Zajímavosti 18
- Kromě písně "Which Side Are You On", která vznikla mezi Tonym (Anniným otcem) a Savagem a byla znovu zařazena do Extended Cut, se do žádného ze tří sestřihů nedostala ještě jedna píseň s názvem "Some Things Will Never Change". Tuto píseň zpívá především Tony a Anna se k ní občas přidává. Je k dispozici ve speciálních funkcích dvoudiskového bluray setu Second Sight.
- Ozdoba hula girl v autě Annina otce je k vidění v jiném skotském filmu Beats, kde bylo použito stejné auto.
- Režisérská verze filmu Anna a Apokalypsa obsahuje zcela novou píseň na soundtracku. Jedná se o nejdelší verzi ze všech tří, a to o devět minut. Nová a většinou neslyšená píseň pojednává o Arthuru Savageovi v podání Paula Kaye, zákeřném zástupci ředitele, který chce pro své studenty jen to nejhorší. V písni postavy dojdou k poznání, že je mnohem větší zlo, než se dosud domnívaly. V této verzi se tyto události odehrávají mnohem dříve, než dojde k nějakému zásadnímu odhalení Savage nebo dokonce k závěrečnému střetu. Přidání této konkrétní písně vnáší do filmu mnohem temnější tón, což možná vedlo ke konečnému rozhodnutí vynechat ji z kinoverze.
- Americký herec Tyler Collins, který hrál v předchozím filmu režiséra Johna McPhaila Kam to dotáhneme? (2015), si zahrál krátkou nemluvenou roli zombie ve scéně, kdy nemrtví zaútočí na bowlingovou hernu.
- Ve scéně #evacselfie na sociálních sítích pózuje umělecký ředitel filmu Martin Kelly před zombie v kleci.
- Premiéra na filmovém festivalu Fantastic Fest 2017 v Austinu v Texasu, 22. září 2017.
- Režisér John McPhail uvedl, že Anna a Apokalypsa byla ovlivněna filmy West Side Story (1961), The Rocky Horror Picture Show (1975) a Snídaňový klub (1985), stejně jako muzikálovou epizodou Buffy, přemožitelky upírů "Once More, with Feeling". McPhail také uvedl, že film obsahuje "narážky" na zombie filmy Noc oživlých mrtvol (1968), Úsvit mrtvých (1978), Evil Dead (1981), Katakurz štěstí (2001) a Shaun of the Dead (2004). Topy a krátké šortky, které jsou ve filmu vidět, byly inspirovány kostýmním designem ve slasheru Sleepaway Camp (1983).
- Škola, kterou Anna a její kolegové navštěvují, byla natočena na nedávno zbourané (2019) střední škole svatého Štěpána ve skotském Inverclyde.
- Záběry, jak procházejí nákupním centrem/náměstím, byly natočeny v opuštěné nákupní vesnici FreePort nedaleko Livingstonu ve Skotsku.
- Mnozí z herců, včetně hvězd, viděli film poprvé na premiéře na festivalu Fantastic Fest v texaském Austinu.
- V původním sestřihu filmu se objevila píseň "na které straně stojíš" v podání ředitele školy Savage a Tonyho (Annina otce), která však byla ze všech filmových verzí a předchozích domácích vydání na DVD vystřižena kvůli tempu a zaměření na hlavní skupinu dětí. Tato píseň byla znovu zařazena do rozšířené verze na Blu Ray, kterou vydala společnost Second Sight Films.
- Scéna se sněhovými anděly v parku byla natočena uprostřed zimy ve skotském Port Glasgow za použití zcela falešného sněhu.
- Film měl mít úvodní scénu s opilým Santou, který se potácí centrem města, zatímco lidé kolem něj zpívají "What a time to be alive".V této scéně se mělo objevit i několik vedlejších postav předtím, než se nakazí, nicméně scéna byla v polovině natáčení zrušena kvůli špatným povětrnostním podmínkám.
- Uklízečka v bowlingové herně se jmenuje paní hintzmanová, což je určitá poklona Billu Hinzmanovi, který hrál hřbitovní zombie, jež zabila postavu Johnnyho v původním filmu Noc oživlých mrtvol.
- Tento film má 3 verze. Americký sestřih, který má 93 minut. Britský/mezinárodní sestřih, který má 98 minut. A festivalový sestřih, který má 108 minut.
- Ve scéně, kdy Lisa zpívá svou píseň na školním vánočním koncertě, je muž hrající na klávesy Tommy Reilly, který je spoluautorem hudby k filmu.
- Jeden z příspěvků, který se objevil v části #EvacSelfie, byl od "Ashe Campbella" - mashupu Ashe Williamse/Bruce Campbella ze série Evil Dead.
- Film uzavírá věnování Ryanu McHenrymu - McHenry, který bohužel v roce 2015 zemřel, napsal a režíroval krátký film Zombie Musical (2011), z něhož byl tento celovečerní film adaptován.