Zajímavosti 9
- Během instruktáže v 7:20 ukazují diaprojektor Kodak. Rychlým vyhledáváním na Googlu jsem zjistil, že tyto projektory byly patentovány až v roce 1965.
- Na náramkových hodinkách, které voják dává holičovi - kolem 16. minuty - je na ciferníku vytištěno "QUARTZ".
- Tři mrtvoly vyhozené z vlaku do řeky (00:05:16) padají svisle, zatímco vzhledem k rychlosti vlaku musí opisovat parabolu.
- Ve skutečnosti boje v Soulu pokračovaly až do 28. září, ačkoli generál Almond prohlásil, že město bylo dobyto 25. září. Vzhledem k tomu, že 15. září se v Inčchonu poprvé objevily bojové jednotky OSN a USA, je údaj o 13 dnech přesný.
- Kapitán Jang a jeho muži se zmocní severokorejského samohybného děla (SPG) a zaútočí s ním na severokorejskou obranu na pláži Wolmi-Do. Jeho vzhled se však nepodobá skutečnému severokorejskému samohybnému dělu SU-76, které bylo v té době ve službě. Skutečný SU-76 měl tenčí a delší kanón na zadní kasematě, zatímco ten ve filmu má kasematu vpředu, v níž je umístěn kratší a větší hlavní kanón.
- Severní Korea film označila za "směšné chvástání ignorantských šílenců".
- Anglický název "Operation Chromite" byl skutečným krycím názvem operace.
- Jedná se o první americko-jihokorejský koprodukční film o korejské válce od filmu Inčchon (1981), který se zabýval stejným tématem.
- Produkční studio chtělo, aby se scény s Liamem Neesonem natáčely v Americe, ale on si kvůli filmovému pozadí vyžádal, aby se natáčelo v Jižní Koreji.