Sláva už osmašedesátiletého hollywoodského rebela Erica Robertse dávno nezajímá. Neskutečně vytížený herec, jemuž mezinárodní filmová databáze IMDB přiřazuje kolem 850 rolí, si v soukromí i v kariéře prošel nárazovými otřesy, které jej přiměly přehodnotit svou životní i pracovní filosofii. Starší bratr Julie Roberts s pomocí Los Angeles Times vydává své memoáry Runaway Train: Or, the Story of My Life So Far a smířlivě se kaje za minulé hříchy. Je nicméně vzorem pro mladé herce, kteří už dnes podle něj nemohou se založenýma rukama čekat na velké výplaty.
Články 33
Červenec na Netflixu bude našlapaný atraktivními pořady. Kromě návratu oblíbených seriálů vsází tato služba i na filmové klasiky, ze kterých si vyberou milovníci akčních komedií, romance i napětí. Na letní večery či dovolenou by tak mělo být o zábavu postaráno. Tak se na to pojďme podívat pěkně popořádku.
Před pěti lety se australská hvězda Samara Weaving provdala do zámožné rodiny s velmi pochybnými tradicemi ve skvěle přijaté hororové komedii Krvavá nevěsta (Ready or Not). Morbidně zábavné protnutí strašidelného gotického sídla s vyvražďovacím krvákem představilo hravou premisu s již památným závěrečným zvratem, s rozpočtem 6 milionů dolarů se tržby i díky přívětivým ohlasům vyšplhaly k 57 milionům a režisérská dvojice Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett rázem dostala na starost dva díly kultovní série Vřískot (Vřískot a Vřískot 6). Scénář k pokračování prý režiséři mají před premiérou své spokojeně přijímané hororové novinky Abigail takřka připravený a má jít o pořádný nářez.
Brad Pitt má na svém kontě úctyhodný počet vynikajících filmů. Kdysi byl označován za nového Roberta Redforda a postupem let dokázal, že ne náhodou. Přitom se jeho počátky nesly v nenápadném duchu, kdy mu zajímavá tvář sice uměla zajistit větší role, ale na opravdu hvězdný status si musel nějakou dobu počkat.
Na konci roku je vždy čas, kdy se bilancuje, jaký byl. I my se na něj podíváme, ovšem čistě jen z pohledu filmů. Jak si vedly v kinech, které patří mezi vaše nejoblíbenější a na které jste nejčastěji vyráželi do kina?
Brada Pitta netřeba představovat. Dnes šedesátiletý hollywoodský herec a producent se dlouhodobě řadí k nejpopulárnějším celebritám a dávno prokázal, že za pohlednou tváří vězí pořádná dávka talentu. Jakožto milovník filmů si umí vybírat zajímavé role v projektech, jejichž kvalitativní rovnováha patří k těm nejstabilnějším v Hollywoodu. Držitel dvou Zlatých glóbů, jednoho hereckého a jednoho producentského Oscara a mnoha dalších ocenění se nebojí výzev a čas od času se na stříbrném plátně předvede v poloze, která zcela popírá jeho obecný status a image. Tak jako v šesti níže popsaných filmech, jež nejlépe reflektují hercův výjimečný rozsah.
Jen málokdy se naskytne příležitost, jak v kinech během pouhých pár dnů vidět celou sérii uznávaných klasik. Díky přehlídce s názvem KVIFF Classics však můžete mezi čtvrtkem 14. a sobotou 16. prosince vyrazit do pražských kin Světozor a Ponrepo, kde bude k vidění hned devět pečlivě vybraných snímků.
Ambiciózní pokus o hrané vzkříšení netopýří superhrdinky se studiu Warner Bros. nezdařil a takřka hotová Batgirl loni po údajných hrozivých testovacích projekcích putovala do trezoru. Kontroverze nad odpískaným projektem, v němž si zahráli třeba Leslie Grace či Brendan Fraser, však pokračuje a nabývá nových rozměrů. Cristina Stanovici, jež byla v komparzu při natáčení ve skotském Glasgow, skončila po střetu s motorkou nesoucí kamerové vybavení v nemocnici s mnohačetnými zlomeninami. Dle svých slov bojovala o život, dodnes trpí silnými bolestmi a proti studiu zahajuje právní kroky.
Jedná se o jeden z nejodvážnějších mainstreamových filmů posledních let, který je stejně opulentní jako jeho název. Babylon od režiséra Damiena Chazelleho (Whiplash) šel v lednu do kin s oscarovými ambicemi a vyprávěl o dekadentním, avšak strhujícím a podmanivém hollywoodském zákulisí v době přechodu na zvukový film. Publikum ale hektický příběh nezaujal a spisovatel Stephen King, jenž Babylon nadšeně recenzoval na platformě X, vidí paralely s ikonickým hororem Osvícení.
V pátek 11. srpna se americké publikum ocitlo na jedné lodi s krvežíznivým Draculou, jenž v adaptaci přehlížené kapitoly románu Brama Stokera The Last Voyage of the Demeter cestuje na obchodní lodi z Transylvánie do Anglie. Režisér André Øvredal (Lovec trolů, Tajemství smrti slečny Neznámé) odvážně spojil upírskou tematiku s konceptem prvního Vetřelce, a byť úvodní salva kritických ohlasů vyznívá negativně, své fanoušky a fanynky si film plný praktických efektů a dobrých herců najde.