Zajímavosti 32
- Když během letu do Albánie Bashkimova žena prosí Davida Packouze o informace o svém manželovi, mluví rumunsky, nikoli albánsky.
- Hotel "International", ve kterém Packouz sedí, se nenachází v Albánii, ale v centru rumunské Bukurešti.
- Když je poprvé představena Albánie, ve skutečnosti je vidět obrázek paláce parlamentu v Bukurešti v Rumunsku.
- Když David běhá v Albánii, má na uších sluchátka Apple s delšími ovládacími prvky včetně mikrofonu. Ta byla představena s iPhonem 3GS v červnu 2009, tedy dlouho poté, co se příběh odehrává.
- Přestože odstranili všechny čínské obaly, razítka na nábojnicích stále prozrazují zemi původu.
- Dokonce i v případě přebalení nábojů AK-47 7,62 a změny čínských krabiček na plastové sáčky by každý náboj měl na hlavičce jasné informace o továrně a rok výroby.
- Žádost o cenovou nabídku na 9mm pistole Beretta na vládním webu odkazuje na typ 92, což je civilní termín. Ačkoli vojenské označení pro tuto zbraň je M9, předmětná zakázka se týkala nákupu pistolí pro irácké policejní síly, takže komerční označení pro model 92 je na místě.
- Když se David a Efraim setkají v Las Vegas s obchodníkem se zbraněmi Henrim, Davidův hlas říká: "Když Irák věšel Saddáma Husajna za zločiny proti lidskosti, říkalo se, že jim Henri prodal provaz, který použili." Scéna se odehrává v polovině roku 2006 a Saddám byl popraven v prosinci 2006. David však poskytuje dodatečný přehled celého příběhu.
- Na střelnici si Efraim i David sundají chrániče sluchu. Někdo, kdo se vyzná ve zbraních tak dobře jako Efraim, by to nikdy neudělal. Zvuk výstřelu v uzavřeném prostoru může způsobit vážné poškození sluchu.
- Je sice pravda, že David Packouz a Efraim Diveroli cestovali do zahraničí za obchodními účely, ale nikdy necestovali do Iráku nebo Albánie.
- Ve skutečném životě byl Efraim posedlý filmem "Obchodník se smrtí" (2005), nikoli "Zjizvená tvář" (1983).
- Je sice pravda, že společnost AYE, Inc. získala zakázku na dodávku pistolí Beretta pro americké jednotky v Iráku, ale David Packouz a Efraim Diveroli nepřepravovali pistole nákladním autem z Jordánska do Iráku. Ve skutečnosti pistole nedodali a smlouvu nesplnili.
- Je pravda, že předtím, než David Packouz začal spolupracovat s Efraimem Deverolim, podnikal v prodeji ložního prádla do domovů důchodců na Floridě. Neprodával však povlečení přímo domovům důchodců. Packouz nakupoval povlečení od výrobce v Pákistánu a prodával je dodavatelům domovů důchodců. Na rozdíl od zobrazení ve filmu bylo Packouzovo podnikání středně úspěšné.
- Ve scéně honičky v Iráku, kdy pašerák nastupuje do náklaďáku, se zdá, že zadní část náklaďáku je kromě několika beden naskládaných u kabiny docela prázdná. O chvíli později, když oslavují záchranu americkou armádou, jsou bedny opřené o zadní část kamionu, takže se zdá, že je kamion plný.
- Skutečný David Packouz byl požádán, aby pro soundtrack k filmu poskytl několik svých oblíbených písní. Mezi tyto písně patří například "Sweet Emotion" od Aerosmith, "The Passenger" od Iggyho Popa, "Dimension" od Wolfmother a "You Keep Me Hangin' On" od Vanilla Fudge, z nichž poslední poslouchá jeho postava ve filmu. Poskytl také skladbu "So What'cha Want?" od Beastie Boys, kterou prý Efraim poslouchá denně.
- Když se David a Efraim dozvědí, že zásilka Beretty uvízla v Jordánsku, Efraim se snaží kapitána Santose uklidnit nabídkou zásilky "Corvus TP19". Kapitán Santos se zbrani vysměje s tím, že je "brazilská a stojí za hovno". "TP19" je pravděpodobně zastřený odkaz na Taurus PT92, brazilskou kopii Beretty 92, která se obvykle prodává za nižší ceny.
