kumail Nanjiani chtěl, aby byl film distribuován v kinech, což Netflix z nabídkové války vyřadilo, protože není zastáncem tohoto distribučního modelu. Distribuční práva na film nakonec za zhruba 12 milionů dolarů koupil Amazon, který je velkým zastáncem kinematografického zážitku a všechny jeho filmy se alespoň nějakým způsobem promítají v kinech. Dohoda za 12 milionů dolarů byla jednou z největších v historii festivalu Sundance.
- Kumail Nanjiani a Adeel Akhtar jsou jediní dva herci z rodiny, kteří jsou skutečně pákistánského původu. Ostatní hlavní herci (Anupam Kher, Zenobia Shroff a Shenaz Treasury) jsou Indové.
- Při hledání finančních prostředků předložili producenti scénář různým potenciálním studiím. Během tří hodin po předložení jim společnost FilmNation nabídla financování celého filmu bez jakýchkoli závazků.
- Scénář k tomuto filmu napsala Emily V. Gordon a její manžel Kumail Nanjiani a volně vychází z jejich skutečných námluv před svatbou v roce 2007. Podle Nanjianiho se k nápadu natočit o nich scénář poprvé inspiroval pozdější koproducent filmu Judd Apatow, když se oba setkali při vystoupení v epizodě podcastu "You Made It Weird" v roce 2012. Scénář, který vznikal tři roky, byl označen za částečně autobiografický, protože kromě dvou hlavních postav vytvořených podle jejich vzoru bylo ve filmu do jisté míry zachyceno mnoho událostí, které se odehrály během vztahu Gordona a Nanjianiho. Ačkoli to nebylo součástí původního scénáře, skutečný incident, kdy Holly Hunter hecovala nejmenovaného hráče během tenisového zápasu na US Open, inspiroval podobnou scénu ve filmu, kdy je Nanjianiho postava hecována během jednoho ze svých stand-up setů.
- Při psaní scénáře chtěl Kumail Nanjiani, aby jeho rodina na plátně odrážela vtipné a humorné rysy jeho skutečné rodiny. Stěžoval si, že mnoho muslimských postav je často zobrazováno jako příliš vážné, a snažil se tomuto stereotypu vyhnout.
- Kumail Nanjiani osobně kontaktoval Anupama Khera, aby přijal roli jeho otce Azmata. Kher roli přijal poté, co se dozvěděl, že Nanjianiho skutečný otec osobně vyjádřil přání, aby roli přijal.
- Film byl ve Spojených státech uveden v den desátého výročí svatby Kumaila Nanjianiho a Emily V. Gordon.