Zajímavosti 29
- Film se odehrává v Sofii - hlavním městě Bulharska, ale policejní auta zjevně nejsou bulharská. V Bulharsku jsou policejní auta zcela bílá nebo bílá se dvěma tenkými vodorovnými modrými čarami na bocích auta s nápisem "POLICE", napsaným na přední kapotě v angličtině a "Police" napsaným bulharskou cyrilicí na bocích. Policejní auta ve filmu jsou špatně, protože jsou bílá s tlustými žlutými a modrými diagonálními pruhy a s latinkou napsaným nápisem "POLICE" na bocích, připomínají spíše britská policejní auta než bulharská.
- Zdá se, že přední a zadní registrační značky se neshodují. Na přední značce je napsáno CA7289BX, zatímco na zadní CABX7289. Ale tak to v Bulharsku s poznávacími značkami vypadá: pokud jsou dva řádky, všechna písmena jsou v prvním řádku a všechny číslice v druhém.
- I když se film odehrává v Bulharsku, odkazuje se na číslo 911. Zdá se, že 911 je číslo tísňového volání v USA; V některých jiných zemích kromě Spojených států je však číslo 911 aktivní, takže vytočením tohoto čísla bude váš hovor přesměrován na čísla tísňového volání, která jste možná zapomněli.
- V první polovině filmu vidíme, jak Magna pokaždé, když chce zrychlit, zařadí pátý rychlostní stupeň, místo aby podřadil.
- WILHELMŮV KŘIK: Během automobilové honičky prchá motocyklista poté, co zakopne o kámen.
- Hlavní natáčení probíhalo od zimy v ulicích bulharské Sofie.
- Steve Picerni řídil vůz Shelby rychlostí 112,6 kilometrů za hodinu, přičemž ho pronásledovala dvě policejní auta a pět kaskadérských vozů jelo přímo proti němu. Scéna vyvrcholila "dvojitým kanónem" - obě policejní auta narazila a katapultovala se přes Shelby.
- Většinu kamer umístěných na vozech tvořily malé kamery VIOS, které si vysloužily přezdívku "crash cams".
- Na voze bylo na určitých místech umístěno přibližně dvacet osm kamer 7D, které vytvářely 360stupňový pohled na dění uvnitř i vně vozu.
- Picerniho tým provedl více než dvacet odpálení leteckých děl. Provedli také dvacet pět trubkových kol, což znamená, že auto najelo na trubku a otočilo se. Udělali čtyřicet otoček, což je na jeden film obrovské množství.
- Oblíbeným vozem Ethana Hawkea je Shelby Mustang z roku 1968.
- Už během prvního měsíce natáčení si produkce vytvořila vlastní skládku.
- Tým měl uprostřed ulice asi sedmdesát VIOS, aby získal dynamické záběry, kdy přes ně auta doslova přejíždějí. Někdy přežily, jindy ne.
- Aby režisér zachytil veškerou strhující akci uvnitř i vně vozu Shelby Super Snake, použil v každé scéně řadu kamer, jejichž počet se pohyboval od osmnácti do dvaačtyřiceti. Kamery se lišily velikostí a formátem, včetně nejmodernějších digitálních kamer RED Epics.
- Někteří z kaskadérů jeli při nehodě rychlostí až 88,5 kilometru za hodinu, ale nikdo nebyl zraněn.
- Selena Gomez jela v autě s kaskadérem, aby si vyzkoušela, jaké to je, a byla vyděšená, ale ne tak, jako když řídil Ethan Hawke.
- Celá produkce se natáčela v noci v Bulharsku, při teplotách pod minus osm stupňů Celsia (17,6 °F) a sněžení.
- Film má asi 6 150 střihů, oproti průměrným 1 600 střihů.
- Ethan Hawke navštěvoval závodní školu, aby se naučil správně manévrovat jako profesionál.
- Ethan Hawke poprvé dělal koblihy v Super Snakeovi přímo na natáčení a na sedadle spolujezdce měl Selenu Gomez.
- Během scény honičky ve vlakovém depu je z vozu sraženo zrcátko pro cestující. V dalších scénách se znovu objevuje a mizí.
- Když Kluk nastoupí do auta a hádají se, dveře jsou otevřené. Ani jeden z nich dveře nezavře a nestane se nic, co by je zavřelo, ale když auto couvá, dveře jsou zavřené.
- Pro film bylo vyrobeno sedm Shelbyů. Mnohé z nich byly několikrát bourány a části některých byly přidány k jiným, aby vznikl nový vůz. Celkem bylo při natáčení tohoto filmu sešrotováno třináct verzí Shelbyho.
- Neustálý tok sto třiceti vozidel (včetně policejních vozů, vozů pro pěší, motocyklů a velkých nákladních vozů) musel být vždy v provozuschopném stavu s několika duplikáty v pohotovosti. Některé noci byl v opravě každý Mustang.
- Ethan Hawke se podílel na některých kaskadérských kouscích.
- Shelby Super Snake Mustang je tak vzácný vůz, že Shelby musel vyrobit vozy speciálně pro tuto produkci.
- Při natáčení tohoto filmu bylo zničeno sto třicet aut. Produkce měla na místě natáčení vlastní vrakoviště, kde se vraky skladovaly.
- Když je vskutku velkolepou sérií výbuchů zničena městská elektrárna, město se ocitne bez proudu. Po zbytek filmu nesvítí jediné světlo, ani pouliční, ani semafor, ani světlo v budově, což popírá celou premisu námětu loupeže.
- V žádné ze scén autonehody není použito CGI. Všechny havárie ve filmu jsou skutečné.