Zajímavosti 132
- V několika záběrech televizních zpravodajských pořadů se místo Bílého domu objevuje "Whitehouse".
- Když dva korejští teroristé ničí budovy bezpečnostních kontrolních stanovišť pomocí RPG, stojí přímo za sebou. To je kvůli zpětnému rázu raket mimořádně nebezpečné.
- Když se všichni shromáždí v situační místnosti, generál Clegg prohlásí, že je nyní stav DEFCON 4. Systém DEFCON se pohybuje od 5 (v době míru) do 1 (válka). Generál Clegg měl říci, že jsou ve stupni DEFCON 2. Nicméně DEFCON 4 znamená "zvýšené zpravodajské sledování a zesílená bezpečnostní opatření"; DEFCON 2 znamená "další krok k jaderné válce". Bílý dům by neuvažoval o zahájení jaderné války bez jasného vyhodnocení situace nebo bez znalosti toho, kdo je nepřítelem. (USA byly ve stavu DEFCON 2 v úvodní fázi operace Pouštní bouře v lednu 1991, kdy USA přesně věděly, kdo je nepřítelem).
- Vycvičení střelci na obou stranách stojí na dohled a umožňují nepříteli střílet na ně, aniž by si všímali blízkého úkrytu.
- Kang používá termín "Japonské moře". Korejci (severní i jižní) používají termín "Východní moře", protože termín "Japonské moře" považují za urážlivý. Zarytý korejský nacionalista jako Kang by termín "Východní moře" používal také.
- Předseda sněmovny (Morgan Freeman) se musí rozhodnout, zda ponechá Ameriku bezbrannou vůči jadernému útoku a válce v Koreji, nebo zachrání prezidentův život. Vědomě se rozhodne zachránit prezidentův život a umožnit jadernou válku.
- Zatímco rukojmí v kuklách a s řetězy kráčejí k vrtulníku, odstřelovač Hercules Six se snaží zjistit, zda je mezi nimi i prezident. Rukojmí číslo dvě a jedenáct mají zjevně u sebe pistoli, přesto se o tom odstřelovač vůbec nezmíní.
- Mike nebyl v Bílém domě 18 měsíců, ale všechny kódy zámků jsou stejné.
- Titulek v televizním zpravodajství zní "Jihovýchodní Asie na pokraji války". Korea se nachází v severovýchodní Asii.
- Když Banningova žena sleduje zprávy s ostatním zdravotnickým personálem, má jeden z pracovníků na bílém plášti logo nemocnice North Louisiana. Mají být ve Washingtonu.
- Tiskový brífink Bílého domu na konci filmu je ve stavu před rokem 2007. Místnost byla přestavěna v roce 2007.
- Když je 7. flotila povolána zpět, objeví se záběry letadlové lodi s jasným označením 67. CV-67 byla USS John F. Kennedy, která byla vyřazena v roce 2007 - šest let před natáčením filmu.
- Když prezidentův syn hraje na svém Playstationu 3 hru Uncharted 3: Drake's Deception (2011), je ovladač vypnutý. Když vypne televizor, stiskne tlačítko napájení, rozsvítí se kontrolka na ovladači a je slyšet "pípnutí", jak se PS3 zapíná.
- Když je R.P.G. vystřelen do Bílého domu, jsou tři kaskadéři, které výbuch odhodí, zjevně na drátech. Nejenže letí vzduchem naprosto nepřirozeně - jsou zcela zjevně na drátech - ale dva ze tří mužů se ke konci pádu odrazí vzhůru, aniž by se dotkli podlahy.
- Během útoku na letoun C-130 střílí odstřelovač nepřetržitě z pušky, aniž by došlo ke spuštění závěru.
- Bílý dům není zdaleka tak zářivě bílý, jak je zobrazen ve filmu. Trávník před Bílým domem je mnohem hlubší, než je zobrazeno.
- V nemocnici je zakrvácený muž posazen na invalidní vozík, aby mu bylo pomoženo. Jeho amputovaná levá ruka je zjevně stará, dobře zhojená amputace.
