Profilový obrázek

Komar55

Komar 55

Komentáře 35

Od nejnovějších
  1. The Batman
    The Batman (2022)
    10
    Téměř dokonalý film a výborná nepřímá adaptace neméně skvělého komiksu Dlouhý Halloween, který je přesně někde na pomezí mezi 9 a 10 body. Film jako celek má sice poměrně dost menších příběhových labsů, ale ty jsou díky delší stopáži 3 hodin a naprosto dokonalé atmosféře Gothamu spolu s neuvěřitelnými hereckými výkony Roberta Patinsona, Andyho Serkise, Jeffrey Wrighta, Colina Farrella a dalších. Nemluvě o postavě Batmana, která je zde vyobrazena v poloze, ve které jsme ji prozatím v hrané neměli možnost vidět a i přesto, že se nejedná o ORIGIN a Batman v Gothamu potírá zločin již druhým rokem, tak mi film dokonalé představil charakter a morální zásady této postavy, které se nutno dodat až do samotného konce příběhu docela výrazně liší o klasického Batmana tak jak ho známe ze stránek komiksů. I kvůli tomu se však pro mě osobně jedná o daleko zajímavější a pestřejší postavu na prozkoumání. I když se zde najde pár příběhových klišé a scenáristických náhod, tak už jen díky té neuvěřitelně hmatatelné atmosféře je nutno jej vidět. TENTO FILM STOJÍ VÁŽNĚ ZA VAŠI POZORNOST.
  2. Shazam! Hněv bohů
    Shazam! Hněv bohů (2023)
    7
    Za mě se jedná o krapet lepší film, než první Shazam. Herecké výkony jsou přibližně na stejné úrovni, kamera se o něco zlepšila a spolu s nasvícení umí někdy vykouzlit opravdu úchvatné záběry, které však většinou kazí horší CGI. Zkrátka jestli vám sedla jednička, s dvojkou na tom budete na 80% skoro stejně. Jedná se o příjemnou superhrdinovku a akční jízdu kterou si nejde než užít.
  3. Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
    Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)
    9
    Neskutečně energický, nahláškovaný, napínavý a odlehčený fantasy film, který už jsem v kinech dlouhou řadu let neviděl. Celý příběh stojí především na postavách, které samy o sobě nefungují tak dobře, jak by mohly, avšak dohromady tvoří nesutečně funkční tým nesourodých postav, jejichž chemie na vás během celého filmu neskutečně sálá zkrze plátno kina. Se zápornou stranou je to však o něco složitější. Na jedné straně tu je velice dobře zahraný a charismatický lord Forge s docela dobrou motovací. Na straně druhé však neskutečně otravná a nezajímavá Sofin s naprosto nulovou motivací a extrémně ohraným cílem (zničit/ovládnout svět). I když je tato zápletka dost ohraná, tak musím uznat, že pro film funguje velice dobře a na funkčnosti příběhu nic neubírá. Představení nového fantasy světa (tedy alespoň pro mě nového) tu funguje velice dobře a i když se tu skáče z lokace na lokaci, tak jsem se já osobně v příběhu nikdy nestratil a od začátku do konce na mě působil přehledně. Pár horších CGI efektů se zde také vyskytlo (i přes fakt, že se většina scén natáčela na reálných lokacích a s reálnými loutkami různorodých příšer). Díky jiným kvalitám tohoto filmu jsem však ochoten těch pár do očí bijící efektů přehlédnout. Co zde také funguje výborně jsou kouzla. Respektivě jejich pravidla a omezení, jako například, že teleportační hůl má dosah je půl kilometru atd. Tento film je zkrátka esencí podstivé akční fantasy jízdy, které nechybí rozmanitý svět, zajímavé charaktery, dobrá zápletka, vytřbený humor a lehce emocionální konec po kterém budete z kinosálu vycházet s pocitem uspokojení a úsměvem na tváři.
  4. Iron Man 2
    Iron Man 2 (2010)
    6
    Oproti jedničce je zde značný pokles kvality. A to hlavně v oblasti příběhu, který je pro celý Marvel Cinematic Universe zcela irelevantní. To však neznamená, že je to špatný film. Film je to vesměs velice zábavný, napínavý i dobře natočený a paradoxně jeho největšími mínusy jsou kvality předchozího filmu, proti kterým tenhle film působí jako úplný odpad. Není tomu však tak. Jedná se o příjemnou akční popkornovku, která zabaví, potěší a posune Tonyho charakter zase o kus dál.
