Zajímavosti 69
- Russell De Rozario: V roli řidiče dodávky, která vozí jeptišky, se objevuje produkční designér filmu.
- Motorka použitá při honičce v Amterdamu je triumph speed triple r 2016, používaná jako motorka pro kameru i jako kaskadérské kolo.
- Když Michael a Darius zastřelí vraha v kostele, ačkoli Michael tvrdí, že byl první, je vidět, že Dariusova zbraň vystřelila jako první.
- Vztah mezi Ryanem Reynoldsem a Samuelem L. Jacksonem ve filmu byl okamžitý a oba herci se dokázali odvázat, řekl Reynolds. "Se Samem máme spoustu momentů, kdy si prostě jen hrajeme, a to bylo důležité pro vytvoření jedinečného pouta mezi našimi postavami. Sam je tak dobrý v improvizaci, že si umí hrát s těmi nejlepšími, a to je i moje zkušenost, takže jsme se prostě dostali ven a bavili se, jak jen to šlo. Bylo to dobré."
- Pro herce Samuela L. Jacksona byla lákadlem možnost pracovat se Salmou Hayekovou v roli Kincaidovy ženy Soni. "Sonia a Kincaid jsou spřízněné duše, které se spojily niterně dříve, než jsme se spojili duchovně, a ona je typ člověka, se kterým Kincaid může skutečně mluvit o tom, co dělá," poznamenal Jackson. "Sonia Kincaida miluje navzdory jeho mnoha chybám - a díky ní se Kincaid naučil něco o romantice, takže se přistihl, že dává Bryceovi milostné rady, jakkoli se to zdá nepravděpodobné. Se Salmou jsme přátelé, takže jsme to měli a pro všechny to byl velký převrat, že jsme ji do tohoto projektu přivedli."
- Když profesor Asimov vypovídá u Mezinárodního trestního soudu, soudce jeho svědectví odmítne, protože se údajně jedná o svědectví z doslechu, ačkoli je zjevně přímým svědkem svých vlastních zkušeností a jedná se tedy o přímý důkaz.
- Když se Michael Bryce chystá odemknout zámek Mercedesu, má ve své sadě nástroje, které se používají na zámky domovního typu. "Wigglery", které se používají k odemykání automobilových zámků, v jeho sadě nejsou. Pokud je postava zběhlá v otvírání zámků, měla by vědět, že její trsátka nejsou správného typu.
- Barry Atsma, který u soudu ICC hraje žalobce Morena, během sezení s otázkami a odpověďmi prozradil, že během scén v soudní síni se Samuel L. Jackson snažil mezi záběry flirtovat s Noortje Herlaarovou, která má malou roli jedné z duchovních (to ona vyhledává Kincaidovy webové stránky a říká: "Chce to heslo"). Jackson se později Atsmy zeptal, jestli náhodou dotyčnou dámu nezná. Atsma mu řekl, že s Herlaarem tvoří pár i ve skutečném životě.
- Pokud jde o to, co drží Kincaida (Samuel L. Jackson) a Soniu (Salma Hayeková) pohromadě přes vzestupy a pády, s nimiž se většina párů nikdy nesetká, Hayeková říká, že podstata je stejná: "Je to láska. Mají ten nejúžasnější, nejvášnivější, nejbláznivější, nejšílenější vztah, který je plný ohně ve všech směrech. Nejlepší na tom pro mě je, že ačkoli je Kincaid notoricky známý, rozhodně máte pocit, že Sonia je jeho soupeřka, a on to ví."
- Samuel L. Jackson, kterému není cizí akce, se do filmu pustil naplno, zejména proto, že Kincaid (Jackson) a Bryce (Ryan Reynolds) jsou mistři svého řemesla. "Ve filmu je hodně boje zblízka a díky tomu vypadáme hrdinsky, což je součástí radosti a toho, co lidé chtějí vidět," řekl Jackson. "Je to film plný energie."