- Kang pošle Davea Forbese, aby našel a zabil Mikea Banninga, zatímco Kang má řadu dalších poskoků, kteří by mohli tuto práci vykonat. Banning však nevěděl, že Forbes je špion/zrádce, takže Forbes je ideální osoba (a Forbesovi se téměř podaří Banninga obelstít/zabít).
- Když je z Andrews AFB vypraven letoun F-22, pilot řekne "ETA 4 minuty". Andrews se však nachází pouhých 10 mil od Washingtonu a maximální rychlost F-22 je Mach 2,2 (1 500 MPH). Proto by měl být ETA hlášen jako 24 sekund.
- I kdyby bylo možné upravit AC-130 se 4 miniguny (2 na každé straně) tak, aby mohl střílet na F-22 letící vedle sebe, nemohl by stejný AC-130 se stejnou náloží střílet přímo kolmo na trajektorii letu AC-130. Aby mohl pilot střílet z minigunů na civilisty a policejní složky, musel by letoun natočit minimálně do úhlu 45 stupňů, čímž by se 2 miniguny staly nefunkčními.
- Předseda sboru náčelníků štábů, vojenský důstojník, běží s kloboukem na hlavě do PEOC. Vojenský personál sundává čepice v interiéru, pokud u sebe nemá střelnou zbraň.
- Všechny odkazy na NORAD jsou nesprávné. NORAD (North American Aerospace Defense Command) je kombinované velitelství, jehož úkolem je odhalovat a hlásit útoky na Severní Ameriku. Nedisponuje žádnými jadernými zbraněmi. Strategické velitelství je zodpovědné za strategický útok a ICBM by provozovalo Velitelství pro globální úder letectva.
- Satelitní telefon by v interiéru nefungoval.
- Ve filmu jsou ICBM po celých USA. Ve skutečnosti je všech 450 amerických ICBM v Montaně, Wyomingu, Severní Dakotě a Coloradu.
- Ve filmu má prezidentská limuzína standardní dveře a okna bez pancéřování a balistických skel. Ve skutečnosti je prezidentská limuzína tak silně pancéřovaná, že jí tajná služba říká "Bestie".
- Když je sestřelen bojový letoun AC130, říká se mu "bogey", což je neidentifikovaný kontakt. Byl identifikován jako nepřítel, takže se měl nazývat "Bandit".
- Je nesmyslné, aby předseda sboru náčelníků štábů měl kód pro autodestrukci jaderných raket. Řetězec velení pro použití jaderných sil tvoří prezident, ministr obrany a velitel Strategického velitelství USA (umístěného na základně Offutt AFB v Nebrasce). Navíc jaderné střely nemají schopnost sebedestrukce.
- Washingtonská identifikační zóna protivzdušné obrany (ADIZ) sahá 30 námořních mil do Atlantiku. NORAD by zachytila bojovou loď mnohem dříve, než by narazila do pevniny.
- Funkce jihokorejského premiéra je především ceremoniální a týká se domácích záležitostí. Setkání s vysoce postavenými zahraničními hlavami států, jako je například americký prezident, by měl vyřizovat jihokorejský prezident.
- Když jihokorejský premiér přijíždí do Bílého domu, vítá ho agent tajné služby. Podle protokolu by ho měl přivítat člen prezidentova kabinetu.
- Vzhledem k tomu, že podle protokolu nesmí do "bunkru" vstoupit nikdo jiný než prezident a jeho vlastní členové, Severokorejci si dovolili riskovat, že jim to prezident dovolí. A také to není prezidentovo rozhodnutí. To rozhodnutí činí agenti a jsou striktní, že nikomu jinému přístup povolen není, a ruší v této věci prezidentův příkaz, protože jinak nemohou zaručit bezpečnost prezidenta.
- Vetřelec sestřelí oba letouny, které ho mají zachytit. Ve skutečném životě, aby se předešlo podobným incidentům, naváže jeden stíhač vizuální kontakt s narušitelem a letí vedle něj. Druhé letadlo letí za narušitelem, aby ho sestřelilo, pokud první stíhačka zaznamená nepřátelskou akci.
- (asi ve 12. minutě) Když Banning pije kávu a mluví o tom, proč se mu stýská po pokeru, jeho hrnek s kávou na stole přechází z levé strany na pravou a pak zpět na levou.
