Zajímavosti 28
- Když Bouchard mluví francouzsky, označuje Světovou zdravotnickou organizaci anglicky jako "WHO". Francouz by ji vždy označoval jako OMS (Organisation mondiale de la santé).
- Zobrist říká, že se bakterie zdvojnásobují každou minutu a že pohár bude plný o půlnoci. Ve 23:59 je tedy z poloviny plný a svět je na pokraji zkázy. Jeho řešením je virus, který vybije polovinu světové populace. Problém je v tom, že toto "řešení" vrátí čas pouze o 1 minutu zpět, což není velká úspora. Sienna si to ke konci filmu sama neuvědomuje a tvrdí, že virus trvale vyřeší populační problém lidstva.
- Během letu do Istanbulu Elizabeth Sinskeyová vypočítává, že během několika dní bude nakaženo 95 % světové populace. Ale vzhledem k tomu, že o viru zatím nic neví ani neví, jak se bude uvolňovat, nemůže tento výpočet provést.
- U tak cenného předmětu, jako je posmrtná značka Danteho Alighieriho, je těžké pochopit, proč nebyl případ nijak alarmující.
- Langdon a Sienna jedou autem ze Siennina bytu do Palazzo Vecchio, "poblíž Giardini Boboli". Poloha Siennina bytu však vybíhá na ulici Via del Sole, nedaleko Palazzo Strozzi, a je vzdálena pouhých 7 minut chůze od Palazzo Vecchio, tedy ještě blíže než Giardini Boboli! V úzkých uličkách historického centra Florencie, které není vhodné pro jízdu automobilem, by cesta autem trvala stejně dlouho, ne-li déle. Navíc po opuštění jejího bytu je další scény ukazují, jak jedou po Via Machiavelli v úplně jiné části města, přes řeku Arno.
- Zvuk vlakové houkačky je americký, nikoli evropský.
- Zjevný (a bezvousý) dvojník pro zobrista v úvodní scéně, kdy běží ulicemi.
- Podzemní prostory pod Hagia Sofia jsou stejným místem, které bylo použito pro setkání padouchů ve filmu "International" (2009).
- Ačkoli je označován za závěrečný díl série, v roce 2019 byl oznámen prequelový televizní seriál, který se zaměří na mladého Roberta Langdona a bude přímo adaptací Langdonova románu "The Lost Symbol" od Dana Browna. Do kin byl uveden pod názvem "The Lost Symbol"(2021), čímž se otevřela šance na čtvrtý film, který by mohl být adaptací pátého Brownova Langdonova románu "Origin".
- Langdon při výbuchu ztratí hodinky s Mickey Mousem. Stejné hodinky jsou k vidění v prvním filmu z této série, Šifra mistra Leonarda (2006), když vidíme, jak si mne ruce na zadním sedadle obrněného vozu.
- Robert Langdon se ve filmech setkává s různými tajnými společnostmi: "Převorství sionské" ve filmu Da Vinciho kód, "Ilumináti" ve filmu Andělé a démoni a "Consortium" ve filmu Inferno.
- Brooks uvádí, že Langdon byl "intubován", takže všechny léky, které v nemocnici dostával, mu byly podávány nitrožilně. Intubace je zavedení dýchací/léčebné trubice do průdušnice a nemá nic společného s kapačkou. Pokud je však někdo intubován, nemůže užívat žádné léky perorálně.
- V červenci 2013 společnost Sony stanovila premiéru filmu na 18. prosince 2015. Kvůli kolizi s filmem Star Wars: Síla se probouzí (2015) však bylo datum premiéry přesunuto z 18. prosince 2015 na 14. října 2016. Na začátku roku 2016 bylo datum premiéry přesunuto na 28. října 2016.
- Pátá spolupráce Toma Hankse a Rona Howarda.
