Námět filmu stojí na tom, že je možné „zálohovat si mozek", tedy paměť a osobnost na externí disk jako prevenci, kdyby člověk náhodou zemřel při nehodě nebo vraždě. Hlavní hrdinkou snímku je policistka, jejíhož manžela se kdysi nepodařilo zachránit a která dostala za úkol vyšetřit tzv. absolutní vraždu, kdy oběť nemá dostatečně aktuální zálohu. Navíc se jedná o vědce, který stojí za celou metodikou zálohování. Firma, jež má na tento postup monopol, ani nechce, aby daná informace unikla na veřejnost.
Snímek Bod obnovy má na české poměry vysoké „production values“, poměrně působivou atmosféru a nepolevující drajv vyprávění. Jeho potíží však není storytelling, nýbrž world building, budování přesvědčivého komplextního fikčního světa, kde chápeme nejen základní pravidla, ale i společenský kontext, vývoj a motivace lidí používat určitou technologiii.
Pro Roberta Hloze jde o vynikající showreel, jenž může prezentovat dál a zkusit podobný projekt ve větším měřítku. Výrazným objevem je i představitelka hlavní role Andrea Mohylová, u níž film čerpá z jejího výjimečného vzhledu – výšky, sošnosti i rysů, které v sobě nezvykle kombinují ostrost a oblost. Na její tvář se lze na plátně dívat dlouhé minuty a stále váhat nad její androgynností i androidností.