- (asi v 1h 27 min) je vidět Banning s něčím, co vypadá jako Motorola Bluetooth. Později (asi v 1h 34 min) je vidět s něčím, co vypadá jako Bluetooth typu Plantronics s dlouhým raménkem. O několik minut později je opět u Motoroly.
- Na začátku filmu, v prezidentské limuzíně, má první dáma zapnutý bezpečnostní pás, pak ho vypne a zase zapne.
- Mikeu Banningovi narostou krátké vousy poté, co si dá kávu s ředitelkou tajné služby Lynn Jacobsovou a nechá své ženě telefonický vzkaz.
- Když se Morgan Freeman poprvé objeví ve zprávách, je představen jako mluvčí Alex Trumbull. Po zbytek filmu se jmenuje Speaker Allan Trumbull.
- Zpráva, která se zobrazí, když Kang ukončí hovor s řídicím centrem, je pokaždé jiná. Poprvé je na ní napsáno "P.E.O.C. ukončil komunikaci", podruhé "Komunikace ukončena" a potřetí "Komunikace ukončena Bílým domem": P.E.O.C.".
- Přestože se děj filmu odehrává z velké části v Bílém domě, je to jediný ze tří filmů "Has Fallen", který nezobrazuje šéfa prezidentského štábu.
- Robert Downey Jr. je velkým fanouškem filmu a dokonce poslal Gerardu Butlerovi dopis o tom, jak se mu film líbí.
- Dylan McDermott hraje agenta tajné služby již podruhé. Hrál ho také ve filmu "S nasazením života" (1993).
- Stíhací letouny jsou stíhačky Lockheed Martin F-22 Raptor určené pro převahu ve vzdušném prostoru a stíhání.
- První volbou studia do role první dámy byla Winona Ryder.
- Rick Yune, představitel hlavní role teroristy, se narodil ve Washingtonu.
- Narušujícím letounem je upravený Lockheed AC-130, který je sám upraveným letounem C-130 Hercules. Ve filmu má letadlo na každé straně dva miniguny GE M134. Ve skutečnosti má letoun výzbroj vzduch-země pouze na levé straně, aby mimo jiné poskytoval blízkou leteckou podporu pozemním jednotkám při plnění vysoce rizikových úkolů.
- Hamish MacDonald je skutečný australský zpravodaj. V té době pracoval pro televizní stanici Channel 10 v australském Sydney. Nyní působí v Londýně jako zahraniční zpravodaj ABC News America.
- Jedná se o druhý film, ve kterém Rick Yune hraje severokorejského teroristu. Severokorejského obchodníka se zbraněmi a teroristu hrál ve filmu "Dnes neumírej" (2002).
- Když je americká vlajka shozena z vrcholu Bílého domu, padá vzhůru nohama. Vyvěšení vlajky vzhůru nohama je znamením nouze.
- Gerard Butler byl kdysi zvažován do role agenta CIA Mitche Rappa v navrhované filmové adaptaci románů Vince Flynna. Zápletka jednoho z nich je velmi podobná tomuto filmu; teroristé se zmocní Bílého domu a Rapp se musí dostat k prezidentovi do jeho bunkru dříve než teroristé.
- Na různých místech v krizové místnosti Pentagonu je vidět vrchního seržanta armády, vrchního seržanta letectva, vrchního poddůstojníka námořnictva a vrchního seržanta námořní pěchoty. Každý z těchto lidí je nejvyšším poddůstojníkem svého druhu vojska, který má na starosti dohled nad činností a nasazením poddůstojníků. Během takové krize jsou oni, náčelníci štábů (což jsou všichni čtyřhvězdičkoví generálové/admirálové) a nejvyšší důstojníci jednotlivých druhů vojsk přizváni na pomoc se strategií a na jejich ochranu.
- Když Banning dává Connorovi svůj odznak, je poněkud odlišný od odznaků, které nosí ostatní agenti tajné služby. Banning pracoval pro ministerstvo financí, takže nosí odznak agenta ministerstva financí.
- Jedná se o jeden ze dvou filmů uvedených v roce 2013 s podobnou premisou - obsazení Bílého domu zločinci, kteří drží prezidenta jako rukojmí. Druhým byl "Útok na Bílý dům" (2013).
