Tom Ripley. To jméno snadno utkvěje v paměti. Něco na něm zkrátka je, jak v první upoutávce poznamenává jedna postava za druhou. Na Netflix se chystá seriálová adaptace populární knižní série, kterou vzali do rukou ti nejpovolanější ze všech.
Články 8
Archivy filmových a literárních děl minulého století jsou plné pamětihodných padouchů, jejichž nevypočitatelné charaktery lze přiřadit k těm nejnebezpečnějším žijícím lidem. Jednoho z nejproslulejších antihrdinů Toma Ripleyho stvořila americká spisovatelka Patricia Highsmith v pětidílné knižní sérii, jejíž první část s názvem Talentovaný pan Ripley nově adaptuje oscarový scenárista Steven Zaillian (Schindlerův seznam). Osmidílná série Netflixu Ripley, v níž trojici hlavních postav ztvární Andrew Scott, Dakota Fanning a Johnny Flynn, na prvních fotografiích odhaluje černobílý formát, tajuplného antagonistu i honosné italské prostředí.
Nový ambiciózní projekt od HBO je na cestě.
V únoru si můžete na HBO GO pustit například "pandemickou" romantickou komedii, evropské historické drama, nový superhrdinský seriál, klasický temný thriller či oceňovanou rekonstrukci děsivé skutečné události.
Letošní ročník se výjimečně musel obejít bez Her o trůny, což se odrazilo na tom, že chyběl jasný favorit. Výhodou bylo samozřejmě to, že dostali prostor jiní.
Produkční společnost K Period Media oznámila začátek natáčení nového celovečerního filmu The True Adventures of Wolfboy (2018). Režie se ujme Martin Krejčí, který tak debutuje na poli celovečerního hraného filmu. V hlavních rolích se objeví John Turturro (Big Lebowski, seriál Jedna noc) a Jaeden Lieberher (To, Půlnoční dítě).
Muzikál La La Land (2016) od oscarového režiséra snímku Whiplash (2014) Damiena Chazellea sbírá další body v cestě za hollywoodskými metály. Pocta hudebnímu žánru s Emmou Stone a Ryanem Goslingem v hlavních rolích získala nejvíce nominací na Zlaté Glóby. Jaká další filmová a televizní díla zaujala porotu? Vítězové budou vyhlášeni 8. ledna. Večerem bude provázet Jimmy Fallon.
Na níže uvedené jsem se díval já a troufnu se přiznat, že vzhledem k celkovému množství seriálové produkce jsem jich moc neviděl. Chtěl jsem původně napsat článek o tom, které seriály byly v letošním roce nejlépe hodnocenými, což je většinou výsledek nějakého brutálního průsečíku často i diametrálně odlišných názorů. A navíc psát o nejlepších seriálech obsahuje logický předpoklad, že pisatel všechny seriály viděl. Já viděl jen odštěpek toho, co jsem vidět chtěl. Tudíž jsem se rozhodl pro vlastní desítku. Desítku seriálů a minisérií, které splnily základní kritéria – nenudit, neuspat, natěšit na další díl, případně další sezónu, eventuálně porovnávat s tou předchozí.