- Otevírací víkend přinesl 50 milionů dolarů na 53 mezinárodních trzích. Stal se tak druhým nejlepším mezinárodním otvírákem společnosti Sony v říjnu.
- Auto používané členy Světové zdravotnické organizace (WHO) má poznávací značku 666P2, což je "číslo šelmy" a odkaz na italskou zednářskou lóži Propaganda Due, běžně označovanou jako P2.
- S délkou 121 minut se jedná o nejkratší film z celé série.
- Tom Hanks v květnu 2015 uprostřed natáčení nakrátko opustil natáčení a odletěl do New Yorku, aby se objevil jako jeden ze dvou posledních hostů Davida Lettermana v pořadu Late Show with David Letterman (1993).
- V knize se dozvídáme, že Sienna se v dětství vzdala svého křestního jména Felicity. Ve filmu ji hraje Felicity Jonesová.
- Robert Langdon se v knize zmiňuje o tom, že ho Vatikán po událostech v knihách "The Da Vinci Code" a "Andělé a démoni" nenávidí.
- Jen několik týdnů před uvedením tohoto filmu oznámil Dan Brown novou knihu ze série o Robertu Langdonovi s názvem "Origin". Něco podobného se stalo při uvedení filmu Andělé a démoni (2009), ale v tomto případě byla několik měsíců po filmu vydána kniha "The Lost Symbol".
- Tento film je druhým pokračováním, které režíroval Ron Howard. Při natáčení filmu Andělé a démoni (2009) prohlásil, že nerad režíruje pokračování. Knihy však nepovažoval za pokračování, ale za samostatné příběhy.
- "Inferno" mělo rozpočet 75 milionů dolarů, což bylo mnohem méně než první dva díly.
- Ve srovnání s filmy Šifra mistra Leonarda (2006) a Andělé a démoni (2009), kde byla hudba převážně orchestrální s několika elektronickými náznaky, je v tomto filmu více elektronické hudby. Hudbu k těmto třem filmům složil Hans Zimmer.
- Během Zobristovy videopřednášky na začátku filmu popisuje "Bartlett's Beaker". Albert Bartlett (1923-2013), dlouholetý profesor na Coloradské univerzitě, přednesl přednášku "Aritmetika, populace a energie" více než 1700krát. Řekl, že "největším nedostatkem lidského rodu je naše neschopnost pochopit exponenciální funkci".
- Žádný z filmů ságy o Robertu Langdonovi nebyl natočen v pořadí, v jakém vyšly příslušné romány Dana Browna. Nejdříve byl natočen film "Šifra mistra Leonarda" (2006), který byl adaptací druhé Brownovy knihy; film Andělé a démoni (2009) byl druhým filmem, který byl uveden do kin, ale byl adaptací první knihy. "Inferno" je třetím filmem, který byl adaptován, ale ze čtvrté knihy série. Třetí kniha, "Ztracený symbol", byla původně přeskočena, protože studio dalo přednost adaptaci "Inferna", ale později byla adaptována jako čtvrtý projekt, prequelový televizní seriál "The Lost Symbol" (2021).
- Důvodem, proč pokračování trvalo tak dlouho, bylo to, že společnost Sony chtěla natočit film "The Lost Symbol", ale produkce této adaptace se příliš zkomplikovala, protože Ron Howard ji raději pouze produkoval, než aby ji režíroval, a Tom Hanks se do role profesora Roberta Langdona nevrátil. Nakonec se produkce protáhla natolik, že v roce 2013 vyšel román Inferno a Sony se rozhodlo místo něj produkovat tuto adaptaci, do níž se vrátila většina štábu předchozích filmů, včetně Howarda jako režiséra a Hankse, který si zopakoval roli hlavního hrdiny. "The Lost Symbol" byl později zfilmován jako prequelová televizní minisérie "The Lost Symbol"(2021).
- Francouzský herec Omar Sy při prvních scénách nešťastnou náhodou spadl do kanálu v Benátkách.