Bezprostředně po 1. světové válce se Fred Roberts stává novinářem a vypráví v redakci, jak v roce 1916 v zákopech našel funkční tiskařský lis. S pomocí bývalého tiskaře seržanta Harrise a s kamarádem Jackem Pearsonem coby asistentem založili Wipers Times, noviny, jejichž název vycházel ze způsobu, jakým vojáci vyslovovali název města Ypres. I přes nesouhlas plukovníka Howfielda, ovšem pod záštitou generála Mitforda spatří světlo světa 23 čísel satirického magazínu, který podpoří morálku a je dokonce zmíněn ve světoznámém časopisu Tatler. Lis byl nakonec zničen německým granátem, ale brzy se našel další a titul magazínu se měnil podle místa, v němž se jednotka zrovna nacházela. Pearson a Roberts obdrželi medaili za statečnost, ale když byl druhému jmenovanému po válce nabídnut pouze post pisatele křížovek, rozhodl se přestěhovat do Kanady. Pearson se oženil a otevřel si hotel v Argentině. Oba muži zemřeli v 60. letech.
Herci a tvůrci 29
Dodatečné informace
Původní název:
The Wipers Times (více)
- Naše noviny slouží dvakrát
- The Wipers Times
- Jurnal de razboi
- The War Is Not Funny, Sir!
- The War Is Not Funny, Sir! - Wir schießen auch mit Worten
Země původu:
Velká Británie
Ocenění:
Žádná ocenění
Zajímavosti 2
- Zpěv německých vojáků "Hymny nenávisti" může být uměleckou licencí. Hymna byla v zásadě básní, i když ve Velké Británii byla vydána s notovým záznamem a zpívala se pro pobavení.
- "Wipers" byla přezdívka, kterou britští vojáci během první světové války používali pro belgické vlámské město Ieper, které bylo známé pod francouzským názvem "Ypres" a správný název se jim těžko vyslovoval.