Zajímavosti 8
- Britská vlajka, která se používá v propagačních materiálech, je moderní vlajka Unie a je na ní kříž svatého Patrika (reprezentující Severní Irsko). Kříž svatého Patrika byl na vlajku přidán až v roce 1801. Vlajky v rámci samotného seriálu však tento anachronismus postrádají.
- V rozporu s tím, co je v seriálu ukázáno, nebyl Robert Rogers Skot. Ačkoli během revoluční války vedl britské jednotky, Rogers se původně narodil v Massachusetts.
- Kevin McNally v tomto představení již podruhé ztvárnil muže z období americké revoluce. Poprvé to bylo ve hře Assassin's Creed III(2012) jako námořník jménem Robert Faulkner, který pomáhal hlavnímu hrdinovi v námořních bitvách. Je to také potřetí, co ztvárnil někoho z 18. století. Prvním ze tří byl Gibbs ve filmech Piráti z Karibiku.
- Benedict Arnold byl sice synem alkoholika, ale zároveň vyrůstal v bohaté rodině a stal se velmi úspěšným podnikatelem, který začal s lékárnou.
- Volně podle knihy Washingtonovi špióni od Alexandra Roseho.
- Abraham Woodhull se oženil s Mary Smithovou až v roce 1781.
- Skutečný John Simcoe byl ve skutečnosti v Kanadě oblíbenou osobností, která vykonala mnoho dobročinných občanských činů a byla přesvědčeným zastáncem abolicionismu, a pravděpodobně vůbec nebyl takovým zlotřilým sociopatem, jak byl vykreslen v seriálu. Ve válce skutečně vedl Queen's York Rangers a založil město York, z něhož se později stalo Toronto.
- Skutečný Robert Rogers je autorem souboru pravidel pro vedení války známého jako "28 Rules of Ranging", která v té či oné podobě dodnes používají různé jednotky armády Spojených států, včetně 75. pluku Rangers.