Zajímavosti 38
- Vesmírná loď rodičů Lu-la se podobá žaludovému UFO z incidentu s UFO v Kecksburgu v Pensylvánii.
- Náušnice, které nosí Žena v černém, mají tvar znaku Star Treku.
- Mossinghamský les může být parodií na incident s UFO v Rendleshamském lese z roku 1980.
- Když se pes Bitzer probudí na vesmírné lodi, je uklizen podobně jako George Jetson v Jetsonech různými stroji.
- Zvuk, který vydává Lu-Laina loď při letu, je stejný jako u lodí v animovaném televizním seriálu Jetsonovi z 60. let.
- Zdá se, že pomocný robot Ženy v černém vychází z postavy WALL-E ze stejnojmenného filmu.
- Když farmář čte noviny, je vidět detailní záběr na sklenici Roswellova džemu. Roswell je město v Novém Mexiku, které bylo v roce 1947 zapleteno do údajného incidentu s UFO.
- Mimozemská loď přistane v "Mossinghamském lese", což je odkaz na incident v Rendleshamském lese, který je považován za "britský Roswellský incident".
- Když se vesmírná loď s velkým hlukem pomalu popasuje s ISS, je to pocta scéně z filmu Galaxy Quest, kdy NSEA Protector vyjede z vesmírného doku a sklouzne bokem ke stěně, zatímco si pilot Tommy Webber zvyká na ovládání.
- Další hliněnou postavičku společnosti Aardman, Morpha (2014), můžete vidět jako souhvězdí v titulkové sekvenci.
- Timmyho vklouznutí dovnitř robota pomocí gogwheels připomíná scénu z filmu "Moderní doba", kdy Charlie Chaplin vjede do továrního stroje.
- Scéna astronauta malujícího exteriér ISS připomíná původní úvodní titulky britského sci-fi sitcomu Červený trpaslík (1988).
- Když Bitzer sejde do sklepa a uvidí Farmerovu stěnu s výstřižky o UFO, mnoho obrázků odkazuje na jiná slavná média o UFO/konspiracích. Jmenujme alespoň některé: podvod Raye Santilliho s pitvou mimozemšťana; mimozemšťan chodící jako Yetti ve slavném "Patterson-Gimlinově filmu"; a video "Gimbal" UFO, které nedávno odtajnilo americké námořnictvo.
- Když ovce staví Farmageddon, sedí na vrcholu trámu, který připomíná slavnou fotografii Charlese Ebbeta "Oběd na vrcholu mrakodrapu".
- Legendě seriálu BBC Doctor Who se často vzdává hold. Postava v pozadí je v cosplayi vidět jako ikonický čtvrtý Doktor, kterého hrál Tom Baker, přestože za téměř 40 let od jeho odchodu ze seriálu se v této roli vystřídalo několik herců.
- Způsob, jakým Lu-La vypráví svým rodičům, co se stalo, napodobuje způsob, jakým C-3PO vypráví Ewokům jejich příběh ve filmu Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho (1983).
- Ve filmu se objevuje neviditelná vesmírná loď v parku, na kterou postavy narážejí nebo do ní vstupují či z ní vystupují skrze dveře se siluetou. Ve filmu Star Trek IV: Cesta domů (1986) se podobným způsobem objevil maskovaný klingonský dravý pták v parku Golden Gate v San Franciscu.
- Muž hrající na klávesy v poslední scéně po titulcích je profesor Brian Cox. Než se stal známým vědcem, byl Cox členem skupiny D:Ream, jejímž největším hitem byla skladba "Things Can Only Get Better", na kterou hraje na klávesy.
- Motor Lu-Lainy vesmírné lodi se shoduje s autem v Jetsonových.
- Film je plný vtipů a poct mnoha klasickým sci-fi filmům minulosti. První, na který se kývne, je úvodní scéna, která je opakem slavného úvodního záběru Země - vesmír z filmu Roberta Zemeckise "Kontakt" (1997).
- Ve scéně, kdy ovce vstoupí do Farmageddonu, je jedním z jejich převleků Dalek z Doctora Who (1963). O chvíli později narazí na někoho, kdo v cosplayi vystupuje jako čtvrtý Doktor a vychází z přenosné toalety, která se podobá Doktorově slavné TARDIS.
- Název města Mossingham (také Mossinghamský les) je poctou HALovi z filmu 2001 a Space Oddysey. Jméno HAL vzniklo posunutím všech tří písmen výrobce počítačů IBM o jedno písmeno dříve v abecedě. Mossingham vychází z Nottinghamu (Forest) s posunutím tří písmen o jedno dříve.
- Píseň, která hraje ve farmářově rádiu na konci filmu, je Forever Autumn z hudební verze Války světů od Jeffa Waynea.
- Lu-La říká Shaunovi "tupa", což v tagalštině znamená "ovce".
- Když Timmy vklouzne do robota vypadajícího jako ED209 a začne vytahovat čipy, je to zjevná (jedna z mnoha) pocta tomu, když je podobným způsobem deaktivován HAL v roce 2001.
- Jedním z nástrojů, které mimozemšťanka Lu-La vytáhne v mimozemské lodi, je sonický šroubovák ze seriálu Doctor Who (1963).
- Stejně jako v prvním filmu Ovečka Shaun má postava - v tomto případě astronaut - na sobě vytoužený odznak Modrého Petra. Tyto malé odznaky s vyobrazením lodi na bílém pozadí uděluje dlouholetý dětský pořad BBC Blue Peter (1958) divákům za mimořádné zásluhy.
- Když se Shaun a Lu-la snaží připojit k létajícímu talíři, použijí jako kamufláž popelnici. V jednu chvíli se promítá do vzduchu před plakátem, na kterém je zobrazen velký měsíc, což odkazuje na slavný plakát k E.T.mu.
- Vstupní kód do tajné základny tvoří pět tónů melodie z filmu Setkání třetího druhu.
- Na začátku filmu se mimozemšťanka Lu-La ukryje v supervelké ovci Shirley a vykoukne z jejího kabátu, čímž vyděsí shromážděné herce. Rámování a reakční záběry jsou poctou scéně s vystrčením hrudníku ve filmu Vetřelec (1979).
- Mrkněte a unikne vám chytrá pocta filmu Příchozí (2016), který pojednával o setkání lidí s mimozemšťany. Ve scéně ve stodole se na odhozené krabici od pizzy objeví mastná skvrna odpovídající hieroglyfům z tohoto filmu.
- Dveře Lu-Lina domu vydávají stejný zvuk jako dveře na Enterprise ve Star Treku.
- Film se několikrát odvolává na film 2001: Vesmírná odysea (1968), včetně použití jeho hudebního doprovodu a záběru na kus toastu vyskakujícího z toustovače, který vypadá jako obelisk na začátku Kubrickova filmu.
- Kódem k otevření dveří na tajné základně je pískání z úvodních titulků Akt X.
- Supermarket, který Lu-La a Shaun navštíví, se jmenuje Milliways, což je narážka na Milliways, restauraci na konci vesmíru ze "Stopařova průvodce po Galaxii".
- Krátká ukázka z filmu, která se promítá na televizi ve výloze u začátku filmu, pochází z prvního krátkého filmu Wallace a Gromita, A Grand Day Out (1989) Nicka Parka.
- V jedné scéně se krátce objeví kohout Rocky z Aardmanova filmu Slepičí úlet (2000). Stojí na zdi a drží hrnek s kávou (který upustí) se svým jménem.
- Jednou z mnoha poct slavné sci-fi je název garáže HG Wheels, což je hříčka se jménem autora knihy "Válka světů" H. G. Wellse.