Piráti na vlnách ⭐ 77% [The Boat That Rocked] (2009) | Kinobox.cz

Piráti na vlnách

77%
Piráti na vlnách
Po Lásce nebeské přichází Plavba nebeská. Jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších scenáristů současnosti Richard Curtis umístil svou režijní druhotinu na moře a obsadil do ní ty nejlepší britské komiky současnosti a ty nejlepší hudební kousky z šedesátých let minulého století. Vznikla rebelantsky drzá komedie o skupince excentrických dýdžejů, s nimiž by každý rád prožil aspoň kousek života. Pokud jde o rockovou muziku, byla šedesátá léta zlatou érou. Regulemi sešněrovaný rozhlasový trh ve Velké Británii to ale okázale ignoroval, a tak mohli tamní posluchači svou oblíbenou muziku poslouchat jen dvě hodiny týdně na vlnách veřejnoprávní BBC. Pak se však objevilo Radio Rock, které tuhle nebezpečnou hudbu šířilo 24 hodin denně a přísná nařízení obcházelo jednoduchým trikem - vysíláním z lodi plující Severním moře těsně za hranicemi britských teritoriálních vod, což byla výjimka, na kterou byli i vynalézaví zákonodárci krátcí. Posádku nejzábavnějšího plavidla v dějinách poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého po vyhození ze školy poslala svérázná matka na převýchovu k jeho kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem přezdívaným The Count, krutě zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek Gavinem a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. Rocková lavina se ale zastavit nedá. „Příslušníci naší generace mají stejnou zkušenost. Po nocích jsme pod polštářem poslouchali úžasnou muziku, která se jinde slyšet nedala, a z obýváku na nás řvali rodiče, ať ten kravál vypneme. Kvůli určitému puncu ilegality jsme do ní byli možná o to víc zažraní,“ vzpomíná Curtis, který se na tenhle pubescentní prožitek rozhodl navléct příběh, který stojí a padá s otázkou: „Co všechno se může přihodit na lodi plné bláznů, kteří jsou na ní dobrovolně uvěznění 24 hodin denně?“ Odpovědí je smršť zábavných scén, kterým dávají šťávu neuvěřitelná ega jejich protagonistů. Zatímco Láska nebeská byla především pro nenaprativelné romantiky, tenhle film je pro všechny, kdo mají rádi muziku, trochu nebezpečí, vítr ve vlasech a špetičku nezávazného sexu.



Brenan88
Brenan88
47 180 bodů
7.5
Piráti na vlnách mají úžasný soundtrack a luxusní herecké obsazení. I kdyby to bylo vše,tak mne to ke štěstí stačilo. Jenže vše to rozhodně není. Je zde perfektní dobová atmosféra a scénář nabízí příběh,který je dost zajímavý a hlavně nabitý spoustou gagu.
Chrustyn
Chrustyn
44 075 bodů
6
Richard Curtis, který se proslavil výbornými komediálními scénáři a režijně se ukázal s výbornou komedií "Láska nebeská", přináší příběh odehrávající se v muzikálních 60. letech. Celý příběh zasadil na loď, pirátsky vysílající nonstop hudební pecky, které uspokojovaly převážně mladou část Anglie a dělaly těžko konzervativním rodičům a převážně společnosti BBC. Curtis měl k ruce opět výborné herecké obsazení složené převážně z britských herců, kvalitní scénář a výborný soundtrack. Bohužel však i přes nesporné kvality tohoto snímku nemohu dát vyšší hodnocení z důvodu velice pomalého tempa a zbytečně přetážené stopáže, která by se dala o pěkných pár minut prostříhat. Je zde pár opravdu povedených scén a na filmu je vidět, že se všichni zúčastnění neuvěřitelně bavili na mě ale optimistická atmosféra nedopadla a během sledování jsem se jen párkrát mírně pousmál. Je to škoda, protože námět je vskutku originální. Lepší 3*.
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Je to sice taková docela příjemná přehlídka komiků a různých scének ze života na pirátské lodi, na které všichni zažívají nejlepší dny svých životů...ale boužel na 2hodinovou komedii, ocejchovanou tady na csfd 85 procenty a navíc režírovanou polobohem Richardem Curtisem, mi to moc nestačí. Herci fain, hudba fain...ale něco mi tady prostě nesedělo. Místo příštího zhlédnutí si raději pustím soundtrack - ten tu pohodovou atmosféru tutově navnadí taky. 6/10

Dodatečné informace

Původní název:
The Boat That Rocked (více)
  • Velká Británie Piráti na vlnách
  • Velká Británie The Boat That Rocked
  • Velká Británie Good Morning England
  • Velká Británie I Love Radio Rock
  • Velká Británie Merirosvoradio
  • Velká Británie Os Piratas do Rock
  • Velká Británie Pirates Rock
  • Velká Británie Radio encubierta
  • Velká Británie Radio Encubierta
  • Velká Británie Radio Rock Revolution
  • Velká Británie Rock en plo
  • Velká Británie Rockhajó
  • Velká Británie Rock'n'Roll brod
  • Velká Británie Rock'n'Roll pirati
  • Velká Británie Rock'n Roll teknesi
  • Velká Británie Rokkivad raadiopiraadid
  • Velká Británie Rok-volna
Premiéra v ČR:
30. 7. 2009
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
Velká Británie, Francie, Německo, USA
Rozpočet:
50 mil. USD
Tržby:
36,35 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Piráti na vlnách je dostupný s českými titulky
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch

  • Scéna, ve které se mladý Carl rozčiluje nad Marianne, měla mít původně asi osm vteřin a neměla obsahovat nic jiného než Toma Sturridge sedícího na lavičce a tvářícího se smutně. Will Adamsdale a Ike Hamilton byli náhodou u toho, a tak jim výkonný producent, scenárista a režisér Richard Curtis řekl, aby si vyzkoušeli, co by udělali, kdyby byl jejich kamarád ve stejné situaci. Pustil jim píseň „So Long, Marianne“ a oni vymysleli vše, co ve scéně zůstalo.
  • Tento film byl volně založen na Rádiu Caroline, populární pirátské rozhlasové lodi s podobnou historií a stylem. Záměrem výkonného producenta, scenáristy a režiséra Richarda Curtise bylo spíše utkat fiktivní příběh kolem mnoha pirátských stanic té doby, než založit příběh na skutečnosti.
  • Scéna s Midnight Markem a všemi jeho nahými fanynkami (vystřižená z americké verze) je poctou britskému obalu alba Jimiho Hendrixe „Electric Ladyland“, a to i co se týče umístění dívek.