- Jesse Eisenberg a Shia LaBeouf byli v jednání o hlavních rolích.
- V čase 1:25 filmu při zjišťování ceny za přebalení munice ve scéně, kdy David a Efraim diskutují o ceně 100 000 dolarů, je vidět, jak se po Efraimově levici objeví muž a rychle ze scény zmizí. Ve skutečnosti je to kameraman s přenosnou kamerou, který natáčí scénu z jiného úhlu. V jeho rukou můžete vidět červené světlo.
- Sraz střelných zbraní v Las Vegas, kterého se David a Efraim účastní, vychází ze dvou skutečných srazů střelných zbraní. Shot Show je sraz střelných zbraní, který se každoročně koná v Las Vegas. Tanky, rakety a vybavení, které jsou ve filmu vidět, jsou na veletrhu IDEX v Abú Dhabí - Spojené arabské emiráty.
- Režisér Todd Phillips (nar. 1970), Jonah Hill (nar. 1983) a skutečný Efraim Diveroli (nar. 1985) mají stejné narozeniny 20. prosince.
- Design plakátu je parodií na plakát k filmu Zjizvená tvář (1983), na který hlavní postavy ve filmu často odkazují. Jonah Hill se narodil v roce, kdy byl film Zjizvená tvář (1983) uveden do kin.
- Původní název byl "Arms and the Dudes" podle článku, podle kterého byl film natočen. V době výroby v Miami se film také tajně jmenoval "AK-47".
- Scéna západu slunce na pláži, kterou má Efraim na zdi své kanceláře v AEY, je dalším odkazem na film Zjizvená tvář (1983). Stejný výjev měl na zdi své kanceláře namalovaný i Frank Lopez.
- Guy Lawson, novinář, který příběh původně vyšťoural pro článek v časopise Rolling Stone, řekl, že filmaři zachytili většinu ducha skutečných událostí, ale v některých aspektech se minuli účinkem. Deníku LA Times řekl: "Hodně z toho se jim podařilo zachytit. Ale když se díváte na konec, myslíte si, že je to o těch chlápcích. Není to tak. Je to o systému."
- Tento film přehnal, do jaké míry byli oba mladí muži v zahraničí fyzicky v nebezpečných situacích. Ačkoli se Packouz a Diveroli potýkali s nebezpečím, většinou to dělali za obrazovkou počítače.
- V roce 2016 podal Efraim Diveroli žalobu na společnost Warner Brothers Entertainment Inc., režiséra Todda Phillipse, producenta Bradleyho Coopera a další, aby zablokoval uvedení filmu. Diveroli v žalobě tvrdil, že základ filmu byl převzat z jeho vlastním nákladem vydaných pamětí "Once A Gun Runner".
- Děj, který se odehrával v Albánii, byl natočen v Rumunsku, dokonce i dělníci ve skladu mluvili rumunsky.
- V době, kdy Ana de Armas roli dostala, neuměla téměř vůbec anglicky, všechny repliky se naučila foneticky. Tvůrci se o tom dozvěděli, když se ve scénáři změnila jedna replika, kterou neuměla správně vyslovit, ani vést základní konverzaci. Její vedení ji okamžitě poslalo na hodiny angličtiny. Později řekla, že jazyk zvládla ve velmi krátké době, protože na tom závisel její život.
- Jonah Hill kvůli roli přibral 44 kilogramů.
- V tomto filmu se Efraim (Jonah Hill) rozzlobí na zaměstnance, který kritizuje písmena v názvu AEY za to, že nic neznamenají. Ve skutečném životě iniciály něco znamenají. Společnost byla zpočátku fiktivní firmou, kterou založil Efraimův otec. Písmena v názvu jsou iniciály jeho dětí: Aarona, Avigail, Avrohoma, Efraima a Ješaje.
- Skutečný Efraim Diveroli se s Jonahem Hillem odmítl setkat. Hill řekl: "Jsem na to zvyklý. Pokud se někdo agresivně staví proti tomu, abych ho hrál, je to asi dobré znamení."
- Skutečný David Packouz se ve filmu objevuje a zpívá píseň Don't Fear The Reaper v domově důchodců, kde se Miles Teller snaží prodat prostěradla.