- První setkání s hercem Ryanem Reynoldsem pomohla upevnit dynamiku mezi dvěma muži, kteří se oprávněně domnívají, že jsou nepřátelé na život a na smrt, ale nakonec si navzdory sobě navzájem kryjí záda. "Oba jsme s Ryanem cítili, že v jádru jde o příběh vykoupení jeho postavy Michaela Bryce, kterému napomáhá jeho práce při ochraně Kincaida," upřesnil režisér Patrick Hughes. "Bryceův problém je, že je ve všem až příliš analytický. Snaží se kontrolovat všechny prvky svého života, od práce až po milostný život. Kincaid je odvrácenou stranou tohoto jevu - je uvolněný a rock and roll a vždy se řídí svým instinktem. Kincaid se stává jakýmsi nedobrovolným mentorem Bryce na této bláznivé cestě, kdy se od absolutního úmyslu se navzájem zavraždit dostávají k tomu, že si vlastně rozumí a žebravě se dokonce naučí něco o vztazích."
- Původně se mělo jednat o kriminální drama, ale projekt se změnil v komediální akční thriller, jehož scénář byl horečně přepisován po dobu několika týdnů před zahájením hlavního natáčení o několik týdnů později.
- Aby tým mohl doplnit svůj vozový park, spolupracoval kaskadérský tým s firmou Car Casting Holland, která zakoupila, přepravila a připravila všechna vozidla na jejich velké okamžiky. Vzhledem k tak složité choreografii musel štáb ve skutečnosti zdvojnásobit už tak značný počet kaskadérských vozů, který vyžadoval scénář, a po starých holandských silnicích úzkých jako břitva se v jednu chvíli prohánělo až patnáct aut.
- Scenérie v Haagu se vůbec nepodobá skutečnému městu. Ve skutečnosti je skutečné město vidět jen na několika záběrech z vrtulníku. V poslední scéně, vrcholící na střeše, byly vládní budovy nacházející se v Haagu přidány později v postprodukci.
- Aby vytvořili akci, která by splňovala vysokou laťku a zároveň by mohla být natočena v okamžiku, jak si režisér Patrick Hughes představoval, najali tvůrci filmu jednoho z nejlepších kaskadérů v Hollywoodu: Greg Powell, který se narodil ve Velké Británii a pochází z celé rodiny kaskadérů. Powell prováděl kaskadérské kousky od svých čtrnácti let a s oblibou přicházel s vynalézavými nápady v oboru, kde je překvapení vším, a zároveň úzkostlivě dbá na bezpečnost.
- Scény v Coventry se vůbec nepodobají skutečnému městu. To bylo způsobeno tím, že se zde nenatáčelo a všechny scény se natáčely v Kensingtonu nebo jeho okolí.
- Režisér Patrick Hughes obdivoval, jak se Salma Hayek do role naplno vrhla. Řekl: "Salma je v roli Soni elektrizující. Od začátku jsem viděl, že Salma a Sam (Samuel L. Jackson) budou vzrušující dvojice. Mohli byste si myslet, že když je to ten šílený zabiják, Salma s tím bude chtít kontrastovat, ale místo toho je zábavné, že díky ní Samova postava vlastně vypadá vyloženě pohodově. Jsou to dva extrémy, které se do sebe zamilovaly, ale díky tomu, jak to Salma hraje, si zároveň uvědomíte, že jejich láska je opravdová."
- Pro režiséra Patricka Hughese byla práce tolika talentovaných kaskadérů spolu s tím, že mohl využít mnoho typů pozemních i námořních vozidel, jako by byl dítětem v největším hračkářství na světě. "Byla to šílená zábava," přiznal. "Opravdu nemůžete být nešťastní, když natáčíte uprostřed Amsterdamu a děláte honičky na lodích, autech a motorkách a přestřelky. To je dětský sen každého dítěte. Snil jsem o tom už od dob, kdy jsem chodil na filmovou školu."
- Salma Hayeková se v roli Soni, jejíž obrovskou vášeň a osobnost nelze zadržet ani ve vězeňské cele, vyřádila naplno. "Sonia je fantastická postava," řekla Hayeková o tom, co ji přitahovalo k této netradiční roli. "Její manželství je trochu neobvyklé, protože je vdaná za nájemného vraha, ale je opravdu, opravdu tvrdá. Jestli někdo zvládne Dariuse (Samuel L. Jackson), tak je to určitě Sonia. U Soni prostě nikdy nevíte, co z té pusy vyleze, a to ji dělá tak nezapomenutelnou. Musím říct, že ji prostě miluju - ano, je kukaččí a nepředvídatelná, ale to je vzrušující hrát."