- Prezident Spojených států nemůže být téměř z definice rukojmím. V okamžiku, kdy je ovládnut a není schopen vykonávat svou funkci, přestává být prezidentem.
- Role ředitele tajné služby byla původně napsána pro muže. Antoine Fuqua přesvědčil Angelu Bassettovou, aby se zúčastnila konkurzu, a poté nechal roli přepsat pro ženu.
- Morgan Freeman v rozhovorech otevřeně prohlásil, že film natočil výhradně pro peníze, a totéž platí i pro jeho dvě pokračování.
- Při fyzicky náročnějších scénách dělala Melissa Leo mezi záběry step-upy na bedně od jablek, aby si udržela srdeční tep. Nosila také hnědou paruku, protože při natáčení seriálu "Treme" (2010) potřebovala mít dlouhé vlasy.
- Morgan Freeman natáčel scény v krizovém pokoji v Louisianě v době, kdy na internetu vrcholil jeho podvod se smrtí. Každý natáčecí den začínal tím, že komparzistům zpíval serenády starých jazzových písní a nic netušícímu štábu se zavděčoval žertíky.
- Při natáčení turistických scén v Bílém domě v Louisianě bylo takové horko, že zástupce Humane Society trval na tom, aby němečtí ovčáci, kteří hráli hlídací psy, zůstali mezi natáčením v klimatizované dodávce.
- Zahrnutí severokorejských teroristů do zápletky bylo všeobecně považováno za prozíravé, když se v roce 2013 objevilo reálné napětí mezi Severní Koreou a USA. Režisér Antoine Fuqua v jednom z rozhovorů uvedl, že nechtěl, aby padouši ve filmu pocházeli z Blízkého východu, protože měl pocit, že ostatní filmy se jím zabývaly do sytosti. Severní Korea pro něj byla zajímavá, protože byla zcela uzavřená okolnímu světu a nikdo pořádně nevěděl, co chce nebo čeho je schopná.
- V Bílém domě je místnost, které se říká Rooseveltův pokoj. V této místnosti je zavěšen jeden z obou Rooseveltových portrétů podle politické strany prezidenta. Teddyho portrét je zavěšen, pokud je prezidentem republikán, a portrét Franklina D., pokud je prezidentem demokrat. Když Banning (Gerard Butler) běží po Bílém domě, v jedné z chodeb míjí portrét Franklina D. Roosevelta. To naznačuje, že v Rooseveltově pokoji je portrét Teddyho Roosevelta, takže prezident Asher (Aaron Eckhart) je republikán.
- Jedna upoutávka, použitá v televizní reklamě, obsahovala tóny systému nouzového varování, který se používá k upozornění televizních diváků na skutečné mimořádné události. Jejich přehrávání mimo nouzové vysílání nebo testy porušuje federální zákon. V roce 2014 udělila FCC společnostem ESPN, Viacom a NBC Universal pokutu ve výši 1,93 milionu dolarů za používání tónů systému nouzového varování ve vysílání mimo nouzové situace.
- Angela Bassettová přijala roli jen proto, že vždycky chtěla pracovat po boku Morgana Freemana.
- Ve speciálních ukázkách je zmíněno, že útok na Bílý dům plánovali bývalí agenti tajné služby, kteří byli dotázáni, jak by na něj zaútočili, kdyby museli.
- V několika záběrech televizních zpravodajských pořadů se místo Bílého domu objevuje "Whitehouse".
- Když dva korejští teroristé ničí budovy bezpečnostních kontrolních stanovišť pomocí RPG, stojí přímo za sebou. To je kvůli zpětnému rázu raket mimořádně nebezpečné.
- Když se všichni shromáždí v situační místnosti, generál Clegg prohlásí, že je nyní stav DEFCON 4. Systém DEFCON se pohybuje od 5 (v době míru) do 1 (válka). Generál Clegg měl říci, že jsou ve stupni DEFCON 2. Nicméně DEFCON 4 znamená "zvýšené zpravodajské sledování a zesílená bezpečnostní opatření"; DEFCON 2 znamená "další krok k jaderné válce". Bílý dům by neuvažoval o zahájení jaderné války bez jasného vyhodnocení situace nebo bez znalosti toho, kdo je nepřítelem. (USA byly ve stavu DEFCON 2 v úvodní fázi operace Pouštní bouře v lednu 1991, kdy USA přesně věděly, kdo je nepřítelem).
