Letošní štědrovečerní princezna Sára Korbelová má na svém kontě víc než hlavní roli v chystané tradiční sváteční podívané Klíč svatého Petra od režiséra Karla Janáka. Teprve jednadvacetiletá herečka se vepsala do paměti publika v seriálu Ulice, v němž hraje již pět let. Krom toho má v portfoliu i pokus o mladistvou komedii platformy Voyo Sex O’Clock a také účinkování v Divadle na Vinohradech. Brzy ji uvidíme i v zahraniční produkci, o níž smí zatím mluvit jen v náznacích. Jaké to bylo dospět před kamerami a kam Korbelová míří?
Články 9
Filmové pohádky jsou českou specialitou, a jelikož jsou prázdniny a volný čas můžeme trávit za pěkného počasí venku, proč se nevydat po stopách osmi nejoblíbenějších českých pohádek? Milují je velcí i malí, a tak by náš text, který vás zavede na místa, kde tyto legendy vznikaly, mohl posloužit i jako tip na rodinný výlet.
Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež na světě představí letos téměř tři stovky snímků. Výrazněji se bude věnovat kanadské a norské tvorbě, náctiletému publiku nabídne novou sekci zaměřenou na evropské webové seriály. Zlín Film Festival bude probíhat od 1. do 7. června, ale zájemci o něj budou moci na vybraná představení a přenosy debat vyrazit například také do pražského kina Atlas.
Smutnou zprávu potvrdil pro CNN Prima News hereččin syn Josef Abrhám mladší. Princezně českého filmu bylo šedesát osm let.
K nejoblíbenějším pohádkovým postavám určitě patří vodníci, čerti, víly, kouzelníci, ale především princové a princezny. Pojďme se na ně podívat.
Česká pohádka je pojem sám o sobě. Většina z nás ho má spojený s Vánocemi a chvílemi strávenými s rodinou. Každý rok se můžeme těšit na nové pohádky v televizi, ale i na opakování těch starších, které tolik milujeme a neumíme si bez nich svátky představit.
Změníte svým hlasování pořadí? Čas Vánoc je tu a prim hrají české pohádky. České pohádka má v hlavní roli fantazii, ale hlavně princezny, čerty, draky, vodníky a hloupé Honzy. Víte, že vodník je hodně velká a málem jen česká specialita? Tento slovanský podivín je pro svět specifický a většinou jej nahrazují vodní panny, víly. Jsou české pohádkové světy skutečné i pravdivé? Každopádně se dá říci, že jsme pohádková velmoc a domácí publikum prý tvoří podle průzkumů hlavně dospělí.
Cesta za Vánoční hvězdou je výpravnou norskou pohádkou, která chce oslovit malé i velké diváky dobrodružným příběhem odehrávajícím se v čase předvánočním, ale také úchvatnou krajinou a kouzelnými lokacemi. Většina z nich se natáčela v České republice, koprodukční společností se stala Sirena Film a na části výroby se také podílelo Barrandov Studio. Jaká byla spolupráce se zahraničním štábem, čím je Cesta za Vánoční hvězdou výjimečná a ve kterých lokacích se film přesně natáčel? Na tyto i další otázky odpovídají producent Sirena Film, Pavel Muller, a vedoucí Fundusu kostýmů a rekvizit Barrandov Studio, Věra Krátká.
Jedinečnou možnost prohlédnout si zblízka kostýmy z pohádek Tři oříšky pro Popelku a Šíleně smutná princezna, z komedie Císařův pekař - Pekařův císař nebo muzikálu Starci na chmelu máte nyní na Barrandově. Svou sbírku filmových kostýmů zpřístupňuje v červenci prostřednictvím komentovaných prohlídek barrandovský kostýmní fundus.