Ta zvláštní láska

63%
Ta zvláštní láska

Ben a George se po mnohaletém soužití rozhodnou svůj vztah úředně posvětit. Po romantickém obřadu na Manhattanu následuje uvolněná oslava v kruhu přátel a rodiny. Když se však o sňatku dozví ředitel katolické školy, kde učí George, ihned s ním ukončí pracovní poměr. Tato náhlá změna otřese jejich finanční situací, jsou nuceni odstěhovat se z bytu. George se nastěhuje k dvojici mladých gayů policistů, Ben do Brooklynu k rodině synovce, a oba doufají, že pouze dočasně. Uznávaný režisér opět potvrzuje svou schopnost s neuvěřitelnou lidskostí, intuicí a humorem proniknout do nitra postav a ukázat jeho hloubku a mnohoznačnost. Pro Bena a George je náhlé fyzické odloučení naprosto nečekanou a bolestivou zkušeností. V hlavních rolích excelují John Lithgow a Alfred Molina, kteří postavám Bena a George dokázali vtisknout obrovskou autenticitu a obdařit je neodolatelným šarmem a charismatem. V jedné z rolí se objeví i vynikající Marisa Tomeiová. (MFF Karlovy Vary)




milda.sleha
423 bodů
6.5
téma lásky mezi dvěma stárnoucími muži není častým filmovým námětem... a už vůbec ne u amerického filmu, který se dostane i k českým očím, a to oficiálně... to je jednoznačné plus... jde o hořkosladké sociální drama, které je okořeněno právě tím, že hlavními hrdiny jsou dva gayové-senioři... výkony jejich představitelů jsou opravdu přesvědčivé a autentické... nepřehrávají a navíc mají velmi zvláštní osud, který skončí jinak, než se dá u amerického filmu očekávat... přesto musím říct, že to chvilkami i nudí, což je docela škoda... ale za vidění stojí... :m)

Dodatečné informace

Původní název:
Love Is Strange (více)
  • USA Ta zvláštní láska
  • USA Love Is Strange
  • USA El amor es extraño
  • USA I toni dell'amore
  • USA Liebe geht seltsame Wege
Země původu:
USA, Řecko
Tržby:
2,26 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • Benovy obrazy namaloval malíř Boris Torres, který je zároveň manželem režiséra Iry Sachse.
  • Když George radí mladé dívce, která hraje na klavír skladbu Fryderyka Chopina (údajně bez dostatečného citu), aby se nechala hudbou někam zavést, překvapit ji, nebo dokonce ohromit, říká, že je to stejně důležité jako "znát rozdíl mezi půlkrokem a půltónem". Faktem je, že půlkrok JE půltón; není v tom žádný rozdíl.
  • Když George hraje na svatební hostině na klavír, zvuky neodpovídají tomu, co hrají jeho ruce.