- Vycvičení střelci na obou stranách stojí na dohled a umožňují nepříteli střílet na ně, aniž by si všímali blízkého úkrytu.
- Kang používá termín "Japonské moře". Korejci (severní i jižní) používají termín "Východní moře", protože termín "Japonské moře" považují za urážlivý. Zarytý korejský nacionalista jako Kang by termín "Východní moře" používal také.
- Předseda sněmovny (Morgan Freeman) se musí rozhodnout, zda ponechá Ameriku bezbrannou vůči jadernému útoku a válce v Koreji, nebo zachrání prezidentův život. Vědomě se rozhodne zachránit prezidentův život a umožnit jadernou válku.
- Zatímco rukojmí v kuklách a s řetězy kráčejí k vrtulníku, odstřelovač Hercules Six se snaží zjistit, zda je mezi nimi i prezident. Rukojmí číslo dvě a jedenáct mají zjevně u sebe pistoli, přesto se o tom odstřelovač vůbec nezmíní.
- Mike nebyl v Bílém domě 18 měsíců, ale všechny kódy zámků jsou stejné.
- Titulek v televizním zpravodajství zní "Jihovýchodní Asie na pokraji války". Korea se nachází v severovýchodní Asii.
- Když Banningova žena sleduje zprávy s ostatním zdravotnickým personálem, má jeden z pracovníků na bílém plášti logo nemocnice North Louisiana. Mají být ve Washingtonu.
- Tiskový brífink Bílého domu na konci filmu je ve stavu před rokem 2007. Místnost byla přestavěna v roce 2007.
- Když je 7. flotila povolána zpět, objeví se záběry letadlové lodi s jasným označením 67. CV-67 byla USS John F. Kennedy, která byla vyřazena v roce 2007 - šest let před natáčením filmu.
- Když prezidentův syn hraje na svém Playstationu 3 hru Uncharted 3: Drake's Deception (2011), je ovladač vypnutý. Když vypne televizor, stiskne tlačítko napájení, rozsvítí se kontrolka na ovladači a je slyšet "pípnutí", jak se PS3 zapíná.
- Když je R.P.G. vystřelen do Bílého domu, jsou tři kaskadéři, které výbuch odhodí, zjevně na drátech. Nejenže letí vzduchem naprosto nepřirozeně - jsou zcela zjevně na drátech - ale dva ze tří mužů se ke konci pádu odrazí vzhůru, aniž by se dotkli podlahy.
- Během útoku na letoun C-130 střílí odstřelovač nepřetržitě z pušky, aniž by došlo ke spuštění závěru.
- Bílý dům není zdaleka tak zářivě bílý, jak je zobrazen ve filmu. Trávník před Bílým domem je mnohem hlubší, než je zobrazeno.
- V nemocnici je zakrvácený muž posazen na invalidní vozík, aby mu bylo pomoženo. Jeho amputovaná levá ruka je zjevně stará, dobře zhojená amputace.
- Kang pošle Davea Forbese, aby našel a zabil Mikea Banninga, zatímco Kang má řadu dalších poskoků, kteří by mohli tuto práci vykonat. Banning však nevěděl, že Forbes je špion/zrádce, takže Forbes je ideální osoba (a Forbesovi se téměř podaří Banninga obelstít/zabít).
- Když je z Andrews AFB vypraven letoun F-22, pilot řekne "ETA 4 minuty". Andrews se však nachází pouhých 10 mil od Washingtonu a maximální rychlost F-22 je Mach 2,2 (1 500 MPH). Proto by měl být ETA hlášen jako 24 sekund.
- I kdyby bylo možné upravit AC-130 se 4 miniguny (2 na každé straně) tak, aby mohl střílet na F-22 letící vedle sebe, nemohl by stejný AC-130 se stejnou náloží střílet přímo kolmo na trajektorii letu AC-130. Aby mohl pilot střílet z minigunů na civilisty a policejní složky, musel by letoun natočit minimálně do úhlu 45 stupňů, čímž by se 2 miniguny staly nefunkčními.
