Koncem 60. let minulého století se v Detroitu objevil tajuplný písničkář mexického původu Rodriguez. I když jeho první album Cold Fact sklidilo příznivé recenze a dle zkušených producentů byly jeho soulově laděné skladby plné prorockých textů srovnatelné s písněmi Boba Dylana, jméno talentovaného hudebníka upadlo v USA v zapomnění, a bylo dokonce opředeno pověstmi o drastické sebevraždě přímo uprostřed jednoho nevydařeného koncertu. V Jihoafrické republice se však Rodriguezova hudba stala nesmírně populární a obě jeho desky se zde dodnes prodávají ve statisícových nákladech. Jeden z tamních hudebních publicistů se proto rozhodl zahájit téměř detektivní pátrání po Rodriguezově osudu. Malik Bendjelloul, režisér napínavě sestaveného snímku oceněného na festivalu Sundance, přibližuje s využitím unikátních archivů a notné porce výborné hudby osud člověka, jehož závěrečný comeback předčí i ty nejbláznivější příběhy hudební historie. (MFF Karlovy Vary)
Pro mě překvapivě poutavý dokument o hudebníkovi, o kterém jsem doposud neslyšel, ale po skončení filmu se o něj začal nebývale zajímat. Velice zajímavá postava, poutavě dávkované informace a parádní hudba.
Hledání Rodrigueze aneb neuvěřitelná story o hudebníkovi, který v 70. letech neprorazil na americkém trhu (boužel - protože všechny písně použité ve filmu jsou úžasné), ale slávy dobyl i tak, úplně někde jinde. Tohle by vážně asi žádný scénárista nevymyslel. 9/10
Většina z nás si časem v životě uvědomí, že štěstí nenajde tím, že bude pašovat drogy z Pákistánu nebo provozovat herny s bednami a své zájmy hájit v senátu. Sice budeme o pár milionů nebo miliard chudší, ale zase nebudeme muset trčet ve věznici a ke snídani si dávat shnilou rýži nebo prosazovat zákony obhajující neobhajitelné. Většina z nás totiž časem zjistí, že i cesta může být cíl. Pokud se objeví světlo na konci tunelu a ještě trochu cesty zbyde, může to být opravdu velmi uspokojivé. A o tom vypráví i příběh oskarového dokumentu Pátrání po Sugar Manovi, lidsky hřejivý příběh o hispánském muzikantovi z Detroitu, který se proslavil v Jihoafrické republice, aniž by se o tom dozvěděl. Tomuto příběhu neuvěříte, to musíte vidět!
V titulcích filmu je uveden televizní dokument s názvem "Dead Men Don't Tour" (založený na Rodriguezově cestě po Jižní Africe).
Jediný film režírovaný Malikem Bendjelloulem.
Režisér Malik Bendjelloul obkreslil všechny ilustrace na papír do pece jako předlohu pro 3D animace, které si nikdy nemohl dovolit vyrobit. Ilustrace z pečicího papíru se tak dostaly do finálního střihu.