- Velká část natáčení probíhala v Bulharsku, které produkci nabídlo široké rozpětí krajiny, jež se může zdvojovat s Velkou Británií a Evropou. Producent Les Weldon uvedl: "Film byl natočen v roce 2004: "Díky prostředkům, které jsme měli v Bulharsku k dispozici, jsme byli schopni proměnit kulisy rychleji než téměř kdekoli jinde na světě. Měli jsme tolik složitých akčních sekvencí a technické štáby v Bulharsku byly při jejich realizaci fenomenální."
- Darius Kincaid a Michael Bryce jedou trajektem z Anglie do Nizozemska. Ve skutečnosti se jejich odjezd natáčel na terminálu pro cestující v Amsterdamu, a to kvůli logistickým problémům během natáčení. V pozadí jsou vidět typické holandské domy na kanálech.
- Obraz v kanceláři pana Seiferta je replikou obrazu "Judita stínající hlavu Holofernovi" (1599-1602) od Michelangela Merisiho da Caravaggio (1571-1610).
- Herec Ryan Reynolds k tomu řekl: "Miluji pouto mezi Brycem a Kincaidem. Tihle dva kluci by nemohli být polarizovanější, ale jak postupujeme příběhem, začínají se mít rádi a respektují se. V tomto neuvěřitelném, bláznivém akčním příběhu je zabalena bromance a několik milostných příběhů," zatímco herec Samuel L. Jackson dodal: "S Ryanem se vydáváme na bláznivě zábavnou cestu po evropských silnicích - a je plná chaosu a humoru mezi dvěma postavami, mezi nimiž panuje velmi neobvyklá chemie." Shrnuje režisér Patrick Hughes: "S takovým duem jsem zjistil, že nejlepší je dát Ryanovi a Samovi to správné prostředí a podporu... a pak se posadit a sledovat, jak se děje kouzelná show."
- Vtipný příběh má i pořádného záporáka, protože herec Gary Oldman si brousí zuby na dalšího epického padoucha, nelítostného Duchoviče, který se vyhýbá celosvětovým výzvám ke svému pádu. "Tahle role mě hodně bavila," přiznal Oldman. "Scénář fantasticky skloubil akci a dialogy a Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson jsou skvělá dvojka." Režisér Patrick Hughes dodal: "V okamžiku, kdy Gary dorazil na plac, jsem věděl, že máme film, protože přinesl něco děsivého, kolem čeho se Ryan a Sam mohli spojit."
- Scénograf Russell De Rozario naplnil své kulisy nejrůznějšími bizarními detaily, od kolosální reprodukce Caravaggia v kanceláři podezřelého obchodníka Richarda E. Granta přes latexové figuríny v amsterdamském sexuálním žaláři až po chorobně zelené tapety v úkrytu, kam Bryce (Ryan Reynolds) odvede Kincaida (Samuel L. Jackson), což je ozvěna repliky Oscara Wilda na smrtelné posteli: "Moje tapety a já svádíme souboj na život a na smrt. Jeden z nás musí jít." Vtipná dodávka jeptišek, v níž Bryce a Kincaid nečekaně najdou útočiště, byla dalším zábavným De Rozariovým návrhem - a jako třešnička na dortu se De Rozario sám ujal role řidiče dodávky.
- WILHELMŮV KŘIK: Když Darius Kincaid prchá na člunu, je slyšet výkřik, když Michael Bryce ve snaze udržet se na motorce srazí muže z kola do řeky.
- Na boku jejich černobílé dodávky je namalováno jméno skupiny jeptišek, s nimiž Kincaid a Bryce na chvíli cestují, a obrázek Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Jejich jméno - "Jeptišky z Výsosti".
- Bar (La Cucaracha), ve kterém Sonia a Darius Kincaid tančí na konci filmu, se v překladu do češtiny jmenuje "Šváb" a Sonia tak Dariuse v průběhu filmu láskyplně oslovuje.
- Přestože se herec Ryan Reynolds soustředil na anarchickou zábavu, musel se zaměřit i na intenzivní fyzickou práci, zejména proto, že si rád dělá co nejvíce kaskadérských kousků sám - a že jich nebylo málo. Byl nadšený, že se zde mohl znovu setkat s legendárním koordinátorem kaskadérů Gregem Powellem, který měl pro film připravenou spoustu divokých nápadů. Reynolds si zavtipkoval: "Už jsem dělal několik filmů buď s Gregem Powellem, nebo s jeho bratrem Garym a s těmito dvěma chlápky na ně chcete vždycky udělat dojem a jít do toho co nejvíc. Jediný problém je, že někdy na sebe tlačím až moc a zapomínám, že je mi 39 let a cement bolí."
