Dvaašedesátiletý Jim Carrey byl v devadesátých letech prvním hercem, jenž za jedinou roli obdržel dvacet milionů dolarů. Rekordní šek mu proplatili za komedii Cable Guy (1996) jen dva roky poté, co se širokému publiku představil hity Maska, Blbý a blbější a Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Milovaného komika s elastickým talentem, který se rozpínal i do těžkých dramatických úloh, ovšem stihly deprese. Podzim života tráví ve spirituální očistě, ale sem tam pořád pracuje – už potřetí se o Vánocích chopí záporné postavy Dr. Robotnika ve videoherní adaptaci Ježek Sonic, k čemuž jej mimo jiné přivedly ryze praktické potřeby. Jako každý člověk zvyklý na vyšší životní standard přece potřebuje vydělávat.
Články 5
Chudý i bohatý, vysmívaný i obdivovaný, energický a navenek šťastný i vnitřně zlomený a nepochopený. Život ikonického herce, který jako první dostal za roli ve filmu přes 20 milionů dolarů, je plný slávy, o níž řada z nás sní, i tragických výmolů, které by kdejakou životní pouť zcela vykolejily. Co vlastně vězí za tím, že Jim Carrey už dávno není veřejnosti a filmovým divákům tak na očích?
Z nového superhrdiny studia Marvel, nenápadného Ant-Mana (2015), se stal před třemi roky solidní komiksový přírůstek, který oplýval humorem, ikonickým hercem (Michael Douglas) v roli mentora a Paulem Ruddem v roli supermravence.
Na jednu stranu se nabízí zakřičet "konečně!", neboť dusno okolo projektu, který po osmi letech opustil Edgar Wright pro tvůrčí neshody, bylo dost hutné a existence celého projektu se jevila nejistá. Je ale otázkou, jak budou fanoušci na volbu Marvel studia reagovat. Energického Wrighta totiž vystřídal Peyton Reed.
Není žádným tajemstvím, že úspěch je záležitost vrtkavá a kdo je jeden rok v kurzu, může velmi rychle skončit v propadlišti dějin. O tom by mohla vyprávět následující desítka herců a hereček, kterou sestavil internetový magazín Voulter.