Zajímavosti 14
- Termín "chopsocky", který použil jeden z gangsterů v závěrečném souboji, se objevil až v roce 1974 v článku časopisu Variety o rozmachu kung-fu filmů v USA.
- Wong Jack-man pochází z pevninské Číny. Ve skutečnosti se narodil v Hongkongu.Kdyby byl občanem Čínské lidové republiky, nemohl by v roce 1964 vstoupit na území USA. Teprve v 70. letech 20. století ji USA uznaly za legitimní stát.
- Lee ve filmu falešně pracuje na filmu o bojových uměních, v němž hraje hlavní roli, aby si zvýšil prestiž. Lee, který před příchodem do USA hrál ve dvaceti hongkongských filmech, se v té době vzdal herectví a soustředil se na studium bojových umění.
- Ve filmu je Leeova škola zobrazena jako škola v San Francisku, zatímco v té době se nacházela na druhé straně zálivu v Oaklandu v Kalifornii.
- Filmové ztvárnění Wong Jack Mana obsahuje řadu faktických chyb. Největší z nich je, že nebyl šaolinským mnichem a nepřijel do San Francisca jako pokání za to, že v souboji málem zabil člověka. Také se poté nevrátil do Číny, protože pokračoval ve výuce bojových umění v sanfranciském Fort Mason Center až do svého odchodu do důchodu v roce 2005.
- Píseň Green Onions můžete slyšet ve filmech "Birth of the Dragon" a "Dračí život Bruce Lee"
- Loď Jeremiah O'Brien byla zobrazena jako loď, která přivezla Wong Jack Mana do San Francisca, když se s ním Steve setkal na molu. Jeremiah O'Brien je skutečně zrestaurovaná "loď svobody" z druhé světové války, jedna z mála dochovaných na světě, a je oblíbeným "muzeem plachetnic", které kotví v San Franciscu. Za druhé světové války jako loď obchodního loďstva podnikla řadu plaveb přes Atlantik a zúčastnila se invaze v den D v Normandii.
- Přestože byl film přestříhán tak, aby se minimalizoval čas Billyho Magnussena a více se soustředil na Philipa Nga, je jeho ústřední postavou stále Magnussenův Steve McKee.
- Kromě Bruce Leeho a Wong Jack Mana jsou všechny postavy ve filmu smyšlené.
- Bojový umělec, herec a kaskadér Mike Moh se ucházel o roli Bruce Leeho ve filmu. Později si Leeho zahrál ve filmu "Tenkrát v Hollywoodu"(2019).
- Žádná ze sedmi osob, které byly údajně svědky skutečné bitky, není ve filmu zobrazena. Na Bruceově straně byla jeho manželka Linda (která byla v osmém měsíci těhotenství se synem Brandonem) a jeho kolega James Lee. Na straně Wong Jack Mana bylo pět mužů, které dobře neznal a kteří se na zápas jen přišli podívat, jmenovali se David Chin, Chan "Plešatá hlava" Keung, Ronald "Ya Ya" Wu, Martin Wong a Raymond Fong.
- Přestože byla svědkem skutečného souboje, Bruceova manželka Linda Lee Cadwellová není ve filmu nikdy vidět, pouze se o ní mluví.
- Postava Steva McKeeho byla vytvořena podle herce Steva McQueena, který koncem 60. let studoval u Bruce Leeho.
- Původní sestřih filmu byl diváky přijat tak špatně, že film musel být v zoufalé snaze zavděčit se fanouškům rozsáhle přestříhán, přičemž bylo odstraněno mnoho scén s Billym Magnussenem v roli Steva McKeeho a více pozornosti bylo věnováno Philipu Ngovi v roli Bruce Leeho.