- V září 2018 bylo oznámeno pokračování s názvem Zabijákova žena & bodyguard (2021) s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek v hlavních rolích.
- Vězení, kde je Sonia Kincaidová držena, je ve skutečnosti hlavní kancelář největší společnosti provozující turistické lodě v Amsterdamu. Mříže na oknech a policejní aktivity kolem budovy byly přidány později v postprodukci.
- Scénář k tomuto filmu byl v roce 2011 zařazen na první místo Černé listiny nerealizovaných scénářů. Ačkoli byl scénář původně zamýšlen jako drama, několik týdnů před natáčením prošel zběsilým dvoutýdenním přepisováním, aby byl předělán na komedii. Dne 9. března 2016 bylo oznámeno, že Jeff Wadlow z filmu odešel a Patrick Hughes se upsal režii.
- Ryan Reynolds se od začátku významně podílel na vykreslení postavy, která pohrdá chaosem, ale je do něj vtažena. "Ryan během preprodukce velmi tvrdě pracoval a vymýšlel spoustu kreativních konceptů pro Bryce a celou jeho životní filozofii," řekl producent Les Weldon. "Pak využil intuitivního komediálního načasování, které postavu skutečně oživuje. Přinutí vás fandit této postavě, která byla kdysi panem efektivním, ale tak trochu se zhroutila a ztratila svou cestu. Jeho výkon má emocionální jádro, ale je také velmi vtipný."
- Na rozdíl od toho, jak je Interpol ve filmu vykreslen, není nadnárodním donucovacím orgánem a nemá žádné agenty, kteří by mohli zatýkat. Místo toho je to mezinárodní organizace, která funguje jako síť orgánů činných v trestním řízení z různých zemí. Ve fiktivním příběhu na tom ale nezáleží.
- Žádná ze scén nebyla natočena v Haagu. Nejpozoruhodnější je, že v Haagu nejezdí metro, ani tramvaje nejsou bílé a zelené. Všechny letecké záběry s panoramatem Haagu byly přidány v postprodukci.
- Než Michaela a Dariuse vysadí u trajektu Dover-Amsterdam dodávka plná jeptišek, je z okna v pozadí vidět muzeum vědy NEMO, které se ve skutečnosti nachází v Amsterdamu, nikoli v Doveru. Dodávka zjevně projíždí Amsterdamem, ale poté, co je vysadí, film pokračuje, jako by právě jeli trajektem z Doveru do Amsterdamu.
- Neexistuje žádná myslitelná trasa z Manchesteru do kterékoli části kontinentální Evropy, která by vedla přes Coventry. Možností je buď odletět z Manchesteru (nebo z místního letiště), který je od Coventry vzdálen ~100 mil, nebo jet do námořního přístavu na jižním nebo východním pobřeží výhradně po dálniční síti. V druhém případě by člověk mohl projet několik mil od Coventry po dálnici M6, pokud by mířil na východní pobřeží, ale z žádného důvodu by nesjel.
- V Bělorusku není jediná hora, přesto je na začátku filmu jedna ukázána.
- Kvůli natáčení scén v Amsterdamu byly ulice kolem slavného Rijksmusea na několik dní uzavřeny. Výsledkem byla největší dopravní zácpa, jaká kdy ve městě vznikla, a chaotické scény na cyklostezkách.
- Při velkém kaskadérském kousku se dvěma tramvajemi a několika auty udělal kaskadérský tým chybu a jednu z tramvají zničil. Výsledkem byla velká škoda a vysoký účet. Tuto nehodu si můžete prohlédnout v gag reelu.
- Spolupráce se Samuelem L. Jacksonem byla pro Salmu Hayekovou potěšením. "Je to legenda a já jsem byla nadšená, že s ním konečně mohu pracovat. Bylo tak snadné a báječné být jeho ženou, i když je to jeho bláznivá manželka, je vidět, proč jsou si souzeni."
- V Haagu (kde se odehrává závěrečná honička) není metro ani akvadukt.
