Zajímavosti 23
- Když George poprvé vstoupí do autosalonu v Londýně, ve skle dveří se odráží americká vlajka vlající na stožáru (a dveře mají nápadně americký design). Později jsou zevnitř autosalonu vidět tři americké vlajky vlající na stožárech venku.
- Kufr s 20 bankovkami by v době, kdy se film odehrává, nebyl možný. Bankovka ВЈ20 přestala být vydávána v období od roku 1945 do července 1970. Bankovky ВЈ20, které zde vidíme, byly vydávány od roku 1991 až do roku 2010, kdy přestaly být zákonným platidlem.
- Ve scénách, v nichž mladý Lazenby projíždí Anglií, řídí auto s levostranným řízením. Ve Spojeném království se používají vozidla s řízením vpravo.
- Ve filmu V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) se poprvé ve filmové sérii o Jamesi Bondovi objevily některé filmové techniky. Jednalo se o zpomalené záběry (když je Bond omráčen ve své ložnici), flashback (Bond vzpomíná, jak byl Tracy zajat) a "prolomení čtvrté stěny" (George Lazenby se krátce podívá do kamery, hned po své větě "Tohle se tomu druhému nikdy nestalo"). Ačkoli se zdá, že jde o sebereferenční poznámku (Lazenby nahradil Seana Conneryho v roli Bonda), v kontextu příběhu má také svůj význam.
- George Lazenby chtěl ve filmu V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) dělat většinu kaskadérských kousků sám, ale studio mu to nedovolilo. Během natáčení jedné z kaskadérských scén si Lazenby zlomil ruku, čímž se zpozdilo natáčení mnoha jeho pozdějších scén. Když je James Bond převezen do laboratoře Ernsta Stavro Blofelda (Telly Savalas) v Piz Gloria, Lazenbyho zlomenou ruku v sádře zakrývá jeho kabát, který měl přes ruku přehozený. Blofeldův strážce mu ji sundá, protože Lazenby toho nebyl schopen. Strážného, který kabát sundává, hrál Jurij Borienko, jemuž Lazenby paradoxně zlomil nos při zkušební bojové scéně, kterou herec absolvoval, aby roli získal.
- Během natáčení filmu V tajných službách Jejího Veličenstva (1969) v Piz Gloria dostávali herci a štáb diety v hotovosti. Když Telly Savalas uviděl George Lazenbyho s kufrem plným peněz, pozval ho na noční partii pokeru, kterou pravidelně pořádal se členy štábu, a okamžitě Lazenbyho zbavil nutnosti nosit tolik peněz navíc. Když se o tom dozvěděl producent Harry Saltzman, navštívil místo, přes Savalasovy protesty se do hry zapojil a získal Lazenbyho peníze zpět. Poté Savalasovi důrazně oznámil, že jeho "chlapce" (Lazenbyho) už nebude obtěžovat.
- Existuje mnoho důvodů, proč se George Lazenby v roli Jamese Bonda objevil pouze jednou. Podle dokumentu na DVD jsou zde některé z hlavních důvodů: 1. Lazenbyho mladistvá nafoukanost lezla na nervy producentovi Albertu R. Broccolimu. Jedním ze zmíněných incidentů je Lazenbyho samostatná jízda na lyžích po sjezdovce (výsledkem byla zlomená ruka) a Lazenbyho arogantní chvilka, která zkazila večírek štábu. 2. Notoricky drsný britský bulvár, který o Lazenbym píše nepříznivé články a o tom, jak se nedokáže vyrovnat Seanu Connerymu, čímž ovlivňuje veřejné mínění v neprospěch filmu ještě před jeho uvedením do kin. Jeden z incidentů, který Lazenby uvádí, se stal během rozhovoru s reportérem v komisařství, kdy Diana Riggová z druhé strany místnosti vtipně vykřikla: "K obědu mám česnek, miláčku! Doufám, že ty taky!" To vedlo k článku, v němž Riggová údajně Lazenbyho nenáviděla natolik, že "před milostnými scénami jí česnek". 3. Lazenby se domníval, že bondovská filmová série skončila v důsledku sofistikovanějších filmů jako Absolvent (1967) a Bezstarostná jízda (1969) a tajný agent ve smokingu se vymyká nově uvolněným 70. letům. Ještě před uvedením tohoto filmu se svému agentovi zmínil, že si není jistý, zda chce Bonda hrát znovu. Producenti to slyšeli a nebyli příliš potěšeni. Lazenbymu byla nabídnuta smlouva na sedm filmů a on podepsal smlouvu na účinkování ve filmu Diamanty jsou věčné (1971). Dokonce mu byla vyplacena počáteční splátka honoráře, kterou později vrátil. Ačkoli někteří tvrdí, že tento film byl kasovním propadákem, ve skutečnosti se jednalo o obrovský hit, který získal zpět více než desetinásobek svých nákladů a stal se druhým nejvýdělečnějším filmem roku v celosvětových pokladnách.
