Peter Pan

67%
Peter Pan
Peter Pan



Dodatečné informace

Původní název:
Peter Pan (více)
  • USA Peter Pan
  • USA Peter Pan, der Traumelf
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • J. M. Barrie napsal pro tuto první filmovou verzi své hry podrobný scénář a osobně dohlížel na její realizaci. Barrie si byl vědom jejího potenciálu, neboť prohlásil, že "film může pro Petra Pana udělat věci, které na běžném jevišti udělat nelze". Ve svém nadšení si přál zahrnout do filmu vysoce sofistikované speciální efekty, které bohužel v té době nebylo možné realizovat. Jedním z nich byla pohádková svatba z jeho navazujícího románu "Peter Pan v Kensingtonských zahradách", která se nakonec realizovala ve filmu "Petr Pan" (2003). Další návrhy, které studio odmítlo, zahrnovaly let Petra, Wendy a jejích bratrů nad londýnskými střechami, Temží a budovou parlamentu, přes Atlantický oceán do New Yorku. Přistáli by k odpočinku na Soše svobody, která by je kolébala jako matka, a pak by letěli dál nad Niagarskými vodopády, přes Tichý oceán do Země Nezemě. Část londýnského letu byla přenesena na filmové plátno v Disneyho filmu "Peter Pan" (1953).
  • Původní broadwayská inscenace "Peter Pan aneb Chlapec, který nechtěl vyrůst" od J. M. Barrieho měla premiéru v divadle Empire 6. listopadu 1905, odehrála 223 představení, skončila 20. května 1906 a hrála v ní Maude Adamsová, divadelní herečka, která nikdy nenatočila žádný film, a neměla by být zaměňována s modelkou, která se stala herečkou Maud Adamsovou.
  • J. M. Barrie ve svém nakonec zamítnutém návrhu scénáře k tomuto filmu označuje tajemný lék jako ricinový olej, který měl být na etiketě zobrazen v detailním záběru. Doktor medicíny Charles West ve své "Příručce pro matky s dětskými nemocemi" z roku 1885 popisuje ricinový olej jako snad nejbezpečnější a obecně nejpoužitelnější lék potřebný při drobných dětských potížích, což ukazuje, jak byla tato léčba v té době populární, a zároveň přiznává, že její chuť je "jedním z velkých smutků dětských pokojů".