  5. Kocour v botách: Poslední přání
    Kocour v botách: Poslední přání (2022)
    9
    Nečekaně dobře vypadající a dospělý animák, kterému nechybí srdce, skvělé dialogy, výborné vtipy, úžasná kynetická akce a nepopsatelně hrozivý záporák, kterému tak vychvalovaný Kang ze třetího Ant Mana (co se týče hrozivosti a vzbuzování respektu) nesahá ani po kotníky. Film má skvělé tempo, filozofický přesah a konečné ponaučení, které by si dle mého měli k srdci vzít všichni. Má to zkrátka vše, co jen to mít může a ještě mnohem víc.
  6. Kingsman: První mise
    Kingsman: První mise (2021)
    8
    První díl Kingsmannů jsem jen jednou letmo zahlédl v televizi (takže jsem vidě cca 1 hodinu filmu) a na první dobrou mě jeho styl zaháčkoval a extrémě bavil. (Pozděj jsem si film pustil celý a mé nadšení se více než potvrdilo). Když jsem se však dozvěděl, že Matthew Vaughn chystá prequel, odehrávající se v období 1. Světové války, měl jsem ohledně tohoto snímku jisté obavy a to konkrétně, jestli se dokáže naladit na styl obou dvou předchozích Kingsmannů. Po následném shlédnutí musím přiznat, že film má sice o dost vážnější téma, než ty předchozí a do celé série jak svým tónem, tak i tématem moc nesedí. I přesto se však jedná o velmi kvalitní block-baster, kterému nechybí dobrý humor, inovativní režie a pohyby kamery + dobře napsané postavy. Celkovým dojmem dojmem na mě působí velmi dobře a i když se kvalitou nevyrovná prvnímu či druhému dílu, tak se jedná o velmi silný příběh.
  7. Ant-Man a Wasp: Quantumania
    Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)
    3
    Na tento film mám velmi rozpoluplný názor. Náběh a cca prvních 20 minut bylo velmi solidních a postavy působily simpaticky, zábavně a i když samotná premisa filmu (Kang vs Ant-man) absolutně nedává smysl a důvod, jak a proč se celá Ant-family dostane do Quantumanie je tak primitivní a prvoplánový jak napovídaly trailery, tak jsem to filmu hodlal odpustit. Co jsem však odpustit nehodlal byla komunikace mezi postavami, kde absolutně nechápu, jak tyhle lidi můžou společně žít a fungovat, jako rodina. Zdá se to sice jako prkotina, ale tu finální bitvu i přehršel nemožně vipadajícího CGI bych vklidu odpustil, ale nedokážu odpustit, že mi Kevin Feigie spolu s MARVELem zabili a promarnili potenciál jediné opravdu dobré a až skoro Vaderovsky působící postavy. Na první pohled film působí velkolepě, pompézně a setsakra zábavně, ale když tuto skořápku odloupnete, nenaleznete nic než prázdnou a rádoby velkolepou fajn MARVELovku, která už ale vůbec nepůsobí, jako původní Ant-mani.
  8. X-Men: Dark Phoenix
    X-Men: Dark Phoenix (2019)
    8
    Na to, že chtěl Simon Kinberg natočit zcela odlišný a příběhově promyšlenější film, než byl původní X Men: Poslední vzdor, tak mi připadá, že si zcénářem- i provedením docela protiřečí. To dám teď však stranou, důležitější je jak se film povedl a jestli důstojně zakončil celou X-Men ságu. Na to mám jednoduchou odpověď; ANO. I když to není žádný zázrak a rozhodně se nejedná o nejlepší X-Meny, tak pro mě tento film velice obstojně uzavřel příběhové linky všech vedlejších postav, má jednu z nejlepších akcí a dle mého i nejlepší soundtrack z celé ságy, obstojnou zápletku a emocionální konec, který mě skoro až donutil slzet. I přes tyto kvality má snímek i spoustu problémů a nešvarů z již zmíněných třetích X-Menů. Na mě však zapůsobil dokonale a skvěle jsem si užil velkolepý konec této dlouholeté značky, kterou jsem po boku Star Wars a Raimiho Spider-manů sledoval již od děctví.