- Samuel L. Jackson přiznal, že ho k roli přimělo angažmá Ryana Reynoldse. Jackson řekl: "Ryan byl s filmem spojen, a když se objevilo moje jméno, mělo to smysl. Přišlo mi to jako zábavný nápad. Rád jsem Ryana sledoval, znám ho osobně a mám ho rád, takže jsem si říkal, že by mezi námi na plátně mohla být zajímavá chemie."
- Píseň "Nobody Gets Out Alive", kterou během jízdy autem zpívá Darius Kincaid (Samuel L. Jackson), napsal sám Jackson. Celou píseň znovu předvede během závěrečných titulků.
- Filmový plakát, na kterém Ryan Reynolds nese Samuela L. Jacksona, je parodií na plakát k filmu Osobní strážce (1992), kde Kevin Costner nese Whitney Houston. Dokonce i slogany jsou stejné (i když se změnou zájmen).
- Asi největší výzvou pro herečku Salmu Hayek byla epická barová hádka její postavy Sonii, která přesvědčí Kincaida (Samuel L. Jackson), že je pro něj ta pravá. Selma přiznala, že ji "týden po natáčení bolela noha". "Ale jsem moc ráda, že ve svých 49 letech stále nakopávám zadky a jsem schopná dělat všechny své kaskadérské kousky."
- Gary Oldman se kvůli roli padoucha Dukhoviche naučil mluvit plynně rusky. Přestože Oldman ruštinu předtím vůbec neznal, musel ji ve filmu umět mluvit. "Za tu dobu, kterou jsem strávil nad svými replikami, bych se asi naučil 'Hamleta' měrou vrchovatou," smál se. Nicméně díky každodenní práci s ruským trenérem to Oldman dokázal.
- Píseň, kterou si Kincaid a jeptišky zpívají v dodávce (k Bryceově nelibosti), je italská tradiční pijácká píseň z 19. století "Bevilo Tutto", která všechny vybízí k "vypití všeho".
- Kincaid a Bryce jedou trajektem z Doveru do Amsterdamu. Z Doveru do Amsterdamu žádný trajekt nejezdí a nejezdí už léta.
- Když se Kincaid objeví poprvé, je v Manchesteru zobrazen v okovech na nohou. Okovy na nohy jsou v celé Evropě nelegální a oficiálně se nepoužívají... To, že jsou nelegální, však neznamená, že se nepoužívají neoficiálně. Kincaidova žena byla zadržována bez zákonného důvodu a měla být propuštěna výměnou za spolupráci; další příklady nezákonných praktik.
- Během rvačky v železářství Michael střílí z pistole na hřebíky, která není připojena ke vzduchovému kompresoru. Z hřebíkovačky navíc nelze vystřelit, pokud není hrot přitisknutý k povrchu, který má být přibit. SKUTEČNĚ: Je to pistole na hřebíky na baterie.
- Bělorusko nikdy nepodepsalo Římský statut Mezinárodního trestního soudu ani k němu nepřistoupilo. Mezinárodní trestní soud proto nemá pravomoc soudit Vladislava Duchoviče za jeho zločiny. V ději filmu je však Dukovičův režim svržen. Kdo může říci, že nový režim by se nestal signatářem ICC a neumožnil by konání procesu.
- Interpol není samostatnou policejní agenturou, jak je zobrazeno ve filmu. Je to mezinárodní organizace, která se opírá o spolupráci donucovacích orgánů svých členských států.
- Když Darius vysvětluje Michaelovi, že to on zabil Kurosawu, řekne mu, že to byl výstřel z 300 metrů. Ve flashbacku, kdy Darius spatří Kurosawu, však dálkoměr, kterým se dívá, ukazuje vzdálenost 803 metrů. To je v přepočtu něco přes 734 metrů. Také okénko, kterým střílí, je velikostí srovnatelné spíše s prsy košíčku D. Přesto je to velmi působivý záběr.
- Maximální povolená rychlost na amsterdamských kanálech je 6 km/h. Proto po nich nejezdí žádné rychlé čluny, natož takové, které by dokázaly vyvinout vysokou rychlost, jakou jede Kincaid, když uniká nájemným vrahům, kteří na něj míří. (Navíc velká většina lodí podél kanálů jsou hausbóty, které jen zřídka, pokud vůbec, opouštějí své zaparkované místo.)