- Předseda sboru náčelníků štábů, vojenský důstojník, běží s kloboukem na hlavě do PEOC. Vojenský personál sundává čepice v interiéru, pokud u sebe nemá střelnou zbraň.
- Všechny odkazy na NORAD jsou nesprávné. NORAD (North American Aerospace Defense Command) je kombinované velitelství, jehož úkolem je odhalovat a hlásit útoky na Severní Ameriku. Nedisponuje žádnými jadernými zbraněmi. Strategické velitelství je zodpovědné za strategický útok a ICBM by provozovalo Velitelství pro globální úder letectva.
- Satelitní telefon by v interiéru nefungoval.
- Ve filmu jsou ICBM po celých USA. Ve skutečnosti je všech 450 amerických ICBM v Montaně, Wyomingu, Severní Dakotě a Coloradu.
- Ve filmu má prezidentská limuzína standardní dveře a okna bez pancéřování a balistických skel. Ve skutečnosti je prezidentská limuzína tak silně pancéřovaná, že jí tajná služba říká "Bestie".
- Když je sestřelen bojový letoun AC130, říká se mu "bogey", což je neidentifikovaný kontakt. Byl identifikován jako nepřítel, takže se měl nazývat "Bandit".
- Je nesmyslné, aby předseda sboru náčelníků štábů měl kód pro autodestrukci jaderných raket. Řetězec velení pro použití jaderných sil tvoří prezident, ministr obrany a velitel Strategického velitelství USA (umístěného na základně Offutt AFB v Nebrasce). Navíc jaderné střely nemají schopnost sebedestrukce.
- Washingtonská identifikační zóna protivzdušné obrany (ADIZ) sahá 30 námořních mil do Atlantiku. NORAD by zachytila bojovou loď mnohem dříve, než by narazila do pevniny.
- Funkce jihokorejského premiéra je především ceremoniální a týká se domácích záležitostí. Setkání s vysoce postavenými zahraničními hlavami států, jako je například americký prezident, by měl vyřizovat jihokorejský prezident.
- Když jihokorejský premiér přijíždí do Bílého domu, vítá ho agent tajné služby. Podle protokolu by ho měl přivítat člen prezidentova kabinetu.
- Vzhledem k tomu, že podle protokolu nesmí do "bunkru" vstoupit nikdo jiný než prezident a jeho vlastní členové, Severokorejci si dovolili riskovat, že jim to prezident dovolí. A také to není prezidentovo rozhodnutí. To rozhodnutí činí agenti a jsou striktní, že nikomu jinému přístup povolen není, a ruší v této věci prezidentův příkaz, protože jinak nemohou zaručit bezpečnost prezidenta.
- Vetřelec sestřelí oba letouny, které ho mají zachytit. Ve skutečném životě, aby se předešlo podobným incidentům, naváže jeden stíhač vizuální kontakt s narušitelem a letí vedle něj. Druhé letadlo letí za narušitelem, aby ho sestřelilo, pokud první stíhačka zaznamená nepřátelskou akci.
- (asi ve 12. minutě) Když Banning pije kávu a mluví o tom, proč se mu stýská po pokeru, jeho hrnek s kávou na stole přechází z levé strany na pravou a pak zpět na levou.
- (asi v 1h 27 min) je vidět Banning s něčím, co vypadá jako Motorola Bluetooth. Později (asi v 1h 34 min) je vidět s něčím, co vypadá jako Bluetooth typu Plantronics s dlouhým raménkem. O několik minut později je opět u Motoroly.
- Na začátku filmu, v prezidentské limuzíně, má první dáma zapnutý bezpečnostní pás, pak ho vypne a zase zapne.
- Mikeu Banningovi narostou krátké vousy poté, co si dá kávu s ředitelkou tajné služby Lynn Jacobsovou a nechá své ženě telefonický vzkaz.
- Když se Morgan Freeman poprvé objeví ve zprávách, je představen jako mluvčí Alex Trumbull. Po zbytek filmu se jmenuje Speaker Allan Trumbull.
