Obsazení, herci a tvůrci
Hraje
Režie
Scénář
Kamera
Hudba
Střih
Kostýmy
Masky
Výprava-architekt
Producent
II. režie
Vše o tvůrcích Königswalzer
Snímek Königswalzer byl představen v roce 1955 a spadá do žánru/ů: Romantický.
Königswalzer - Herci a postavy
V hlavních rolích Königswalzer se představí: Marianne Koch jako Theres Thomasoni, Michael Cramer jako Ferdinand von Tettenbach, Joe Stöckel jako Ludwig Tomasoni, Hans Fitz jako König Maximilian von Bayern a Linda Geiser jako Prinzessin Elisabeth 'Sissi' von Bayern.
V dalších rolích uvidíte například: Uta Franz jako Prinzessin Helene von Bayern, Sabine Hahn jako Anni Tomasoni, Hans Leibelt jako Minister Dönniges, Klaus Havenstein jako Leutnant Hakenstaller, Harry Halm jako Zeremonienmeister, Harry Hardt jako Gesandter a Ellen Frank jako Herzogin.
Königswalzer režije a scénář
Režie Königswalzer se zhostil tým, který vedl: Viktor Tourjansky, známý svým dílem Migration. Scénář připravili: Emil Burri, který se podílel také na titulu Wasser für Canitoga, Walter Forster, který se podílel také na titulu Nebelmörder, Karl Georg Külb, který se podílel také na titulu Hallo Janine!, Alf Teichs, který se podílel také na titulu Žraloci a malé ryby a Maria von der Osten-Sacken, který se podílel také na titulu Pünktchen und Anton.
Produkce, střih a hudba filmu Königswalzer
Kamery na place řídil Franz Koch. Ve střižně se o editaci materiálu postaral Lilian Seng. Hudbu, která prohlubuje atmosféru snímku, vytvořil Carl Loubé.
Königswalzer: Výprava
Kostýmy vznikly podle návrhů Herbert Ploberger. Celkový vzhled herců pak doplnil make-up, který měl na starosti Arthur Schramm.