Zajímavosti 25
- Když teroristé zaútočí na kavárnu Leopold, je před ní zobrazen zaparkovaný vůz Mahindra XUV 500. K útoku došlo 26. listopadu 2008 a Mahindra XUV 500 byla v Indii uvedena na trh až v září 2011.
- V době, kdy se v Bombaji odehrávaly útoky z 26/11, se v Cuttacku hrálo páté ODI mezi Indií a Anglií. Zápas vysílaný v televizi v kavárně Leopold v prvním záběru během Kasabovy jízdy taxíkem byl testovací zápas. V dalším záběru se zápas zřejmě přepne na výše zmíněné ODI Indie vs. Anglie. Je vidět, jak Yuvraj Singh trefuje šestku Stuarta Brooda. Yuvraj Singh v tomto zápase nezasáhl ani jednu hranici a byl vyřazen Ravim Boparou z jeho vlastního bowlingu poté, co zaznamenal 6 ran.
- Během teroristického útoku na nemocnici Cama je zobrazen starší muž, kterého teroristé zastřelili. V předchozích záběrech bylo zobrazeno několik mužských pacientů ležících na nemocničních lůžkách. Nemocnice Cama je nemocnicí pro ženy a děti, nemohlo se v ní tedy jednat o mužské pacienty.
- V úvodních titulcích tohoto filmu je uvedeno: "Obsah tohoto filmu není v žádném případě zaměřen proti jakémukoli náboženství nebo komunitě. Je pouze namířen proti nelidským aspektům některých konkrétních jedinců."
- Na závěrečné titulkové kartě filmu stojí: "Pokorná prosba, abyste povstali z úcty k obětem 26/11".
- Úvodní titulky filmu oznamují v úvodní titulkové kartě: "Nikdy v historii lidstva se nestala děsivější událost než útoky z 9/11. . . Ale útoky z 26/11 v Bombaji byly mnohem šokující už jen svou naprostou drzostí".
- Film se natáčel současně v hindštině i angličtině.
- Farzad Jehani, majitel kavárny Leopold, si ve filmu zahrál sám sebe.
- Hlavními zdroji výzkumu pro tento film byly soudní rozsudky, obžalovací spisy, policejní výpovědi, výpovědi očitých svědků a autor Romil Saxena.
- Film je natočen podle skutečné události. V listopadu 2008 provedlo deset pákistánských členů islámské militantní organizace Laškar-e-Taiba sérii dvanácti koordinovaných střeleckých a bombových útoků, které trvaly čtyři dny v indické Bombaji. Útoky, které vyvolaly všeobecné celosvětové odsouzení, začaly ve středu 26. listopadu a trvaly do soboty 29. listopadu, přičemž bylo zabito 164 lidí a nejméně 308 jich bylo zraněno. Osm z útoků se odehrálo v jižní Bombaji: v Chhatrapati Shivaji Terminus, v hotelu Trident Oberoi, v Taj Mahal Palace & Tower Hotel, v kavárně Leopold, v nemocnici Cama, v židovském komunitním centru Nariman House, v kině Metro, na St Xavier's College a v uličce za budovou "The Times of India".
- Bylo třeba postavit kulisy pro hotel Taj Palace, protože scény, které se v něm odehrávaly, nebylo možné natáčet v prestižním pětihvězdičkovém hotelu. Stavba hotelové scény stála asi 2,5 milionu rupií.
- Sedmiminutové propagační video k filmu bylo zveřejněno na celosvětové síti 23. listopadu 2012.
- Produkce poprvé zveřejnila záběry z filmu v listopadu 2012, tedy v době, kdy byl v Bombaji v roce 2008 oběšen terorista Ajmal Kasab (alias Mohammed Ajmal Amir Kasab), a v době čtvrtého výročí teroristických útoků v Bombaji v roce 2008.
- V Indii byl film schválen Ústřední radou pro certifikaci filmů (CBFC) bez jakýchkoli škrtů a byl tam klasifikován certifikátem "pouze pro dospělé".
- Film měl premiéru v roce 2013, kdy uplynulo 5 let od teroristických útoků v Bombaji v roce 2008.
- Rybářská loď Amara Singha Solankiho (Ganéše Jadava) se jmenovala "M.V. Kuber".
- Tento velkofilm byl natočen ve čtyřech různých jazycích: Hindština, urdština, maráthština a angličtina.
- Režisér Ram Gopal Varma a herec Nana Patekar, který hrál společného policejního komisaře, spolupracovali již před více jak deseti lety na filmu Bhoot (2003), kde Patekar ztvárnil inspektora Liyaqata Qureshiho.
- Herci, kteří ve filmu hrají, se setkali se skutečnými oběťmi a přeživšími teroristických útoků v Bombaji v roce 2008.
- Tvůrci se údajně podělili o část zisku z filmu s rodinami obětí teroristických útoků v Bombaji v roce 2008.
- Debutový fyzický výkon v divadelním filmu herce Sanjeeva Jaiswala, který ztvárnil Ajmala Qasaba.
- Útoky na terminálu Čhatrapati Šivádží ve filmu jsou ve skutečnosti natočeny a ukázány na centrálním terminálu v Bombaji.
- Na televizních přijímačích v rybářském dvoře a v kavárně Leopold se ve filmu promítal 5. zápas Indie vs. Anglie v Kriketu (který Indie později vyhrála). Anglický tým ihned po útocích opustil zemi, čímž se vzdal 6. a 7. ODI v sérii 7 zápasů.
- Jeden z řady dramatických filmů o teroristických útocích v Bombaji z roku 2008 nebo filmů, které jsou jimi inspirovány. Jedná se o tyto filmy (v pořadí podle uvedení do kin): "Surviving Mumbai" (2009) (který byl sestříhán do epizody "Mumbai Massacre" (2009) amerického televizního seriálu "Secrets of the Dead"); krátký film "Embrace"(2012); hindský film "Shahid"(2012); bollywoodský film "The Attacks of 26/11" (2013); francouzský celovečerní film "Taj Mahal" (2015); "One Less God" (2017) (alias The Mumbai Siege: 4 Days Of Terror); a "Hotel Mumbai" (2018).
- Sedmiminutové video z filmu bylo zveřejněno na internetu 23. listopadu 2012, dva dny poté, co byl terorista Kasab poslán na šibenici.