- Od roku 2021 je George Lazenby nejmladším hercem, který ztvárnil agenta 007. Během natáčení mu bylo dvacet devět let. Ostatní herci a jejich věk, bez určení pořadí: Sean Connery - třicet jedna, Roger Moore - čtyřicet pět, Timothy Dalton - čtyřicet, Pierce Brosnan - čtyřicet jedna a Daniel Craig - třicet osm.
- Pro film V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) navrhl George Lazenby scénu, ve které Bond sjede na lyžích z útesu a otevře si padák. Z této scény sešlo, protože filmaři neměli dostatek prostředků, aby ji mohli realizovat. Byla použita jako úvodní scéna filmu Špion, který mě miloval (1977).
- Podle George Lazenbyho si při natáčení filmu V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) on a člen štábu vystřelili z Angely Scoularové (Ruby), Bond Girl, která Jamesi Bondovi napíše na vnitřní stranu stehna číslo pokoje. Člen štábu ohřál klobásu a oni ji vložili pod Bondův kilt. Když Scoularová strčí ruku pod kilt, je vždy profesionálka a téměř nereaguje.
- V závěrečných titulcích filmu je zvláštní poděkování "všem skvělým lidem a zařízením, díky nimž se tento film stal skutečností".
- Hláška Jamese Bonda (George Lazenby) "Tohle se tomu druhému nikdy nestalo" z bondovky V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) byla použita na podporu populární fanouškovské teorie, že "James Bond" je krycí jméno, které dostal tehdejší agent 007.
- Josh Greenbaum o tomto dokumentu ve svém oficiálním prohlášení režiséra k filmu říká: "Co tedy potřebujete pro skvělý životopisný film? V první řadě potřebujete skvělý příběh, který tento film má v plné míře. Ale potřebujete také skvělého vypravěče. A nejsem si jistý, jestli jsem v životě seděl s nadanějším vypravěčem [George Lazenby]. George vypráví svůj vlastní životní příběh takovým způsobem, že jsem se během našeho oběda smál tak silně (a tak často), že nás hostitelka musela požádat, abychom se ztišili. A když jsem jel z našeho setkání domů, inspirovalo mě jeho vyprávění k nápadu, který podle mě může povýšit tento film nad rámec tradičního dokumentu...".
- Scénárista Richard Maibaum v rozhovoru se Stevenem Jayem Rubinem v Los Angeles 30. dubna 1977 řekl o větě "Tohle se tomu druhému nikdy nestalo", která zazněla v úvodní scéně filmu V tajné službě Jejího Veličenstva (1969): "Bylo to poprvé, kdy jsme si v seriálu skutečně utahovali sami ze sebe. Tentokrát jsme se rozhodli, že pro jednou prolomíme estetický odstup. Byl to jiný člověk. Věděli jsme to a věděli jsme, že to vědí i diváci. Tak jsme se rozhodli, že co už. Pojďme se trochu pobavit. A diváci se smáli a přijali to a byli rádi, že jsme se nepokusili o nějakou falešnou béčkovou záležitost, abychom omluvili fakt, že máme nového Jamese Bonda."
- Fráze ''Tohle se tomu druhému nikdy nestalo'' pochází z dialogu z filmu James Bond v tajné službě Jejího Veličenstva (1969). George Lazenby hrající Jamese Bonda na začátku filmu říká, že tohle se tomu druhému nikdy nestalo, což byla skrytá narážka na to, že Sean Connery hrál Jamese Bonda a George Lazenby ho nahradil.
- Poté, co si George Lazenby pro film V tajné službě Jejího Veličenstva (1969) zajistil oblek, který si objednal, ale nevyzvedl Sean Connery, a pořídil si Rolexky a účes jako on, se domluvil s producentem Albertem R. Broccolim, producentem Harrym Saltzmanem a režisérem Peterem R. Huntem. Po blafování a falešném tvrzení, že má bohaté herecké zkušenosti, si zajistil screentest. Lazenby se pak Huntovi přiznal, že si vše vymyslel a že není herec. Hunt se zasmál a řekl mu: "Prostě jste si sem nakráčel a podařilo se vám napálit dva z nejbezohlednějších bastardů v branži. Jsi herec."
