Pokud jste fanouškem série a trojku jste si nenechali ujít, bezpochyby vás tahle otázka napadla - proč ve filmu nebyla Naomi Watts? I cameo by fanoušci rozhodně ocenili. Herečka dnes slaví narozeniny, tak si na tohle otázku odpovíme.
Články 12
Na začátku nového tisíciletí nastal boom japonských hororů, které se následně dočkaly svých amerických mutací. Mezi nejvýraznější patřily Kruh a Nenávist.
Máme tady první květnové tuzemské kinopremiéry roku 2018. Po obrovském úspěchu Avengers: Infinity War (dá se počítat, že ovládnou i nadcházející víkend v rámci návštěvnosti a tržeb) distributoři přinášejí menší lákadla a kinematografické laskominy, kterým vévodí thriller s hororovými prvky a nečekaný komerční hit Tiché místo (2018). A po letech se vrací svérázný Tomáš Magnusek se svou verzí "Rain Mana" s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavních rolích Kluků z hor (2018).
Takzvaný revenge žánr má nejnovější přírůstek se sakra svůdnou a nebývale drsnou ženštinou (Matilda Anna Ingrid Lutz) v hlavní roli. Francouzský snímek s nepříliš originálním titulem Pomsta (2017) zamíří do českých kin 3. května. Co nás čeká a co nemine?
Čekali jste díky nástupu třetího Kruhu změnu na prvním místě? Zbytečně. Hit vzkříšeného M. Night Shyamalana Rozpolcený znovu obhájit nejvyšší příčku.
Řeč je o novém hororu Kruhy (2017), který ve čtvrtek vstoupil do českých kin. Podařilo se mu sesadit romantickou komedii Všechno nebo nic (2017) z čela žebříčku? A jak si vedly další novinky - dramata Jackie (2016) nebo Místo u moře (2016)?
Třetí díl poameričtěné (původně japonské) hororové série Kruh už sice nemá Naomi Wattsovou, ale zato má... Zato má....
První únorové premiéry potěší fanoušky festivalových a artovějších děl. Kromě hororového prequelu Kruhy (2017) nebo dokumentu Richard Müller: Nepoznaný (2016) do kin totiž míří tři vysoko hodnocená filmová dramata. Já, Daniel Blake (2016) se může pochlubit Zlatou palmou z Cannes. Místo u moře (2016) má 6 nominací na Oscara a Jackie (2016) slibuje netradiční pohled do života vdovi po prezidentovi JFK.
Horor může být spolehlivý, i když je úplně blbý. Člověk u toho sedí a civí na to, protože strach zkrátka přitahuje. A což teprve, pokud vykazuje prvky skvělosti. Zkrátka horory mohou uspokojit i ve velice širokém spektru kvality a tudíž se nelze divit, že diváci se na ně těší a producenti ostatně také. Málokde vychází známé pořekadlo „za málo peněz hodně muziky“ jako právě u hororů. Tak se podívejme, jakých deset nejlibovějších kousků nám filmoví řezníci naporcovali pro rok 2016.
Studio Paramount nechce nic ponechat náhodě. Druhý Kruh byl průšvih (kvalitativně i z hlediska tržeb), takže pokud se má série znovunastartovat, musí mít co nejvíce lákadel. A jedno právě přišlo z Teorie velkého třesku.