Zajímavosti o The Cloverfield Paradox

54%

Zajímavosti 26

  • Simon Pegg: Hlas v rádiu na samém začátku filmu, který vysvětluje, jak urychlovač částic může "vyřešit světovou energetickou krizi".
  • Posádka vesmírné stanice komunikuje s pozemní řídicí stanicí, kterou označuje jako "Huntsville". To pravděpodobně odkazuje na Marshallovo středisko vesmírných letů, které se nachází v Redstone Arsenal v Huntsville ve státě Alabama.
  • Podle Rogera Daviese (Michael) se režisér Steven Spielberg jednoho dne objevil na place a pomáhal s několika záběry. Stalo se tak během dodatečného týdne natáčení, pravděpodobně scén s Daviesovou postavou, které měly film propojit s vesmírem Cloverfieldu. Spielberg je dobrým přítelem producenta J. J. Abramse a byli tam spolu.
  • Shepardovo zařízení je popisováno jako urychlovač částic. Většina urychlovačů částic jsou však obrovské kruhové konstrukce, kde jsou částice tlačeny magnety na kruhovou dráhu a dosahují téměř rychlosti světla. Velký urychlovač částic (Large Hadron Collider), který prokázal existenci Higgsova bosonu zmíněného ve filmu, má obvod 27 kilometrů. Shepard, jak je ukázáno, je lineární a mnohem menší.
  • V jedné části filmu dává Hamilton (Gugu Mbatha-Raw) Jensen (Elizabeth Debicki) nějaké oblečení na sebe. Řekne jí, že žádné z jejích jí nesedí, ale ať zkusí tyhle. Později vidíme, že Jensen má na sobě uniformu se jménem Mundy, což naznačuje, že oblečení, které jí Hamiltonová dala, je jeho. To je příklad toho, že film je velmi realistický, protože ve skutečném životě měří Debickiová 180 cm a pravděpodobně by se vešla jen do Mundyho oblečení, protože herec, který ho hraje, Chris O'Dowd, je stejně vysoký. Všichni ostatní členové štábu jsou výrazně nižší.
  • John Krasinski byl v jednání s hereckým obsazením, ale nakonec od toho upustil, aby mohl hrát hlavní roli v seriálu Toma Clancyho "Jack Ryan" (2018).
  • Stejně jako síťový operátor Michelle (Mary Elizabeth Winstead) ve filmu "Ulice Cloverfield 10" (2016), i Michaelův (Roger Davies) telefonní operátor je "BRT". Jedná se o zkrácenou verzi názvu produkční společnosti producenta J. J. Abramse "Bad Robot".
  • Volkov (Aksel Hennie), ruský inženýr na vesmírné stanici, se jmenuje stejně jako ruský kosmonaut Vladislav Volkov. Vladislav Volkov se 7. června 1971 stal jedním ze tří lidí, kteří kdy zemřeli ve vesmíru, když v kosmické lodi Sojuz 11 (na jejíž palubě se nacházel) došlo k poklesu tlaku, což vedlo k udušení a vykrvácení tří členů posádky.
  • Tento film se původně jmenoval "God Particle".
  • Benzínová pumpa na začátku filmu a několik zařízení na lodi nesou značku Kelvin, což je tradice J. J. Abramse. Abrams produkoval všechny tři filmy, které jsou součástí vesmíru Cloverfield, včetně tohoto. Kelvin je také název hvězdné lodi ve verzi Star Treku od J. J. Abramse z roku 2009.
  • Jedná se o první film Cloverfield, u něhož bylo potvrzeno, že je s franšízou spojen ještě před zahájením marketingové kampaně. Film "Monstrum"(2008) byl takto pojmenován až po zveřejnění teaseru v červenci 2007 (pouze se sloganem "V kinech 18. 1. 2008") a film "Ulice Cloverfield 10" (2016) se původně jmenoval "Valencia", dokud se v lednu 2016, dva měsíce před uvedením do kin, neobjevil jeho trailer.
  • Hlasatelku, která dělá rozhovor s Markem Stamblerem (Donal Logue), hraje Suzanne Cryer, která se objevila také ve filmu "Ulice Cloverfield 10" (2016) jako žena, která prosí, aby ji pustili do Howardova (John Goodman) bunkru.
  • V první polovině filmu je k vidění malá figurka s nápisem Slusho. Slusho je značka, která se nenápadně objevila v obou předchozích filmech Cloverfield a také v předchozím televizním seriálu J. J. Abramse "Alias" (2001). Virální internetová kampaň k filmu "Monstrum" (2008) naznačovala, že Slusho je dceřinou společností Tagruato Inc, která stojí za hlubokomořskými vrty (a potenciálním výbuchem), jež probudily monstrum v tomto filmu.
  • První film společnosti Netflix vydaný na DVD a Blu-ray.
  • Ačkoli je Ziyi Zhang světoznámou herečkou a v Číně velkou hvězdou, anglicky téměř nemluví. To je důvod, proč její postava Tam mluví pouze mandarínsky.