  9. X-Men: Apokalypsa
    X-Men: Apokalypsa (2016)
    6
    Tento film bych shrnul do jedné věty. Zbytečný snímek, který do X-Men universa nepřináší nic nového a neobhájí si vlastní existenci. Nechápu, jak je možné vytvořit X-Menovského záporáka, který na mě během celého filmu působil jako LIDL verze Malekita z druhého Thora. Jediné bonusové body ode mě má za přítomnost Quicksilvera, Magneta a Profesora X. Nové postavy jsou absolutně nezáživné a hlavní zápletka filmu je podobně originální, jako scénář ke čtvrtým Transformers. Teď to sice vyznělo, jakože je to nejhorší snímek, co jsem za svůj život viděl, ale ujištuji vás, že tomu tak opravdu není. Viděl jsem a nejspíš ještě i uvidím mraky daleko horších odpadních filmů, ale na tom teď nezáleží. Co chci říct je, že je tento film naprosto průměrná superhrdinská block-basterovka u které jsem se bavil. Jen jsem prostě od Bryana Singera a od téhle značky čekal mnohem víc.
  10. X-Men: Budoucí minulost
    X-Men: Budoucí minulost (2014)
    10
    Když jsem se na tento film chystal, čekal jsem od něj průměrný block-baster, ve kterém bude z důvodů cestování časem a enormního počtu hlavních i vedlejších postav jak z apokalyptické budoucnosti, tak z minulosti hrozný chaós a zmatek. Po shlédnutí výsledného produktu však naprosto souhlasím s většinovým názorem. Hlavní atribut filmu - cestování časem - zde byl naopak skvěle viužit a po skončení filmu při závěrečných titulcích jsem měl po celém těle husímu. To byl moment ve kterém měla hlavní X-Men sága dle mého končit. Vinikající hudba Johna Ottmana, jakožto i skvělé zacházení s charaktery a jejich vývojem. Naprosto bravurní herectví Hugha Jackmana, sira Patrica Stewarta, Michaela Fassbendera, Jamese McAvoye i Jenifer Lorenc. Tento film svěle ukončil původní ságu, nastínil zajímavé motivy a charaktery do budoucna a bravurně zúčtoval všechny předchozí snímky X-Menovské ságy. Možná je kvalita tohoto filmu zčásti ovlivněna návratem Bryana Singera na post režiséra, interakce starých i mladých verzí našich oblíbených postav a nebo se prostě jen divákům trefil do vkusu. To já osobně nevím a ani vědět nechci. Co naopak vím je fakt, že jsem si tento film neuvěřitelně užil a za každou vteřinu, kterou jsem s postavami strávil jsem neuvěřitelně vděčný. Takhle má vypadat podstivý X-Men film.
  11. X-Men: Poslední vzdor
    X-Men: Poslední vzdor (2006)
    7
    O trochu slabší, než oba dva předchozí díly. Jak X-Men jednička, tak i dvojka šli v dosti podobných šlépějích. Tento film je však natočen značně odlišně. V některých momentech, či scénách to působí velmi poutavě a novátorsky, ale ve spoustě jiných věcí to dle mého trochu pokleslo v kvalitě. stále je to pro mě sice nadprůměrná komiksovka, ale zkrátka jsem od ní očekával o trochu víc. Charaktery byly zachovány, tak jak je máme rádi, až na Wolverina, který na můj vkus bral vše až moc bezstarostně a Cyclopse, který během první čtvrt hodiny zemřel mimo záběr. Není to sice vyloženě změna charakteru, ale na začátku příběhu byl v pozici, která mě už od dvojky zajímala a těšil jsem se jak tohle jeho "nové" já rozvinou a ve výsledku mi tak připadá, že jeho charakter neuvěřitelně promrhaly. Také je zde na můj vkus až moc prvoplánových příběhových linek, ale to dokážu nějak překousnout. Když však opomenu tohle, tak musím uznat, že film prošel od posledního snímku k zlepšení v oblasti kamery, kompozice záběrů a CGI efektů. Ve výsledku tedy velice příjemný akční film, který mohl být lepší, ale i tak docela ujde.
  12. X-Men: První třída
    X-Men: První třída (2011)
    9
    Po origin filmu Wolverina, který za mě byl opravdu dost nevydařený se novým přírůstkem do X-Men universa stáva origin Profesora X a Magneta, dávných přátel, kteří ovšem kvůli odlišným názorům a politickým postojům nemohli kráčet po stejné cestě. Za mě dosud nejlepší X-Men film. Snímek má tu správnou dávku napětí, humoru, akce i dialogů a velice povedený soundtrack od Hanryho Jackmana a Joa Blankenburga (viz celá scéna s Erikem v baru). Velice dobré CGI (až na scény s Angel ve finální bitvě) a skvělé herecké obsazení jak Profesora X, tak i Magneta. Je to zábavné, chytré, emocionální a strhující.
