Zajímavosti 14
- Šílený vědec, který nikdy nepromluví, se jmenuje Fritz Huhnmörder. „Huhnmörder“ je německý výraz pro ‚vraha kuřat‘.
- V titulcích každé epizody mají Sarah Michelle Gellarová a Mila Kunis speciální parodický kredit a ve většině sezón je hned po nich uveden jiný člověk ze štábu.
- Pro tento pořad bylo zvažováno více než šedesát názvů, včetně „Junk in the Trunk“, „ADD TV“, „Gold Dust Gasoline“, „Toyz in the Hood“, „Vegetable Fun Fest“ a „S&M Presents“, ale všechny byly zamítnuty z důvodu ochranné známky nebo jiných právních důvodů. Z mnoha názvů, které tvůrci pořadu předložili, byl přijat pouze název „Robot Chicken“, což je název pokrmu místní čínské restaurace. Některé z odmítnutých názvů byly později použity jako názvy epizod.
- Závěrečná hudební znělka je verze skladby The Gonk, která zazněla v obchodním centru ve filmu Úsvit mrtvých (1978) a byla použita i v závěrečných titulcích filmu.
- Les Claypool je autorem ústřední písně. Složil a nazpíval také znělku k filmu Městečko South Park (1997) a je lídrem skupiny Primus.
- Pořad vznikl na základě pravidelného článku v časopise ToyFare, jehož byl Matthew Senreich redaktorem. Rubrika se jmenovala „Twisted ToyFare Theater“ a vystupovaly v ní různé hračky v bizarních situacích. Senreich pak pro svůj časopis udělal rozhovor se Sethem Greenem a Green Senreicha oslovil, zda by na základě tohoto magazínu nenatočil animovaný seriál. Výsledkem byl internetový seriál s názvem „Sweet J Presents“, který se v roce 2001 vysílal na webových stránkách společnosti Sony. Green a Senreich pak seriál nabídli společnosti Cartoon Network.
- První série obsahovala sedmdesát použití slova na „f“, zatímco první série Městečka South Park (1997) jich obsahuje jen asi dvacet.
- Ačkoli některé figurky ze stop-motion animace jsou vyrobeny z hlíny, postavičky v tomto seriálu jsou buď hybridem končetin plastových panenek a polystyrenových torz, nebo hračkami, které jsou kompletně vyrobeny z plastu. Velmi málo malých figurek, jako například lumíci ve scénce „Království zvířat představuje“, je však vyrobeno z hlíny.
- Animátor Dillon Markey používá upravenou rukavici Nintendo Power Glove (od společnosti Mattel) s technologií Bluetooth k ovládání svého notebooku a některých figurek při animování segmentů.
- V úvodní titulkové sekvenci dostane kuře kybernetické části přesně takové, jaké má Victor „Cyborg“ Stone z Teen Titans od DC Comics. Jeho oživení navíc evokuje Frankensteina (1931), jeho vzhled Terminátora (1984), jeho schopnosti RoboCopa (1987) a Six Million Dollar Man, The (1974) a jeho osud scény mučení z Mechanického pomeranče (1971).
- Green a Senreich jako hlavní vlivy pro Robot Chicken uváděli například Monty Python's Flying Circus (1969), Pee-wee's Playhouse (1986) a The Kentucky Fried Movie (1977).
- Některé televizní stanice a skečové pořady Robot Chicken odmítly, včetně Comedy Central, MADtv, Saturday Night Live a dokonce i Cartoon Network. Někdo z Cartoon Network však předal nabídku společnosti Adult Swim, a to přibližně ve stejné době, kdy Seth MacFarlane řekl Sethu Greenovi a Matthewovi Senreichovi, aby pořad nabídli Adult Swim.
- Ve scénce „Junk in the Trunk“ během blooper reelu Supermana je obrázek ovce na zdi, který je vidět nad stolem, vidět také ve třetím skeči „Seacreste, ven!“ z „Plastového bufetu“.
- Všechny product placementy jsou z komediálních důvodů silně rozmazané. Na rozmazaných místech nejsou žádné skutečné značky, jsou to jen plastové kousky Lega nebo jiných hraček. Nějakým způsobem jsou názvy značek výrobků a obchodů často zmiňovány.