Zajímavosti 34
- Alfred Molina (Lasombra) a Maurice LaMarche (Velký Bob) se podíleli na roli krále Agnarra ve filmové sérii Frozen od společnosti Disney. LaMarche namluvil Agnarra, otce princezny Anny a královny Elsy, v prvním filmu Frozen (2013), zatímco Molina tuto postavu namluvil ve filmu Frozen 2 (2019) o šest let později.
- Pirát v modré košili a červenobílé čepici se zřejmě jmenuje "Paco", což je přezdívka pro "Francisco".
- V davu průvodu jsou dva z Lasombřiných muklů.
- Během scény v Arnoldově snu se zastřeným Milesem a Stellou hraje remix písně Parents Day End Credits.
- Vnitřek chrámu v Arnoldově snu je zničenou verzí chodby penzionu (jsou vidět schody, které vedou do Arnoldova pokoje, a dveře W.C.). Vedle "vstupních dveří" Sunset Arms jsou sochy Phila a Gertie. Schodiště, na kterém stojí zastínění Miles a Stella, je zvětšenou verzí stoupy a venkovní prostor je verzí džungle v sousedství.
- V důsledku změny hlasu herců znějí Gerald a Smraďoch v tomto filmu o poznání mladistvěji (jako v 1.-2. sérii) než v pozdějších sériích seriálu. Pan Hyunh také zní jinak, protože Wally Wingert není rodilý Vietnamec jako Baoan Coleman.
- Na oslavu premiéry filmu začal NickSplat každý týden vysílat epizody seriálu a 17. listopadu zahájil maraton pořadů Hej, Arnolde! Film se vysílal současně na hlavním kanálu Nickelodeon, Nicktoons Network a TeenNick v 19:00 našeho času.
- Alfred Molina, který hraje La Sombra, používá svůj převlek jako odkaz na Fridu Kahlo. Molina hrál Diega Riveru, manžela Fridy Kahlo, ve filmu Frida (2002).
- Závěrečný záběr na Milese a Stellu na schodišti školy P.S. 118 odráží záběr na zastřeného Milese a Stellu na "schodišti" v Arnoldově snu na začátku filmu.
- Jméno filmového protivníka "Lasombra" znamená ve španělštině "Stín".
- Ve srovnání s původním seriálem má tento film tenčí obrysy postav, živější barvy, čistší animaci a jasnější pozadí.
- Na konci filmu je pleš na Arnoldově hlavě po klobouku pryč.
- Arnold podruhé oslovuje Oskara křestním jménem (poprvé to bylo ve filmu Hookey), předtím ho oslovoval pouze "pane Kokoško".
- Jako Hej, Arnolde! Film (2002) využívá 3D modely: deník na začátku, každé pohybující se vozidlo, CorazГіn a město zelenookých lidí.
- Tento film má rating TV-PG, na rozdíl od filmu Hej, Arnolde! (1996), který má rating TV-Y (TV-Y7 pro pozdější reprízy). Hodnocení filmu vychází z násilí na obrazovce a úmrtí postav.
- Když se Milesův deník objeví na samém začátku filmu (když se roztočí a objeví se v Arnoldově snu), na několika stránkách jsou čitelné záznamy, které byly dříve přečteny v "Deníku (2002)". Na jedné z posledních stránek je dole napsáno: "Budeme mít dítě!!! Doufám, že to bude kluk, abychom ho mohli pojmenovat Arnold a mohl mít vlastní seriál, natočit 100 dílů,".
- Letecká společnost, kterou Arnold a jeho třída letí do San Lorenza, se jmenuje Tuck Air podle dlouholetého režiséra filmu "Hej, Arnolde!" (1996) Tucka Tuckera.
- Uši Helgy a Velkého Boba jsou nyní menší a více se podobají uším ostatních. Helgina mašle je v trochu jiné poloze a její vlasy mají světlejší barvu než Olžiny. Brady Milese a Phila byly přepracovány tak, aby vypadaly o něco méně falicky. také dětské postavy jsou nakresleny s velkými hlavami a malými těly. Tyto tělesné proporce připomínají spíše návrhy postav z 2. a 3. série než ty ze 4. série a dále.
- Craig Bartlett do filmu přidal Holubího muže, aby zcela vyvrátil falešné zvěsti o tom, že spáchal sebevraždu. To, že je Pigeon Man v Paříži, má být také odkaz na začátek komiksového příběhu "Geraldovy městské legendy", kde Gerald vysvětluje, co se mu stalo.
- V Arnoldově snu v prologu se chrám, který Arnold prozkoumává, velmi podobá penzionu Sunset Arms, kde bydlí. Jedny dveře jsou dokonce označeny nápisem "W.C." stejně jako toaleta. Dvě sochy u dveří připomínají jeho prarodiče.
- Jedná se o druhý oživený film stanice Nickelodeon a první film, který vychází ze seriálu Nicktoon.
- Původně měl být uveden v kinech, než bylo rozhodnuto, že půjde o televizní film.
- Kvůli smrti Lou Rawlse bylo oznámeno, že roli pošťáka Harveyho převezme Ernie Hudson. Jeho scény však byly z filmu vystřiženy a objevil se pouze jako postava v pozadí při prezentaci Arnoldova humanitárního videa.
- To je jediný případ, kdy Arnold na plátně pláče, nepočítáme-li flashback ve filmu Den rodičů (1998).
- Při cestě letadlem sedí Abner vedle karikatury tvůrce filmu "Hej, Arnolde!" (1996) Craiga Bartletta.
- Tento film oficiálně odhaluje Arnoldovo příjmení: "Shortman".
- Film obsahuje věnování na láskyplnou památku: Vincenta Schiavelliho, původního hlasu Holubího muže, který zemřel ve věku 57 let na rakovinu plic 26. prosince 2005, a Kevina Iwakiho, koordinátora filmového archivu, který zemřel ve věku 30 let na akutní leukémii 13. ledna 2017. Součástí je také poděkování "všem fanouškům, kteří psali dopisy a podepisovali petice podporující natáčení tohoto filmu".
- Když se Arnold smutně prochází parkem, spatříme vousatého muže sedícího na lavičce, který je vymodelován podle původního Arnoldova hlasu, Torana Caudella. Na vzorovém listu postavy je označen jako "Hipster Toran".
- Alfred Molina byl první a jedinou volbou Craiga Bartletta pro hlas La Sombra.
- Craig Bartlett uvedl, že pokračování nebo dokonce obnovení seriálu je možné v závislosti na tom, jak úspěšný bude film.
- Toran Caudell a Jamil Walker Smith, původní představitelé Arnolda a Geralda, se ve filmu objevují jako nové postavy.
- Většina hlasů herců ze seriálu si zopakovala své role, s výjimkou většiny dětí kromě Helgy, Rhondy, Phoebe, Harolda a Velké Patty, a také postav, jejichž původní hlasy již nehraje nikdo jiný než Oskar Kokoshka, Holubí muž a pan Hyunh.
- Tento film měl být původně natočen o několik let dříve jako pokračování prvního filmu a epizody "The Journal (2002)". Avšak poté, co si první film nevedl dobře v pokladnách kin, a také po zrušení původního seriálu, se od filmu v podstatě upustilo. Díky několika peticím fanoušků se podařilo film znovu uvést do chodu.
- Podle Craiga Bartletta zařadil Holubího muže do tohoto filmu, aby vyvrátil fanouškovskou teorii, že spáchal sebevraždu.