Zajímavosti 18
- Název byl inspirován filmem "3:10 to Yuma".
- Clint Eastwood byl od roku 2014 spojen s režií filmu Richard Jewell (2019), ale v roce 2016 od toho upustil, aby po dokončení filmu Sully (2016) natočil jako svůj další režijní projekt film Impossible Odds. Projekt ještě nebyl hotový a potřeboval více času na vývoj, což znamenalo, že Eastwood potřeboval jiný projekt. Rozhodl se, že se pod tento projekt podepíše jako pod svůj další režijní film.
- Film původně obdržel od MPAA rating R. Z 563 filmů, které MPAA v roce 2017 hodnotila, byl tento film jedním z pouhých pěti, které žádaly o mírnější hodnocení. Z těchto pěti filmů byl tento jediný, u kterého bylo hodnocení zrušeno ve prospěch ratingu PG-13.
- S délkou jedné hodiny a třiceti čtyř minut má tento film nejkratší stopáž ze všech režijních projektů Clinta Eastwooda. Předchozím rekordmanem byl Sully (2016) s délkou jedné hodiny a třiceti šesti minut.
- Na tričku jedné z postav se objevuje obličej producenta a režiséra Clinta Eastwooda z filmu Bledý jezdec (1985).
- Nalodění tří příslušníků služby bylo natočeno v centru Amsterdamu, zatímco nalodění teroristy bylo natočeno v Bruselu Midi. Obě místa jsou správná, ačkoli v celém finálním sestřihu filmu není město Brusel nikdy zmíněno.
- Jedná se o třicátý šestý film Clinta Eastwooda.
- V popisku filmu se píše "3 američtí letci", ale pouze Spencer Stone je příslušníkem letectva. Alek Skarlatos je příslušníkem Armádní národní gardy a Anthony Sadler je civilista.
- Když Spencer Stone vystoupil v září 2015 jako host pořadu Jimmy Kimmel Live! (2003), byl za svou odvahu oceněn vozem Chevy Camaro Convertible 2016. Stejný vůz se objevuje v úvodní scéně tohoto filmu.
- Zhruba osm týdnů po útoku ve vlaku Thalys byl Spencer Stone před nočním klubem v centru Sacramenta několikrát bodnut do zad Jamesem Tranem. Stone utrpěl poranění plic, jater a srdce a musel se podrobit urgentní otevřené operaci srdce. V roce 2017 byl Tran shledán vinným z pokusu o vraždu, způsobení těžké újmy na zdraví a použití smrtící zbraně a byl odsouzen na devět let. Stone byl citován v novinách Sacramento Bee: "Nakonec jsem tomu chlapovi odpustil. Všichni děláme hloupá rozhodnutí, někteří hloupější než jiní. Doufám, že se z toho poučí."
- Producent a režisér Clint Eastwood si do filmu přizval skutečné Američany, kteří teroristu zneškodnili: Anthony Sadler, Alek Skarlatos a Spencer Stone.
- Jako první se teroristovi ve vlaku postavil Francouz. Později odmítl vyznamenání Légion d'honneur a požádal o zachování anonymity, protože se obával odvety ze strany dalších islamistů žijících ve Francii.
- Během výuky zdravotníků Alex oslovuje instruktorku, poddůstojnici, "madam". Poddůstojníci se oslovují podle své hodnosti, např. "seržante", "nadrotmistře" atd. Mimo základní výcvik (a to pouze u námořní pěchoty) se nikdy neoslovují "madam" nebo "pane". Alex je ve službě dost dlouho na to, aby to věděl.
- Když jsou tři hrdinové dvanáctiletí na střední škole, film se odehrává v roce 2005. Střih do doby, kdy se přihlásili na vojnu, pravděpodobně v roce 2014 nebo 2015, a scéna ukazuje, jak sledují skutečný fotbalový zápas univerzit Cal-Tenn. Jeden z nich křičí: "Pojď, Marshawne!" a diskutují o tom, že by měl běžec Cal Marshawn Lynch dostávat míč častěji." Marshawn Lynch odehrál svůj poslední vysokoškolský zápas za Cal v roce 2006.
- Po celou dobu filmu jsou na Spenceru Stoneovi vidět jizvy po skutečném útoku.
- Jedna z postav ve scéně v Koloseu zmíní, že ve starém Římě znamenalo "palec dolů" zabít protivníka v gladiátorském zápase. Ve skutečnosti "palec nahoru" znamenal zabít protivníka, zatímco "palec dolů" znamenal nezabíjet protivníka (doslova, položit zbraň do země). Tuto chybu však dělá většina lidí ; jedná se tedy o chybu postavy, nikoli o hloupost tvůrců filmu.
- Scéna v německém baru nebyla natočena v německém baru, protože na IMDB je také uvedeno, že žádná ze scén nebyla natočena v Německu. Text na jídelním lístku za pultem a další nápisy v baru měly pravopisné a gramatické chyby. A německá barmanka, která mluví nejprve německy, má silný anglický přízvuk. Zatímco když přešla do angličtiny, bylo to v pořádku.
- Flashback se odehrává v roce 2005, ale je vidět plakát k filmu Dopisy z Iwo Jimy. Film vyšel v prosinci 2006. Materiály k filmu vyšly až koncem roku 2006, takže ve skutečnosti by v roce 2005 žádné předměty z filmu nebyly k dispozici.