  13. Predátor: Kořist
    Predátor: Kořist (2022)
    9
    Velice precizní snímek, kterému jeho kratší stopáž nijak neškodí, ba naopak. Je to moje první zkušenost s predátořími filmy a musím uznat, že zasazení filmu do indiánského prostředí kmene Komančů byl vynikající nápad. Film rychle odsýpá a příběh je sice trochu jednodušší, ale extrémně napínavý a kulervoucí.
  14. X-Men 2
    X-Men 2 (2003)
    9
    Takřka ve všech ohledech lepší, než první díl. Jak dějem a charakterovými vývoji, tak i vizuálem a hereckými výkony. Pokud se vám líbili původní X-Meni, tento film si zamilujete. Charakter Wolverina je tu o něco více prokreslený a to i díky pomalému poodhalování jeho minulosti. Počítačové efekty sice nevypadají nejlépe, ale na svou dobu jsou velmi precizní. Hudba vše krásně doplňuje a perfektně ke snímku pasuje. Herecké výkony (především Hugha Jackmana a Patrica Stewarta) jsou stejně dobré, ba i o něco lepší, než v prvním dílu. Film má svůj vlastní dějový oblouk a zároveň pěkně pracuje s motivy z jedničky.
  15. Kdo přežije: Cagayan (2014)
    9
    Cagayan byla první Survivor série, kterou jsem kdy viděl a po shlédnutí pár předchozích myslím, že jsem nemohl začít lépe. Z těch cca pěti, co jsem dohromady viděl, jsem byl tak napjatý a tak zainteresován do jednotlivých hráčů pouze u této a to nejspíše díky Tonymu, který tuto hru neskutečně oživil a bylo na něm vidět, že o tu výhru opravdu hodně stojí. U posledních několika dílů jsem se nedokázal odtrhnout od obrazovky a nervy jsem si rval vlasy. Tato série je nejlepší Survivor, kterou jsem za poslední tři roky viděl a takřka všichni hráči do té hry šli naplno a bylo vidět že se o tu výhru doopravdy snaží. Tato série je dle mého definice a čisté jádro SURVIVORU.
  16. Jurský park
    Jurský park (1993)
    10
    Tento film pro mě byl v době, kdy jsem jej poprvé viděl jen docela dobrý akční film o dinosaurech. Postupem času jsem však začal doceňovat jeho kvalit (a zvláště potom, co nám studio Universal pod touto značkou v posledních letech nadělilo). Je to jediný film, který jsem ochoten si pustit, když se chci jednou za čas podívat na nějaký dinosauří film. Jsou zde také výborní herci a ještě lepší charaktery, které mezi sebou mají skvělou chemii. Je zde také vinikající vizuál, který kombinuje jak počítačové, tak praktické efekty a to vše za doprovodu vinikající ikonické hudby, která pro mě tento snímek pozvedá ještě o něco více. Skrátka film, kterému chybí jen opravdu málo k dokonalosti.
  17. Hobit: Neočekávaná cesta
    Hobit: Neočekávaná cesta (2012)
    8
    LOTRovská trilogie nastavila pro tento film a jeho pokračování zdánlivě nepřekonatelnou laťku. Sice jsem od filmu čekal trochu víc ale i přesto mě velmi příjemně překvapil. Nepřekonala sice své předchůdce, ale vesměs je to velmi dobrý fantazie akční příběh, který měl grády, příjemné zasazení a obstojně zpracovat cca prvních 100 stránek knižní předlohy. Herecké obsazení bylo výborné a nová hudba vytvořená v tomto filmu je také velmi dobrá. Efekty byly ve své době také velice dobré ale bohužel nezestárly moc dobře. Režie Petera Jacksona byla také dobrá, ale musím přiznat že jsem od snímku čekalo trochu více. To však nic nemění na tom, že se jedná o velmi příjemné fantasy, které vřele doporučuji.