- Podobný název mají i dva pozdější hrané dokumentární filmy, které se týkají doby, kdy George Lazenby hrál Jamese Bonda. Jsou to: "The Other Fellow" (2022) a "This Never Happened to the Other Fella".
- Josh Greenbaum v úvodu svého oficiálního režisérského prohlášení k filmu říká: "Když jsem přijížděl na oběd s Georgem Lazenbym, měl jsem smíšené pocity. Na jedné straně jsem byl od mládí fanouškem Bonda a byl jsem nadšený, že se setkám s jedním z mála, kteří kdy hráli tuto roli. Na druhou stranu jsem se jako dokumentarista obával. Nebyl jsem si jistý, co mám očekávat, a měl jsem utápějící se pocit, že tato postava možná nebude stát za zfilmování. Tolik příběhů z jeho života, které jsem našel na internetu, mi připadalo příliš absurdní, příliš bizarní. Udělal jsem si názor, že život nikoho nemůže být tak šílený... Ale nemohl jsem se mýlit víc. Když jsem seděla a poslouchala, jak vypráví jeden neuvěřitelný příběh za druhým (za dvě a půl hodiny jsme se dostali jen asi k osmnácti letům), byla jsem uchvácena člověkem, který, zjednodušeně řečeno, prožil opravdu plnohodnotný a originální život.
- Josh Greenbaum o Georgi Lazenbym ve svém oficiálním prohlášení k filmu říká: "Životní příběh tohoto muže má všechno: Je v něm láska. Zlomené srdce. Jsou tu pěstní souboje. Vězení. Je tu sex. Hodně sexu. Jsou tu peníze. Kufříky plné peněz. Je tu alkohol a drogy všeho druhu. Žárlivost. Spory. Ukradená auta. Výlety na LSD, které mění život. Vedle zvratů, které byste nikdy nečekali, je tu neuvěřitelně reálné drama a velmi vysoké sázky. A v centru toho všeho překvapivě sympatický a milý člověk. Smolař. Chudý prodejce ojetých aut z malého australského města.
- "Zkrátka, během pouhých dvou hodin, kdy jsem s ním obědval, jsem se z obav z tohoto projektu změnil v nepopsatelné nadšení. Vím, že tento pocit dokážu přenést na velké plátno a dokážu film oživit způsobem, který v dokumentárním filmu dosud nebyl k vidění," uvedl Josh Greenbaum ve svém oficiálním prohlášení k filmu:
- Obálka časopisu Entertainment Weekly zobrazená ve filmu s Georgem Lazenbym jako Jamesem Bondem je fiktivní. Časopis Entertainment Weekly vycházel až od roku 1990. Obálka byla sérií speciálních obálek, které Entertainment Weekly vydal v roce 2006 u příležitosti tehdy připravovaného uvedení filmu Casino Royale (2006). EW zobrazil každého herce v roli Bonda na obálce EW, kdyby existoval dostatečně dlouho na to, aby pokryl všechny Bondy.
- George Lazenby natočil pouze jednu bondovku (přestože mu byla nabídnuta smlouva na sedm filmů) V roli Jamese Bonda se objevil dvakrát. Prvním byl film "V tajné službě Jejího Veličenstva" (1969). Druhá byla ve filmu Návrat muže z U.N.C.L.E.: Aféra po patnácti letech (1983), kde ze svého auta pomáhá Napoleonu Solovi a Iljovi Kurjakinovi v pouliční bitce. Je sice pravda, že není uveden jako James Bond (ve prospěch zkratky J.B.), ale jeho výkon je tak očividně bondovský, že je nemožné, aby nebyl Jamesem Bondem. Všechny prvky tu jsou, smoking, Walther PPK, chladně střižená postava a Aston Martin (jen ta dívka chybí).
- Film je rozdělen do 13 kapitol, z nichž každá má název, který je odkazem na Jamese Bonda nebo slovní hříčkou. Názvy jsou: Z Austrálie s láskou, Chlap, který mě miloval, Single Oh Seven, Muž se zlatým jazykem, Bez licence zabíjet, Zítřek někdy umírá, Otřes se, neochvějně, Svět nikdy nestačí a Rozhodnutí jsou věčná.