- Zpráva, která se zobrazí, když Kang ukončí hovor s řídicím centrem, je pokaždé jiná. Poprvé je na ní napsáno "P.E.O.C. ukončil komunikaci", podruhé "Komunikace ukončena" a potřetí "Komunikace ukončena Bílým domem": P.E.O.C.".
- Přestože se děj filmu odehrává z velké části v Bílém domě, je to jediný ze tří filmů "Has Fallen", který nezobrazuje šéfa prezidentského štábu.
- Robert Downey Jr. je velkým fanouškem filmu a dokonce poslal Gerardu Butlerovi dopis o tom, jak se mu film líbí.
- Dylan McDermott hraje agenta tajné služby již podruhé. Hrál ho také ve filmu "S nasazením života" (1993).
- Stíhací letouny jsou stíhačky Lockheed Martin F-22 Raptor určené pro převahu ve vzdušném prostoru a stíhání.
- První volbou studia do role první dámy byla Winona Ryder.
- Rick Yune, představitel hlavní role teroristy, se narodil ve Washingtonu.
- Narušujícím letounem je upravený Lockheed AC-130, který je sám upraveným letounem C-130 Hercules. Ve filmu má letadlo na každé straně dva miniguny GE M134. Ve skutečnosti má letoun výzbroj vzduch-země pouze na levé straně, aby mimo jiné poskytoval blízkou leteckou podporu pozemním jednotkám při plnění vysoce rizikových úkolů.
- Hamish MacDonald je skutečný australský zpravodaj. V té době pracoval pro televizní stanici Channel 10 v australském Sydney. Nyní působí v Londýně jako zahraniční zpravodaj ABC News America.
- Jedná se o druhý film, ve kterém Rick Yune hraje severokorejského teroristu. Severokorejského obchodníka se zbraněmi a teroristu hrál ve filmu "Dnes neumírej" (2002).
- Když je americká vlajka shozena z vrcholu Bílého domu, padá vzhůru nohama. Vyvěšení vlajky vzhůru nohama je znamením nouze.
- Gerard Butler byl kdysi zvažován do role agenta CIA Mitche Rappa v navrhované filmové adaptaci románů Vince Flynna. Zápletka jednoho z nich je velmi podobná tomuto filmu; teroristé se zmocní Bílého domu a Rapp se musí dostat k prezidentovi do jeho bunkru dříve než teroristé.
- Na různých místech v krizové místnosti Pentagonu je vidět vrchního seržanta armády, vrchního seržanta letectva, vrchního poddůstojníka námořnictva a vrchního seržanta námořní pěchoty. Každý z těchto lidí je nejvyšším poddůstojníkem svého druhu vojska, který má na starosti dohled nad činností a nasazením poddůstojníků. Během takové krize jsou oni, náčelníci štábů (což jsou všichni čtyřhvězdičkoví generálové/admirálové) a nejvyšší důstojníci jednotlivých druhů vojsk přizváni na pomoc se strategií a na jejich ochranu.
- Když Banning dává Connorovi svůj odznak, je poněkud odlišný od odznaků, které nosí ostatní agenti tajné služby. Banning pracoval pro ministerstvo financí, takže nosí odznak agenta ministerstva financí.
- Jedná se o jeden ze dvou filmů uvedených v roce 2013 s podobnou premisou - obsazení Bílého domu zločinci, kteří drží prezidenta jako rukojmí. Druhým byl "Útok na Bílý dům" (2013).
- Prezident Spojených států nemůže být téměř z definice rukojmím. V okamžiku, kdy je ovládnut a není schopen vykonávat svou funkci, přestává být prezidentem.
- Role ředitele tajné služby byla původně napsána pro muže. Antoine Fuqua přesvědčil Angelu Bassettovou, aby se zúčastnila konkurzu, a poté nechal roli přepsat pro ženu.
- Morgan Freeman v rozhovorech otevřeně prohlásil, že film natočil výhradně pro peníze, a totéž platí i pro jeho dvě pokračování.
- Při fyzicky náročnějších scénách dělala Melissa Leo mezi záběry step-upy na bedně od jablek, aby si udržela srdeční tep. Nosila také hnědou paruku, protože při natáčení seriálu "Treme" (2010) potřebovala mít dlouhé vlasy.
