Zajímavosti 8
- Během scény milostné přehlídky v roce 2000 citují Franz Ferdinand a Max větu "Berlín je chudý, ale sexy", což je odkaz na citát berlínského starosty Klause Wowereita "Podívejte se na Berlín, jsme sice chudí, ale pořád sexy". Tato věta byla v roce 2003 pronesena a zpopularizována jako "Poor but sexy".
- V roce 2009 je v berlínském tisku mikrofon z roku 2002. Jsou na něm loga německých televizních kanálů N24 a Sat.1, která se v roce 2009 lišila.
- Skutečné město Kulbach v Bavorsku je nahrazeno fiktivním městem Donnersberg, které samo o sobě není hloupostí. V letech 2002 a 2005 byl Kulmbach/Donnersberg volebním obvodem 241.Volební lístek pro spolkové volby 2002 je však vyhotoven pro volební okrsek 240, který je připsán pro Donnersberg. Ale v roce 2002 i v roce 2005 byl volební okrsek 240 vyhrazen pro Hof v Durynsku, nikoli pro Kulmbach. Tímto okrskem se stal až pro spolkové volby 2009.
- František Ferdinand má ve filmu jednoho syna, Františka Josefa mladšího. Jeho skutečný předobraz Karl-Theodor zu Guttenberg neměl syna, ale dvě dcery, které se narodily v letech 2001 (stejně jako Franz Josef ve filmu) a 2002.
- Ve filmu jsou zmíněny nebo parodovány následující skutečné postavy: Guttenberg (jako Franz-Ferdinand von und zu Donnersberg), jeho žena Stephanie zu Guttenberg (parodovaná jako Victoria von und zu Donnersberg), jeho otec Enoch zu Guttenberg (parodovaný jako Rochus von und zu Donnersberg), Guttenbergův profesor Peter Häberle (parodovaný jako Dr. Dr. Joseph Himmel), jeho pozdějšího životopisce a novináře Giovanniho di Lorenza (Max ho zmiňuje jako "italského redaktora v týdeníku"), Angelu Merkelovou (parodovanou jako Angela Murkel), Kaie Dickmanna (parodovaného jako Jan Breitmann), jeho manželku Katju Kessler (parodovanou jako Karin Breitmann), Guida Westerwelleho (parodovaného jako Guide Wellerweste), Wolfganga Schäubleho (parodovaného jako Wolfgang Schäuffele), Johannese B. Kerner (parodován jako Kerrmann), Gerhard Schröder (uváděn pouze jako Gerhard), Guttenbergův předchůdce Martin Glos (uváděn pouze jako Martin), bývalý kancléř Helmut Schmidt, prezident Německa Christian Wulff (uváděn jako Christian Wuff), ministryně zdravotnictví Ulla Schmidtová (Murkelem uváděna jako "učitelka zvláštní školy, která má na starosti zdravotnictví"), ministryně zemědělství Ilse Aignerová (Horstem uváděna pouze jako "Ilse" a Murkelem jako rozhlasová technička, která má na starosti zemědělství"), bývalý ministr obrany Rudolf Scharping (zmíněn jako Rudolf, který byl vyfotografován v bazénu se svou přítelkyní, skutečná událost z roku 2001), bývalý velitel lodi "Gorch Fock" Norbert Schatz (zmíněn jako kapitán lodi "Forch Gock", kterého Guttenberg ve skutečnosti vyhodil), Tom Cruise, Ralf Möller (zmíněný jako kulturista, také na záběrech), Stefan Raab (jmenovaný jako Sebastian Staab), moderátor televizní show Günther Jauch, Thomas Gottschalk (na záběrech), lední medvěd Knut (který byl po svém narození v Zoo Berlín ve velkém zpravodajství) a císař František Josef I. Dále (většinou) nekomentované parodické verze ministerského předsedy Bavorska Horsta Seehofera (Murkel ho oslovuje Horst), Peera Steinbrück (Murkel ho také zmiňuje jako "sociologa, který má na starosti finance"), Andrey Ypsilanti, Annette Schavan a Franka-Waltera Steinmeiera. Manžel Angely Merkelové Joachim Sauer je ve filmu také vyobrazen jako manžel Murkelové, ale skutečnému Sauerovi se podobá jen velmi málo, mimo jiné i proto, že se na veřejných akcích se svou ženou téměř neobjevuje.
- Citát Angely Murkelové, že některé věci, jako jsou zákony, válka a párky, lidé nechtějí vědět, jak vznikají, vychází ze skutečného citátu bývalého říšského kancléře Otto von Bismarcka. Podobná hláška byla použita také v seriálu "Západní křídlo Bílého domu" (1999).
- Zatímco zpravodajské články ve filmu jsou založeny na skutečných článcích, názvy novin, které ve filmu vystupují, jsou parodií na skutečný německý tisk: Týdeník "Gala" se jmenuje "Galant" (galantní), týdeník "Stern" (hvězda) se jmenuje "Wochenstern" (týdenní hvězda), finanční noviny "Financial Times" se jmenují "Financial News", týdeník "Der Spiegel" (zrcadlo) se jmenuje "Der Montag" (pondělí), což odkazuje na den vydání "Der Spiegel"."Die Welt" (svět) se jmenuje "Deutschland Presse" (německý tisk), zeměkoule z původního loga není obsažena. týdeník bulvárního charakteru "Bunte" (barevný) se jmenuje "Kolorierte" (kolorovaný). deník "Süddeutsche Zeitung" (jihoněmecké noviny) se jmenuje "Die Morgenzeitung" (ranní noviny). deník "Frankfurter Allgemeine" (frankfurtské všeobecné noviny) se jmenuje "Der Blickwinkel" (perspektiva). Písmo je podobné jako u dalšího deníku "Neues Deutschland" (Nové Německo).
- Donnersbergova replika Maxovi, že se ho kancléřka Murkelová zeptala, jestli má rád bramborovou polévku, je založena na skutečném citátu Angely Merkelové z rozhovoru pro RTL z roku 2009. Jedna ze závěrečných otázek spolumoderátora zněla, co Angela Merkelová ráda vaří ve volném čase. Merkelová mimo jiné odpověděla, že umí uvařit dobrou bramborovou polévku, která jejím hostům chutná.