  18. LEGO® Batman film
    LEGO® Batman film (2017)
    8
    O něco menší pecka, než první LEGO® příběh, ale i tak extrémě zábavný a vizuálně atraktivní snímek, který poukazuje a naráží na jak všechny předchozí Bat-man filmy, tak i na spoustu komixových a pop-kulturních ester eggů a zároveň stále velmi dobře zapadá do "Lego Warner Bros. Universe." Za mě pecka, kterou si užijí hlavně fandové oblíbeného potírače zločinu a lidé, kterým sedl i původní LEGO® příběh.
  19. Peacemaker
    Peacemaker (2022)
    10
    Dle mého prozatím nejlepší pro Jamese gunna který mě velmi mile překvapil i v jeho předchozích snímku do jsou Thajsko od 2019. Film a vynikající vizuální stránku velice dobře zvolenou hudbu a humor nenarušující příběh. Gun zkrátka dokázal, že když má jako režisér volné ruce, dokáže dojmout, napnout, rozbrečet i rozesmát. Peacemaker je projekt, na který jsem dlouho čekal a teď, když jsem ho dostal nemohu být nadšenější. Jestli se vám Gunnovi předchozí projekty nelíbily nejspíš nemá cenu se na tento seriál dívat, jestli s jeho novými projekty však máte zkušenost a zamlouvaly se vám, vřele tento seriál doporučuji.
  20. Wonder Woman
    Wonder Woman (2017)
    8
    Tento film je pro mě dozajista o něco lepší než předchozí DCEU snímky a to hned z několika důvodů. 1.) Lepší akce - Nechápejte mě špatně, ostatní DCEU filmy měly také velice zdařilou a líbivou akci, ale akce v tomto filmu je přece jen o něco čisčí, přehlednější a kynetičtější. 2.) Více a lépe užívaný humor - Humor ve filmech není naškodu a když se využije ve správných momentech může snímku i něco dát. Například většina MCU humoru v posledních letech je už značně přes čáru a filmům to vesměs škodí, než co jiného. Zde se však Patty Jenkins podařilo perfektně vyvážit dávkování akce, humoru a dialogů, které pomáhají filmu rychleji odsýpat. 3.) Přímočarost - Vlastně se docela divím, že tomu tak je, protože podle většiny mých předchozích zkušeností je přímočarost jedna z věcí, která snímek tak nějak zobyčejňuje a shazuje. Ovšem filmy Zacka Snydera jsou zase druhý extrém. Ve většině jeho filmů jsem se po hodině tak trochu přestal orientovat a začal jsem v nich mít chaós. Nejspíš je to záměr, ale z většiny jeho filmů mám takový pocit, jako by tam byl nějaký obrovský přesah, který nechápu, ale vesměs je to jen obal, pod kterým se skrývá úplně obyčejná zápletka. Zde se však přímočarost vyplatila. Z hlediska vývoje filmu to i dává větší smysl. Naivnost scénáře dokonale ladí s Dianiným naivním pohledem na svět. Film má samozřejmě spoustu dalších plusů i mínusů, ale tohle jsou ty tři hlavní věci, které jsem zde chtěl vypíchnout.
  21. Sebevražedný oddíl
    Sebevražedný oddíl (2021)
    9
    Gunn se zase překonal a po řekněme o něco slabší dvojce Strážců Galaxie pod Marvelem je znovu na koni a pro mě tímto snímkem překonal svou veškerou předchozí tvorbu a koncept party vyvrhelů, kteří spolu musí v dané situaci chtě nechtě spolupracovat zde funguje na jedničku. To samé můžu říct i o skvělém obsazení, ve kterém se mi zdál slabší pouze John Cena (který se u mě ovšem později vykoupil v seriálu Peacmaker) a scénáři, který umí překvapit dojmout a vzápětí vyděsit (viz. scéna s King Sharkem). Hudba byla opět také zvolena velice dobře a humor ani nemohl být lepší.
  22. Marťan
    Marťan (2015)
    9
    Komornější sci-fi snímek, který právě díky své uzeměnosti a realističnosti tak dobře funguje. Výborné herecké obsazení jak hlavních, tak i vedlejších postav, dobrá zápletka a překvapivě i docela svižné tempo. Efekty, které dle mého názoru nezestárly ani o den a nakonec také vynikající režii Ridleyho Scotta. Vše krásně podkresluje atmosférická hudba, která během filmu výborně graduje. Tento film bych doporučil fanouškům knižní předlohy a lidem, kteří mají rádi komornější sci-fi thrillery.
