Zajímavosti 29
- Howard Hughes byl v letech 1957-1971 ženatý s Jean Petersovou, takže nebyl svobodný a nepotřeboval ženu, aby se nedostal do blázince, jak se tvrdí v příběhu.
- Když Frank poprvé veze Marlu a její matku, jedou na východ po Hollywood Boulevard a po pravé straně míjejí Egyptské divadlo. O několik vteřin později míjejí po levé straně Čínské divadlo. Nejdříve měli projet kolem Čínského divadla.
- Papírové nákupní tašky v 60. letech 20. století neměly ucha.
- Obchodní telefon Western Electric v Howardově bungalovu má průhledný plastový číselník, který byl poprvé představen v roce 1964. Scéna se odehrává na konci 50. let 20. století.
- Ačkoli se píše rok 1958, ve filmu jsou vidět pouliční lampy „5 Star“, které lemují Hollywood Blvd, když Frank řídí. „Pětihvězdičková“ světla se objevila až v roce 1960, kdy byl postaven chodník slávy.
- Má se psát rok 1958, kdy Frank přijíždí do Las Vegas, ale na vývěsním štítu hotelu Desert Inn Wilbura Clarka je napsáno "Lou Walters All New 1955 Latin Quarter Review".
- Ve scénách z roku 1958 jezdí Frank ve voze Chrysler z roku 1961. Hughes nebyl tak bohatý.
- Letoun H-4 Hercules, známý také jako "The Spruce Goose", ve skutečnosti uskutečnil svůj jediný let 2. listopadu 1947, tedy dlouho před událostmi ve filmu.
- Postava Steva Coogana, plukovník Nigel Briggs, nosí uniformu (alespoň z velké části - chybí nárameníky) kapitána skupiny RAF. V RAF neexistuje žádná hodnost plukovníka - ačkoli hodnost plukovníka v britské armádě odpovídá postavení skupinového kapitána.
- Když Marla jí jídlo, používá vidličku a nůž, a to anglickým způsobem, kdy si jídlo nožem přendává na vidličku. Předpokládá se, že pochází z Virginie.
- Vzlet letounu Lockheed Constellation neodpovídal letovým vlastnostem letounu Connie ani jiných proplinerů té doby. Letadlo vzlétlo, otočilo se a stoupalo pod úhlem 30 stupňů. Tohle nebyla stíhačka F-14, vážení. Rychlost stoupání tohoto letounu byla asi o čtvrtinu vyšší než u proudového letounu, jehož poměr výkonu k hmotnosti byl mnohem vyšší.
- Mabreyovi jako baptisté říkali před jídlem běžně používanou katolickou modlitbu. V tomto období 50. let 20. století by žádný baptista nepoužil katolickou modlitbu.
- Newyorčan Matthew Broderick bydlel po celou dobu natáčení v Kalifornii v domě pro hosty Warrena Beattyho.
- "Pravidla neplatí" je druhý film Eda Harrise o Howardu Hughesovi. Na začátku své kariéry hrál ve filmu "The Amazing Howard Hughes" s Tommym Lee Jonesem v hlavní roli.
- Po úspěchu filmu "Dick Tracy" se Beatty pokusil natočit životopisný film o Howardu Hughesovi, který režíroval Steven Spielberg. Tento projekt skončil kvůli tvůrčím neshodám a Spielbergovu přání obsadit do role Hughese Jacka Nicholsona.
- Studiová produkce probíhala ve studiu Sunset Gower v Hollywoodu. Natáčení na místě probíhalo na několika místech, včetně S. Grand Avenue, Musso & Frank Grill a hotelu Millennium Biltmore.
- 14. listopadu 2011 byla do hlavní ženské role obsazena Felicity Jones, ale později z ní kvůli zpoždění produkce odstoupila.
- Jeden z osmi filmů, v nichž hraje skutečná dvojice Amy Madigan a "Ed Harris (I)". Zbylých sedm filmů: "Místa v srdci" (1984), "Alamo Bay" (1985), "Jezdci purpurových stepí" (1996) (TV), "Pollock" (2000), "Pouhý sen" (2002), "Návrat" (2005) a "Sbohem, baby" (2007).
- Beatty pracoval na životopisném filmu o životě Howarda Hughese více než 40 let poté, co ho na začátku 70. let spatřil v hotelové hale a byl jím fascinován.
- Rooney Mara a Felicity Jones odmítly roli, kterou získala Lily Collins.
- Jedná se o jediný film režiséra Warrena Beattyho, který nezískal žádnou nominaci na Oscara.
- Alec Baldwin hrál vedlejší roli ve filmu "Letec" (2004) o prvních letech života Howarda Hughese.
- Warrenu Beattymu bylo 79 let, když hrál Howarda Hughese. Skutečný Howard Hughes zemřel ve věku 70 let.
- Warren Beatty odmítl nabídku 1 milionu dolarů za roli Howarda Hughese v televizní minisérii "The Amazing Howard Hughes", a umožnil tak Tommymu Lee Jonesovi, aby si zahrál Howarda Hughese. To byla jedna z prvních rolí Tommyho Lee Jonese.
- Jedná se o první společný film Warrena Beattyho a Annette Benningové od filmu "Milostná aféra" (1994).
- Warren Beatty poprvé navrhl životopisný film o Howardu Hughesovi už v roce 1973. Od té doby se každý rok či dva neustále pokoušel o film s Hughesovou účastí. Dalo by se říci, že se jedná o film, který se připravoval čtyřicet let.
- Andrew Garfield byl původně obsazen do jedné z rolí, ale později od toho upustil. Na jeho místo byli zvažováni Justin Timberlake a Alden Ehrenreich.
- Pro Warrena Beattyho to byla první herecká role v celovečerním filmu od filmu "Taková rodinná romance" (2001) a první režijní role od filmu "Skandál!" (1998).
- Když Marla a Lucy sedí na zadním sedadle auta, většina jejich dialogů je improvizovaná.