Zajímavosti 6
- Tento film byl restaurován a uchován Filmovým a televizním archivem UCLA a Knihovnou Kongresu.
- Plachetnice byly taženy torpédoborcem amerického námořnictva, který zároveň sloužil k zásobování posádek všech lodí.
- Produkce se po několik týdnů soustředila na ostrově Santa Catalina, kde se nacházel štáb o 600 lidech (některé zdroje uvádějí 1000). Zásoby byly denně posílány na bárce z Los Angeles.
- Ve filmu se objevuje pět lodí, které byly speciálně postaveny pro účely natáčení a jejichž cena údajně dosáhla 250 000 dolarů.
- Ve filmu "Ztracený svět" (1925) je záběr na Piccadilly Circus v Londýně, kde je na londýnském pavilonu neonový nápis s reklamou FRANK LLOYD'S "SEA HAWK". Ten je vidět po mezititulku "Později - v Londýně", který bezprostředně následuje po dobrodružství expedice v Jižní Americe.
- Nejvýdělečnější film roku 1924