Zajímavosti o (Ne)obyčejný kluk

80%

Zajímavosti 24

  • Po rvačce mezi pěti chlapci z Beecherovy přípravky a dvěma rváči ze sedmé třídy na pensylvánském výletě (v čase 1:36:35), když Henry říká: "Byli obrovští!", vyhodí obě ruce nahoru a zvedne si mikinu, aby odhalil černou šňůru od mikrofonu.
  • Když Isabel píše na svém notebooku během vánoční a silvestrovské montáže, je na obrazovce počítače datum 3. dubna.
  • Po novoročním odpočítávání ukazuje Isabelin notebook čas 22:00. Mělo by být 00:00.
  • V únoru je na stromech zelené listí, film se odehrává v New Yorku.
  • Když Auggie po výletu do přírodní rezervace vystoupí z autobusu a je s maminkou, je v pozadí vlevo vidět blonďatá maminka, která jde za nimi ze stejného místa dvakrát.
  • R.J. Palacio: Během scény promoce jako jeden z diváků; je vidět, jak sedí vedle matky Jacka Willa (Nicole Oliver) za Pullmanovými.
  • Isabalino překvapení pro Natea je, že dokončila svou diplomovou práci, ale když vidíme, že dostala od Natea překvapení, nevidíme, co je v krabici. Krabice vypadá jako bonboniéra, ale ona se směje a říká, že si ji nechá na později. Možná je to čokoláda, ale není to potvrzeno.
  • Jeden z prvních filmů, v němž se objevila přestavěná Mrakodrap Světového obchodního centra Freedom Tower (modrý skleněný mrakodrap v pozadí většiny leteckých záběrů New Yorku).
  • Druhá filmová adaptace románu vyprávěného z pohledu dítěte v podání Jacoba Tremblaye, první byl "Room" (2015).
  • Kniha, kterou Via čte na schodech při rozhovoru s Justinem, je "Lessons I Never Learned at Meadowbrook Academy", kterou napsala manželka režiséra Stephena Chboskyho Liz Maccieová.
  • "Our Town" má s tímto filmem jistou podobnost, protože se v něm objevují viněty různých postav v různých obdobích jejich života, včetně šťastných i smutných chvil. V důsledku toho je Via v roli postavy, která se v průběhu příběhu mění z dívky na vdanou ženu. Umírá při porodu svého druhého dítěte, ale později se vrací na scénu, aby se vrátila k nádhernému dni, kdy jí bylo dvanáct let. Její řeč na rozloučenou se odehrává krátce předtím, než se připojí k ostatním postavám hry, které v průběhu let zemřely. Město má podobnost s postavami a jejich vztahy v tomto filmu, včetně rodinného psa.
  • Syn autora R. J. Palacio se objevuje v několika scénách jako jeden z Viaových spolužáků.
  • Isabelina (Julia Roberts) diplomová práce se jmenuje "Čtvrtý řád vidění v iluminovaných knihách Williama Blakea". Mnoho Blakeových ilustrací zobrazuje lidi, kteří se na hluboké, emocionální úrovni vyrovnávají s groteskou, a mnoho dalších se týká spásy a duchovně povznášejících témat. Obě tato témata se vážou k rodinnému životu postav. Blake je filmovým divákům znám především jako ilustrátor draka ve filmu Hannibal Lecter - "Červený drak" (2002).
  • Druhý film podle románu Stephena Chboskyho. Prvním byl film "Charlieho malá tajemství" (2012).
  • Miranda má pro Auggieho přezdívku "Major Tom". Tato přezdívka pochází z písně Davida Bowieho "Space Oddity" o astronautovi jménem Major Tom.
  • Při analýze procesu líčení pro roli Auggieho: "Byl to velmi složitý proces tvarování, aby se jednotlivé části dostaly ven," řekl Arjen Tuiten. "Ale jakmile byly venku, šlo o jeden kus, který se nasunul na jeho hlavu, což zahrnovalo krk, bradu a tváře. Pak kus na čelo s nosem a horním rtem a pod vším mechanická lebka z uhlíkových vláken. Lebka měla drátový systém, který připojoval protézy očních váčků k rybářskému vlasci, který stahoval oči dolů. Také Treacher Collinsovy děti nemají uši, pouze nedostatečně vyvinuté chrupavky, takže nenasazování ušních protéz zkrátilo dobu aplikace o 15 minut. Kousky jsme předem natřeli, jak jen to šlo, a nakonec zbývalo jen pár okrajů, které bylo třeba smíchat."
  • Navzdory talentu a odhodlání Jacoba Tremblaye ztvárnit tuto postavu bylo natáčení náročné, přičemž nejvýznamnějším problémem bylo, že mohl pracovat maximálně devět hodin denně. Vzhledem k těmto časovým omezením Arjen Tuiten od začátku věděl, že jeho maskérský návrh bude muset být aplikován za polovinu času, který je pro takto složitou proměnu obvykle potřeba. Tuiten a jeho tým tyto problémy překonali pomocí několika kreativních nápadů a dokázali zkrátit dobu aplikace na 75 minut. "S aplikací make-upu mi pomáhal vancouverský vizážista Michael Nickiforek," řekl Tuiten. "A vždy jsme se snažili, aby to pro Jacoba bylo co nejpohodlnější." Aby bylo veselo, dodal: "Když se každý den líčení sundalo, běhali jsme kolem a dělali si drobné žertíky a vtípky."
  • Diváci si často neuvědomují, že každý centimetr Jacoba Tremblaye, od hlavy až po ramena, byl pokryt silikonovou protézou, včetně zubní protézy, kontaktních čoček a paruky, která dotvářela jeho vzhled. Arjen Tuiten. Tým však musel také zajistit, aby vše bylo pružné a mohlo se vyrovnat s realitou, že Jacob je stále rostoucí chlapec. "To je úžasný herec. Ostatní děti jsou také skvělé, ale Jacob je něco výjimečného," řekl Tuiten. "I kdyby už nikdy nedělal protetický make-up, tahle postava bude mít v jeho srdci zvláštní místo. Bude slavný a hezký a víte, všechny ty věci, ale 'Auggie' bude navždy zvěčněn na plátně. Přežije nás všechny."
  • Ve filmu se objevují sourozenci Jacob Tremblay a Emma Tremblayová a také jejich otec Jason Tremblay.
  • Protetický make-up Jacoba Tremblaye, který navrhl a vytvořil Arjen Tuiten, trval hodinu a půl. Skládal se z lebeční čepice s připevněnými ušními protézami, obličejové protézy zakrývající Jacobův obličej a paruky, která vše spojovala.
  • Kolo, na kterém August (Jacob Tremblay) ve filmu jezdí, je stejné kolo, na kterém jel Elliott ve filmu "E. T. – Mimozemšťan" (1982).
  • Jacob Tremblay se svou rodinou navštívil výjezdní zasedání Dětské kraniofaciální asociace, kde se setkal s dětmi s Treacherovým Collinsovým syndromem, stejným syndromem, který má i Auggie.
  • Auggieho obličejová deformace se nazývá mandibulofaciální dysostóza (MFD), známá také jako Treacherův Collinsův syndrom.
  • Inspiraci k napsání knihy získala R. J. Palacio poté, co šla se synem na zmrzlinu, kde viděli dítě s Treacherovým Collinsovým syndromem. Její syn se při pohledu na tohoto chlapce rozplakal. Tento příběh je použit ve scéně z filmu, kdy matka Jacka Willovi (Noah Jupe) připomíná, proč je důležité, aby se Auggie cítil vítaný.