  23. Aquaman
    Aquaman (2018)
    8
    To snad ani není možné. Každý další film od vzniku Muže z oceli pro mě byl lepší, než jeho předchůdce. To samé samozřejmě platí i pro tento snímek, který vypráví origin story Aquamana a zároveň rozvíjí příběh Artura po událostech JL. S naprostým klidem mohu říct, že se jedná o nejlepší block-baster daného roku a o nejlepší DC sólovku v hlavní roli s Jasonem Momoa, který Aquamana ztvárnil naprosto špičkově. Sice zde občas jdou poznat CGI efekty, ale co chcete od filmu, který se z 60% odehrává ve skrytém podvodním království. Bylo zde také pozměněno několik věcí okolo dýchání pod vodou a celkově zde byla Atlantida vykreslena trochu jinak než v JL. Pro účely snímku to ovšem funguje stokrát lépe a tak jsem za tyto drobné změny vesměs docela rád a jen mě trochu štve, že to spětně boří něco, co už bylo dávno vystavěno. Díky kvalitám filmů jsem však ochoten to přehlédnout.
  24. Muž z oceli
    Muž z oceli (2013)
    8
    První polovina tohoto filmu, kde se seznamujeme s postavou Clarka Kenta a její minulostí je velice dobrá a do tohoto okamžiku působí velice dobře i hlavní zápletka, ale od té chvíle, co se Clark stane Super-manem film pomalu začíná ztrácet na kvalitě. Finální souboje i rozuzlení zápletky jsou ovšem velice dobré a i přes tunu počítačových efektů a SGI bordelu jsou to velmi působivé scény. Z hlediska hereckého obsazení je tento film velice dobrý, ale z hlediska vývoje a prokreslenosti charakterů tak trochu pokulhává. Postava Clarka Kenta ( Super-manem ) je tu prokreslena velmi dobře. Chápete její motivace a postoj k situaci. Ovšem na úkor toho tu je jakákoli snaha o rozvoj vedlejších charakterů, včetně hlavního záporáka, spláchnuta do záchoda. Celkově filmu mírně škodí pomalejší tempo a místy až zbytečné babrání se v minulosti, ale i přesto je to velmi příjemný film a superhrdinský block-baster, který jsem si skvěle užil.
  25. Shazam!
    Shazam! (2019)
    8
    Velice fajn rodinný film a origin story titulního hrdiny, které ovšem slouží hlavně jako komedie a odlehčený pohled na svět plný hrdinů očima patnáctiletého chlapce. Z hlediska příběhu a děje filmu to dává perfektní smysl a hlavní hrdina je pro celý film stěžejní rolí. To je sice dobře, ale i tak, snímek by dle mého působil daleko lépe, kdyby se trochu více rozpracovaly vedlejší členové rodiny a hlavně záporák. Také mám pocit, že zde nebyl plně využit potenciál toho, že je malý chlapec uvězněn v dospělém těle, ale to jsou jen takové malé drobnosti. Když to vezmu kolem a kolem, film je vlastně velice dobrý a skvěle využívá svou premisu, jen mně osobně z nějakého důvodu tolik nesedl.
  26. Moon Knight
    Moon Knight (2022)
    8
    Konečně kvalitní origin story (po dlouhé době) zajímavého marvelovského hrdiny s prokresleným a zajímavým charakterem, který má dobudoucna hodně co nabídnout. Je zde sice pár zarážejících momentů a jedna z epizod je docela dost průměrná, ale kvality tohoto seriálu za mě výrazně převažují nad negativy.
  27. Neuvěřitelný Hulk
    Neuvěřitelný Hulk (2008)
    5
    Film má horší rozjezd, nezajímavé vedlejší charaktery, unilou romanci, pomalé tempo a vcelku průměrný, i když emocionální konec. Průměrný block-baster, který nemá cenu vidět, jestliže zrovna nepořádáte nějaký MARVEL maraton.
  28. Iron Man
    Iron Man (2008)
    10
    Neskutečně epický, přesto však přízemní a osobní příběh jednoho chlapa, který musí odhodit stranou svoje potřeby a překonat svoje ego, aby zachránil sebe i ostatní z nebezpečí, do kterého je sám zavedl.