- Morgan Freeman natáčel scény v krizovém pokoji v Louisianě v době, kdy na internetu vrcholil jeho podvod se smrtí. Každý natáčecí den začínal tím, že komparzistům zpíval serenády starých jazzových písní a nic netušícímu štábu se zavděčoval žertíky.
- Při natáčení turistických scén v Bílém domě v Louisianě bylo takové horko, že zástupce Humane Society trval na tom, aby němečtí ovčáci, kteří hráli hlídací psy, zůstali mezi natáčením v klimatizované dodávce.
- Zahrnutí severokorejských teroristů do zápletky bylo všeobecně považováno za prozíravé, když se v roce 2013 objevilo reálné napětí mezi Severní Koreou a USA. Režisér Antoine Fuqua v jednom z rozhovorů uvedl, že nechtěl, aby padouši ve filmu pocházeli z Blízkého východu, protože měl pocit, že ostatní filmy se jím zabývaly do sytosti. Severní Korea pro něj byla zajímavá, protože byla zcela uzavřená okolnímu světu a nikdo pořádně nevěděl, co chce nebo čeho je schopná.
- V Bílém domě je místnost, které se říká Rooseveltův pokoj. V této místnosti je zavěšen jeden z obou Rooseveltových portrétů podle politické strany prezidenta. Teddyho portrét je zavěšen, pokud je prezidentem republikán, a portrét Franklina D., pokud je prezidentem demokrat. Když Banning (Gerard Butler) běží po Bílém domě, v jedné z chodeb míjí portrét Franklina D. Roosevelta. To naznačuje, že v Rooseveltově pokoji je portrét Teddyho Roosevelta, takže prezident Asher (Aaron Eckhart) je republikán.
- Jedna upoutávka, použitá v televizní reklamě, obsahovala tóny systému nouzového varování, který se používá k upozornění televizních diváků na skutečné mimořádné události. Jejich přehrávání mimo nouzové vysílání nebo testy porušuje federální zákon. V roce 2014 udělila FCC společnostem ESPN, Viacom a NBC Universal pokutu ve výši 1,93 milionu dolarů za používání tónů systému nouzového varování ve vysílání mimo nouzové situace.
- Angela Bassettová přijala roli jen proto, že vždycky chtěla pracovat po boku Morgana Freemana.
- Ve speciálních ukázkách je zmíněno, že útok na Bílý dům plánovali bývalí agenti tajné služby, kteří byli dotázáni, jak by na něj zaútočili, kdyby museli.
- Je to podruhé, co [[osoba/20536|Dylan McDermott]] hraje agenta Tajné služby. Podobnou roli hrál i v "S nasazením života" s [[osoba/18803|Clintem Eastwoodem]].
- Původně byla role ředitele Tajné služby psána jako mužská. Režisér [[osoba/39514|Antoine Fuqua]] přesvědčil [[osoba/17962|Angelu Bassett]] ke konkurzu na roli a poté ji přepsal na ženskou postavu.
- Jde o čtvrtý film, na němž spolupracují [[osoba/19000|Morgan Freeman]] a [[osoba/19736|Ashley Judd]], ale je to poprvé, co se jejich postavy na plátně nesetkají. Dříve spolupracovali na filmech [[film/24964|Sběratel polibků]], [[film/248163|Těžký zločin]] a [[film/275062|Můj přítel delfín]].
- [[osoba/76485|Gerard Butler]] byl jednu dobu zvažován pro roli CIA eperativce Mitcha Rappa v nyní již zrušené filmové adaptaci románu Vince Flynna Consent to Kill. První román Transfer of Power, v němž je Rapp objevuje, má velmi podobnou zápletku, jako tento film - teroristé převezmou kontrolu nad Bílým domem a Rapp musí presidenta dostat do bunkru dřív, než ho chytí teroristé.
- Během natáčení scén v Louisianě panovala taková vedra, že zástupce organizace na ochranu zvířat Humane Society tvůrcům nařídil, aby německé ovčáky, kteří jsou ve filmu použiti jako policejní psi K-9, nechávali o pauzách mezi natáčením ve speciálních klimatizovaných kotcích.
- [[osoba/21550|Winona Ryder]] byla první volbou studia pro roli První dámy.