Osm hrozných

84%
Osm hrozných
Symbolicky osmý snímek amerického cinefila a autorského režiséra Quentina Tarantina přináší tvůrcem již ozkoušené rozhraní a uzavírá množství postav v dřevěné chatě, zatímco venku zuří sněhová bouře. Mezi nimi najdete lovce hlav, nastávajícího šerifa, lapenou banditku, muže s dopisem od samotného Lincolna či podezřelou partu cizinců. Do kapitol řazený a na přeskáčku vyprávěný románový opus rozkresluje různorodé a ambivalentní postavy, které postupně se sílící bouří vykládají své karty na stůl. Kompozičně precizní a mistrně vystavěná konverzační přestřelka čerpá z poetiky tvůrců spaghetti westernů, jmenovitě především Sergia Leoneho a Sergia Corbucciho, přičemž do inspiračních zdrojů tradičně přináší osobitou Tarantinovu poetiku.



Recenze: Osm hrozných

Kinobox.cz
60%

Přes to všechno tento film doporučuji, protože je dostatečně "jiný" a dostatečně kvalitně zvládnutý na to, aby nebyl tak nudný, jak mohl při své strašlivé délce být. A svůj vztah k Tarantinovi jsem vysvětloval právě proto, abyste mohli být strašlivě natěšeni, pokud se vám jeho předchozí filmy (na rozdíl ode mne) strašlivě líbily.


Brenan88
Brenan88
47 170 bodů
10
Tuhle Tarantinovku řadím hoooooodně vysoko. Jestli totiž na Tarantinovi něco miluju,jsou to právě ty dialogy. Tohle ten šílenec prostě umí a Osm hrozných nám jich servíruje požehnaně,díky bohu. O nudě nemůže být vůbec řeč. Nebyla jediná chvilka kdy bych se podíval na hodiny,nebo se nějak rozptýlil. Celou tu dobu jsem se nechal unášet tímto mistrovským dílem a také skvělou hudbou. Co se herců týče tak nemám co vytknout, snad jen,že bych Tima Rotha nahradil Waltzem. Nic proti němu,protože zahrál skvělé,ale já si prostě celou dobu říkal,že ta postava je šitá právě pro Waltze. Nezbývá než se těšit na další Tarantinův film,protože tímto mě jen utvrdil v tom,že je to prostě mistr ve svém oboru,který se jen občas trefí vedle.
Chrustyn
Chrustyn
44 045 bodů
8
Tarantino se od komerčnějších projektů (Hanebný pancharti, Nespoutaný Django) vrací zpět ke kořenům a to hned na svůj režijní počátek. Osm hrozných nejvíce z jeho filmů, připomene režijní debut Gauneři (až na výjimky se vše odehrává v jedné místnosti, s minimem akce a maximem dialogů a nechybí Michael Madsen a Tim Roth) s tím rozdílem, že se jedná o western a filmová stopáž je dvojnásobná. A právě díky tomu nemá osm hrozných šanci uspět u řadového publika, protože se ve filmu v 90% opravdu jen mluví, což může u takřka tříhodinnového filmu působit smrtelně. Naštěstí Tarantino ukazuje, že dialogy prostě umí, stejně tak ví, jak vést herce, aby předvedli maximum a i pomocí dialogů dokáže udržet divákovu pozornost od začátku do konce. Pro Tarantinovi obdivovatele tedy jasná volba, pro ty které bavil jen "Django" opět potvrzení toho, že Tarantino není pro ně. K plnému počtu mi chyběla pouze nějaká pamětihodná scéna a úplně mi nesedla Morriconeho hudba, který paradoxně poprvé složil původní hudbu pro Tarantinův film (s výjimkou použití některých hudebních pasáží z jiných filmů). Hrozných osm je jiným filmem, než ukazovali zběsilé, cool trailery, ale film je to opět skvělý. Po další DVD projekci se nakonec možná přehoupne na plný počet, jako to dokázal předešlý Django.
Pete69
Pete69
33 033 bodů
10
Pro mě nejlepší film Quentina Tarantina. Western s mrazivou příchutí a geniální ač dlouhé čekání na nevyhnutelný tarantinovský závěr.. atmosféra houstne a každou minutou jsem čekal, kdy to přijde, přitom všem mě film bavil od první minuty.. Kurt Russell fenomenální, Samuel L. Jackson stejně tak.. paráda, paráda.. paráda..


Dodatečné informace

Původní název:
The Hateful Eight (více)
  • USA Osm hrozných
  • USA The Hateful Eight
  • USA 8 hrozných
  • USA Les Huit Salopards
  • USA Los odiosos ocho
  • USA Osem hrozných
  • USA The Hateful 8
Premiéra v ČR:
7. 1. 2016
Distributor:
Forum Film
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
44 mil. USD
Tržby:
155,76 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Osm hrozných je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Podobné


Powered byJustWatch

  • V reklamě a titulní sekvenci filmu je uváděn jako osmý film Quentina Tarantina. Tento seznam obsahuje: (1) "Gauneři"(1992), (2) "Pulp Fiction: Historky z podsvětí"(1994), (3) "Jackie Brownová" (1997), (4) "Kill Bill", (5) "Grindhouse: Auto zabiják" (2007) , (6) "Hanebný pancharti" (2009), (7) "Nespoutaný Django" (2012) a (8) "Osm hrozných". Tento seznam však obsahuje některé výhrady, jako je vyloučení jeho raného, ​​neúplného filmu "My Best Friend's Birthday" (1987) a jeho segmenty hostující ve filmech "Čtyři pokoje" (1995) a "Sin City - město hříchu" (2005). "Kill Bill" je v tomto kontextu také považován za jediný film, jak tomu bylo při výrobě zamýšleno.
  • V reklamě a v titulkové sekvenci filmu se na něj odkazuje jako na osmý film Quentina Tarantina. Tento seznam zahrnuje: (1) Gauneři (1992), (2) Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994), (3) Jackie Brownová (1997), (4) Kill Bill, (5) Grindhouse: Auto zabiják (2007), (6) Inglourious Basterds (2009), (7) Nespoutaný Django (2012) a (8) Osm hrozných. Tento seznam však obsahuje některé výhrady, například vyřazení jeho raného, nedokončeného filmu My Best Friend's Birthday (1987) a jeho segmenty hostující režie ve filmech Čtyři pokoje (1995) a Sin City - město hříchu (2005). Kill Bill je v tomto kontextu také považován pouze za jeden film, protože tak byl zamýšlen již během produkce, a Grindhouse: Auto zabiják(2007), ačkoli je součástí Grindhouse: Planeta Teror (2007), stojí samostatně jako celovečerní film.
  • Tarantino řekl deníku The Telegraph, že film Osm hrozných napsal tak, aby reflektoval pohnutou rasovou historii Ameriky, s rozdělením chaty na severní a jižní část a s proslovem o nebezpečí "hraničářské spravedlnosti".