  29. Duna
    Duna (2021)
    9
    Velkolepý začátek pompézního sci-fi příběhu, který nejspíš nesedne každému, ale jakmile se na něj člověk naladí, okamžitě se pro něj stane jedním z těch nejlepsích, ne li dokonce nejlepší filmový zážitek za posledních několik desítek let. Já osobně jsem v kině nikdy nezažil takový ten pocit, že stojím u zrodu nějaké velké série a nikdy jsem nebyl přítomen u nějaké filmové události, která bude ještě dlouho potom ovlivňovat filmový průmysl. A tím filmem se pro mě stala Duna. Ne jen díky nepopsatelně dokonalé režii Denise Villeneuva, neuvěřitelně mrazivému soundtracku Hanse Zimmera nebo zkrátka dokonalému ztvárnění knižního Paula Timothée Chalametem, ale hlavně díky tomu neuvěřitelně dokonalému příběhu a pestrému promyšlenému světu, který po desetiletí inspiroval nesčetné množství autorů a režisérů. Tento film je pro mě zkrátka srdcová záležitost a filmová událost dekády.
  30. Black Panther: Wakanda nechť žije
    Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)
    8
    Film je to v celku dobrý. Je tu sice pár trapných vtipů a na můj vkus místy až moc depresivní atmosféra a zdlouhavost, ale to vše jsem ochoten přehlédnout, pokud má film smysluplný scénář dobré charaktery a zajímavou zápletku. To vše za mě druhý Black Panter splňuje na jedničku. Dohromady to však není žadný zázrak a žádná "černá" ovce mezi ostatnímy Marvel filmy. Snaží se to tvářit chytře a komplexně a to se mu né vždy daří. Je to zkrátka průměrný block-baster se špetkou něčeho navíc. To NĚCO navíc pro mě do tohoto snímku přináší vinikající záporák Namor a Talocanská kultura, která na mě působí stokrát lépe a zajímavěji, naž Wakanda v prvním Black Pantherovi. Když přehlédnu otřesnou finální CGI bitvu, je to pro mě jedna z lepších Mrvelovek tohoto roku.
  31. Liga spravedlnosti Zacka Snydera
    Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)
    8
    Konečně. Po dlouhé době DC film, který stojí za to a který si i přes jeho délku velmi rád pustím znovu. Možná to tak nemají všichni, ale z mého pohledu je tento film osmdesáti-procení zlepšení oproti původní JL. Není to sice žádné terno, ale vesměs je to velice povedený snímek, ke kterému perfektně sedí režie Zacka Snydera a jediné, co mne teď štve je to, že už se nikdy nedočkáme toho kýženého vyvrcholení, které původně pro tento svět a jeho postavy plánoval. Samozřejmě je i v tomto filmu spoustu chyb, logických labsů a přešlepů, ale zrovna u tohoto snímku jsem ochoten nad tím přimhouřit oko a film si prostě a jednoduše užít.
  32. Star Wars: Síla se probouzí
    Star Wars: Síla se probouzí (2015)
    6
    Vcelku slušný remake původních Star Wars, který však značně postrádá originalitu příběhu a jakékoli prokreslení hlavních i vedlejších postav. Dohromady však příjemný akční film, který člověka zabaví.
  33. Mandalorian
    Mandalorian (2019)
    8
    Mandalorian sice není tím nejlepším, nejemocionálnějším, ani nejbombastičtějším Star Wars seriálem, ale narozdíl od Andora, který se spíše soustředí na politiku a špionážní tématiku, nebo Kenobiho, který vše tlačil přes funservis a nostalgii k prequelům, se je jedná o seriál, který nejlépe zachycuje esenci původní trilogie a samotnou myšlenku Hvězdných Válek jako takovou.
  34. Top Gun: Maverick
    Top Gun: Maverick (2022)
    9
    Další skvělý film neméně skvělé akční hvězdy Toma Cruise. Top-gun: Maverick je návrat k starým podstivým akčním filmům. Ve snímku dle mého názoru zcela nejvíce fungují emoce a to i v případě, že jste původní Top-gun nikdy neviděli. Herecké výkony jsou též velice dobré. A to platí i o skvělé režii Josepha Kosinského. Film byl točen z velké části praktickými efekty kterému dávají na realističnosti. Jediné co za mého názoru film nepatrně shazuje je trochu předpovídatelný konec. To však nic nemění na tom že jsem si tento návrat Toma Cruise v roli Maverick velice užil a vřele ho doporučuji všem lidem bez ohledu na věk, nebo oblíbený styl filmů. Tento film si prostě muže užít každý.