Lech Walesa je podobně jako u nás Václav Havel symbolem pádu totalitního režimu. Oba byli ve vězení, oba dokázali burcovat davy. Andrzej Wajda je nejúspěšnějším polským režisérem všech dob a je tedy pochopitelné, že Walesův životní příběh do filmu převedl právě on. A udělal z něj divácky nejúspěšnější polský film minulého roku.
Svižně natočený a zajímavý film. Dobře zahraný, dobře režírovaný. Život v Polsku byl opravdu mnohem těžší, než jsem si představoval. My jsme se proti nim měli jak prasata v žitě. Film poučil i pobavil, nebyla to nuda.
Povedený a tradiční filmová biografie, která stojí na skvělém obsazení hlavního hrdiny. Wajda se s ničím nepáře, jede po zajetých šablonách a soustředí se na práci s emocemi- Víc takovýto film nepotřebuje a publikum, doba i hrdina dostanou své...80%
Wajdá vypraví v tomto filmu o věcech , o kterých ví hodně a vypráví zajímavě a s profesionalitou. Bál jsem se , že bude hlavnímu hrdinovi nadržovat. Pohled zdá se být objektivní , ale hlavní je to , že tady máme ztvárnění něčeho , úseku dějin , o kterém bychom neměli zapomenout. Příběh vyprávěný jedním dechem . Film memento a zároveň velmi živočišný a lidský .
Původní název filmu zněl "We, the People..." a odrážel první slova Ústavy Spojených států.
Herečky Olga Boladz, Anita Sokolowska, Anna Cieslak a Joanna Brodzik chtěly hrát Danutu Walesu. Roli nakonec získala Agnieszka Grochowska.
Premiéry filmu na filmovém festivalu v Benátkách v roce 2013 se zúčastnil Lech Walesa a jeho manželka Danuta Walesa. Diváci je přivítali potleskem vestoje.