Zajímavosti 14
- Poslední film Esther Scottové.
- Některé vložené záběry byly přidány poté, co film koupila společnost Fox Searchlight Pictures.
- Na Oscara nominovaný režisér Norman Jewison se v roce 1969 pokoušel vytvořit filmový projekt o životě Nata Turnera.
- Nate Parker po premiéře na festivalu Sundance z filmu vystřihl asi 20 sekund: "Asi jsem vystřihl 20 sekund. Jsem perfekcionista až do morku kostí. Na Sundance jsem se na ten film skoro nemohl dívat. Dokonce až do závěrečných titulků jsem věděl o nedokonalostech, které mi byly trnem v oku." [Variety, srpen 2016]
- Natáčelo se v Savannah v Georgii.
- Některé scény se natáčely na bývalé plantáži mezi Springfieldem a Clyo v Georgii, asi třicet mil severně od Savannah.
- Společnost 20th Century Fox zrušila uvedení filmu v Japonsku, Švýcarsku, Norsku, Finsku, Dánsku, Rakousku a Latinské Americe, kde měl být původně uveden v roce 2017, poté, co film propadl v amerických kinech, což zatížilo celkový distribuční rozpočet filmu.
- Nate Parker začal psát scénář k filmu o Natovi Turnerovi v roce 2009.
- Společnost Fox Searchlight Pictures koupila celosvětová distribuční práva na film za 17,5 milionu dolarů, což je největší dohoda v historii filmového festivalu Sundance.
- V upoutávce zazní píseň "Strange Fruit", kterou v roce 1939 nahrála Billie Holiday. Píseň, kterou v roce 1937 napsal básník, učitel a aktivista Abel Meeropol (pod pseudonymem Lewis Allan), byla protestem proti lynčování obecně a konkrétně proti lynčování Abrama Smithe a Thomase Shippa ve městě Marion v Indianě v roce 1930. Skladbu "Strange Fruit", která se stala jednou z Holidayových charakteristických písní, nahrála nebo samplovala také řada dalších známých zpěvaček, včetně Niny Simone, Diany Ross, Tori Amos, Cassandry Wilson a Ye.
- Tento film má záměrně stejný název jako film D. W. Griffitha Zrození národa (1915). Tento film, adaptace proklanovských románů Thomase Dixona Jr. z let 1902-1905 The Leopard's Spots a The Clansman, zaznamenal obrovský kritický, komerční i kulturní úspěch. Zároveň se stal předmětem protestů proti jeho zjevně rasistickému pohledu na Afroameričany. Historikové považují tento film za hlavní impuls pro znovuzrození Ku-klux-klanu a souběžný nárůst lynčování a dalších rasistických násilností na počátku 20. století. Protest proti rasistickým názorům filmu byl pro tehdy mladou NAACP jednou z prvních akcí. Ještě dlouho ve dvacátém století filmoví vědci hlavního proudu chválili film jako přelomový technický počin v dějinách kinematografie, zatímco jeho rasistické poselství zlehčovali nebo zcela ignorovali. Spikea Leeho natolik pobouřilo, že jeho profesoři na newyorské filmové škole vyučovali Zrození národa (1915) bez jakékoli zmínky o jeho rasistickém poselství či odkazu, že v reakci na to natočil studentský krátký film s názvem The Answer (1980). Film natolik urazil mnoho jeho profesorů, že Lee byl z newyorské univerzity málem vyloučen. Nakonec ho zachránilo hlasování profesorského sboru.
- Nate Parker do filmu investoval 100 000 dolarů ze svého.
- Ke vzpouře došlo v Southampton Co. VA. 21.-23. srpna 1831.
- Film byl natočen za 27 dní.