  • Ačkoli se tento film odehrává v roce 2028 a předchozí filmy série Cloverfield se odehrávaly mnohem dříve, producent J. J. Abrams v jednom rozhovoru uvedl, že má plán, jak budou všechny filmy Cloverfield (i ty budoucí) propojeny.
  • Před uvedením filmu do kin bylo potvrzeno, že se jedná o třetí díl série Cloverfield producenta J. J. Abramse. Nejprve se však jednalo o původní film s názvem "God Particle", v němž se během války proti Rusku ocitne v ohrožení skupina amerických astronautů, když zjistí, že Země zmizela a že se s nimi snaží navázat kontakt ruská loď. Matt Reeves, který režíroval první film Cloverfield ("Monstrum") a produkoval druhý, se na filmu nepodílel. Ty, na nichž se Reeves podílel, získaly na Rotten Tomatoes čerstvé hodnocení, zatímco Cloverfield Paradox obdržel hodnocení záporné. Mezi fanoušky a kritiky se vedou debaty o tom, zda by verze filmu, která nebyla spojena s filmy Cloverfield, byla přijata lépe.
  • Během Super Bowlu LII 4. února 2018 byl uveden překvapivý trailer, který propagoval konečný název filmu a jeho vydání na Netflixu. K vydání došlo ihned po zápase, přičemž film během prvních sedmi dnů přilákal pět milionů diváků.
  • Postavy se pravidelně zmiňují o naléhavé energetické krizi na Zemi. Hamiltonová například vypráví o tom, jak instalovala nelegální elektrický článek, aby její děti měly v noci světlo. Přesto se ukazuje, že všichni na Zemi spotřebovávají energii na současné úrovni: jezdí auty, mají mobilní telefony, sledují televizní vysílání a používají internet.
  • Okna v obytných prostorách se nacházejí na vnějším okraji rotujícího disku, což by znamenalo, že umělá gravitace vytvořená rotací by působila i v tomto směru. Ve filmu působí gravitace směrem k podlaze každé místnosti, nikoli k vnějším oknům.
  • Když Michael jede s Molly po její záchraně, zatímco píše SMS, můžete vidět, že tachometr i otáčkoměr jsou na nule, ačkoli zjevně jedou dálniční rychlostí.
  • Když si posádka uvědomí, že se nachází na opačné straně Slunce než Země, někteří z nich navrhnou "zavolat raketoplán". Vzdálenost Země-Slunce je 146 až 152 milionů km, takže pokud jsou stále na oběžné dráze Země kolem Slunce, ale Země je na opačné straně, je to v průměru 300 milionů km. Raketoplán byl navržen pro mise na nízkou oběžnou dráhu Země, jeho maximální let je ve výšce 580 Km od Země. Fyzicky nemůže pojmout dostatek paliva, aby se dostal na Měsíc, a to ani s využitím všech svých nákladových schopností, takže je nemožné, aby se raketoplán dostal k nějakému smysluplnému gravitačnímu praku, aby získal rychlost potřebnou k překonání 300 milionů Km. Navíc se zde bere v úvahu pouze energie potřebná k dosažení cíle, ale nepokrývá energii potřebnou k zastavení raketoplánu (která se musí rovnat energii vynaložené na dosažení velmi vysoké rychlosti potřebné k dosažení stanice) a energii potřebnou k návratu na Zemi a zpomalení natolik, aby neshořel v zemské atmosféře. TLDR: Je naprosto nemožné, aby raketoplán doletěl k vesmírné stanici ve vzdálenosti 300 milionů km na opačné straně oběžné dráhy Země, natož aby se vrátil v jednom kuse na Zemi. Vyškolení astronauti by si toho měli být velmi dobře vědomi.
  • Když se má na monitoru zobrazit "H2O breach" (kolem 1h 00min), místo písmene "O" se zobrazí nula. (Podpísmeno "2" je správně naformátováno, ale zde to není možné.)
  • Jakmile zaplavili zbývající části stanice kyslíkem, bylo vypáleno několik výstřelů z pistole, která vydává zvuky jako běžná střelná zbraň a vystřeluje projektily, které vypadají jako normální kulky - aniž by v prostředí bohatém na kyslík způsobily požár. přesto dojde k výbuchu, který způsobí kanystr s CO2 pod tlakem, jenž narazí na kovovou stěnu.
  • V úvodní scéně se uvádí, že "světové zdroje energie budou do pěti let zcela vyčerpány". Od roku 2018 pochází přibližně 25 % světové energie z obnovitelných zdrojů, které nelze vyčerpat.
  • Porušení trupu by nezpůsobilo okamžité zamrznutí celé místnosti naplněné vodou. Voda vystavená vesmírnému vakuu by se kvůli nedostatku tlaku vařila.