- Protestující Bělorusové před Mezinárodním soudním dvorem mávají současnou běloruskou vlajkou. Prodemokratické skupiny v Bělorusku téměř vždy používají starší "bíločervenobílou vlajku", která byla vlajkou krátké Běloruské lidové republiky v roce 1918 a vlajkou používanou v letech 1991-1995, než byla přijata současná vlajka inspirovaná sovětskou.
- Na jednom záběru je dálniční značka "Den Haag 20 km". Nizozemské dálniční značky nikdy neuvádějí jednotku pro vzdálenost, takže skutečná značka by uváděla "Den Haag 20".
- Policejní uniformy, loga a pruhy na policejních vozech jsou nesprávné. Jedná se o nesrovnalost, ale s největší pravděpodobností ne o chybu. Nizozemská policie se v posledních letech začala obávat, aby její podobiznu využívaly filmové a televizní produkce. Filmaři pravděpodobně museli přijít s alternativními návrhy. Dokonce i nizozemské produkce mají problémy se získáním souhlasu.
- Vrtulník odlétající z nemocnice by v Nizozemsku nebyl červenobílý. Správná barva je jasně žlutá.
- Na rozdíl od toho, jak je Interpol často vykreslován v populární kultuře, není nadnárodní donucovací orgán a nemá žádné agenty, kteří by mohli zatýkat. Místo toho se jedná o mezinárodní organizaci, která funguje jako síť orgánů činných v trestním řízení z různých zemí. Organizace tedy funguje jako administrativní spojka mezi donucovacími orgány členských zemí, poskytuje komunikaci a pomoc při tvorbě databází a pomáhá jim prostřednictvím ústředí.
- Všechny airbagy v autech mají vzadu dva velké otvory (cca 5 cm/2"), takže se airbag po nárazu téměř okamžitě vyprázdní. Proto se airbagy VŽDY objevují vyfouknuté v havarovaných autech, takže nebylo nutné do airbagů střílet otvory a ve skutečnosti by vaky byly již z větší části vyfouknuté v době, kdy do nich Kincaid střílel otvory.
- Když profesor Asimov u soudu vypověděl, že Dukhovich zabil svou ženu a dítě, Dukhovichův obhájce namítl, že se jedná o svědectví z doslechu, a soud námitce vyhověl a svědectví vyloučil. Svědectví nebylo z doslechu. Svědectví z doslechu je svědectví o tom, co někdo jiný řekl, že se stalo. Asimov vypovídal o událostech, kterých byl přímým svědkem, a svědectví mělo být povoleno.
- (asi v 11. minutě) Darius sedí s rukama na stole. V dalším záběru sedí na opěradle židle.
- Když se Foucher setká s Dukovičem, aby mu zaplatil, a Dukovič ho bodne perem do ruky, bodne ho do palce pravé ruky. V dalším úhlu kamery je vidět, jak mu pero vytahují z ruky a pero je zapíchnuté za oblast prsteníku ruky místo za palec. Rána na jeho ruce se posunula asi o centimetr.
- Ve scéně rvačky v baru, kde se Kinkaid poprvé setkal se svou ženou, Sonia zvedla pravou nohu a kopla jednoho muže do břicha. V tu chvíli má na sobě boty a krátké kalhoty nebo sukni, protože byla vidět celá její bota a noha. Přesně v další scéně, kdy měla nohu dole, je oblečená v těsných dlouhých džínách bez možnosti ukázat nohu nebo botu, ať už člověk kope jakkoli vysoko. NEPRAVDA: V celé scéně má Sonia na sobě džíny a vysoké podpatky.
- Když do Fordu C-Max nabourají hned po krádeži (je záhadou, jak se jim podařilo obejít imobilizér bez elektroniky), nabourají do něj tak silně, že se aktivují airbagy. Když však po nárazu odjedou, není na nich vidět žádné poškození.
- Během honičky na lodi, když Darius "podává prst" řidiči, v uzavřeném záběru používá levou ruku, hned poté v širším záběru má nataženou pravou ruku.
- Při honičce s vozem Ford C-max ve vodním kanálu odlétne při skoku kapota. V dalším záběru auta projíždí pod mostem a kapota je stále přítomna. Když auto opustí spodní část mostu, kapota je opět dole.
- Když Darius skáče z budovy, zatímco Michael říká "ne", má Darius pouta; když ale padá z budovy, pouta zjevně nemá, ale po pádu se zázračně objeví.