„Dva lékařské seriály podobného typu ve stejnou dobu – to bylo docela hloupé, prostě špatné rozhodnutí,“ kroutil hlavou herec Hector Elizondo před devíti lety během rozsáhlého rozhovoru pro zámořskou akademii předávající televizní ceny Emmy. V těchto dnech si připomínáme 30 let od vzniku dvou doktorských pořadů, jež dobře známe i z tuzemských televizních obrazovek. Nemocnice Chicago Hope (v originále známá prostě jako Chicago Hope) a Pohotovost (ER) patřily mezi nejprestižnější televizní seriály druhé poloviny 90. let.
Články 7
Australský seriál Záchranáři byl jedním z prvních akčních seriálů z prostředí speciální policejní jednotky, jejímž úkolem není potírat zločin, ale zachraňovat lidské životy.
Dá se vůbec na něčem tak kritizovaném, jako je seriál 1. mise, najít něco dobrého? Budete asi překvapení, ale dá. Nechme teď stranou to, že je to tak trošku podvod na diváky, protože ho Prima propagovala jako zcela nový seriál, ovšem ve skutečnosti jde o spin-off seriálu Modrý kód, zapomeňme i na všechny recenze a hodnocení, ze kterých 1. mise vyšla jako zmoklá slepice. Pojďme se na tento seriál podívat z té lepší stránky, ostatně již Monthy Pyhton kdysi ve filmu Život Briana dokázali, že to jde i u ukřižování.
Tvůrci Sedmilhářek a Mělas to vědět představují další atraktivní seriálovou novinku.
Pamatujete si na něj?
Jsou talentovaní, úspěšní a oceňovaní. Jejich obličeje zřejmě okamžitě poznáte, ale jejich jména vám dost možná nic neříkají. Koho lze zařadit mezi nenápadné, avšak zasloužilé dříče ve vedlejších filmových úlohách?
Všichni velmi dobře známe pocit, když se máme setkat s někým, koho příliš nemusíme. Nedej Bože, abychom s ním museli pracovat, že? Lidé jsou různí, mají různé povahy a různým způsobem se staví i ke svému okolí. Nevím proč, ale všimla jsem si, že řadu tzv. "významných" nebo "vysokých" pozic často zastávají ignoranti a blbci. Inu, sláva a moc člověka mění a stejně jsou na tom i herci.