Zajímavosti 9
- V tomto filmu se hojně vyskytují plynné mlhoviny. Mezi Zemí a Marsem je jen vesmír s hvězdným pozadím a možná občasnou kometou nebo asteroidem.
- Ani zobrazená raketa Delta, ani žádná jiná raketa nemá ani zdaleka takovou nosnost, aby mohla vypustit vozidlo zobrazené velikosti. I když je plavidlo sestaveno pomocí několika startů, obytný modul, který Stanaforth používá, má podle všeho podobnou velikost jako ty na Mezinárodní vesmírné stanici, ale ty podél hlavní osy jsou mnohem větší a nelze je vypustit ze Země.
- Existuje rámové rameno, které drží obytný modul, a odpovídající rameno v opačném směru, které by mělo mít hmotnost vyvažující obytný modul, když se ramena otáčejí kolem centrální osy. Druhé rameno je však jen poloviční délky a modul na jeho konci se zdá být jen asi poloviční velikosti živého modulu. Dohromady by to při rotaci vytvářelo neuvěřitelně nevyváženou konstrukci.
- Stanaforth v upoutávce hlásí: "Loď letí rychlostí 160 000 mil za hodinu." To je 44,4 míle za sekundu. Nejrychlejší kosmickou sondou vzhledem k Zemi byla New Horizons, která se k Plutu vydala rychlostí 36 373 mil za hodinu - 10,1 míle za sekundu, tedy podstatně pomaleji. Sonda Juno vyslaná k Jupiteru dosáhla rekordní rychlosti 165 000 mph, ale tato rychlost byla vztažena ke Slunci, nikoli k Zemi. Sonda ExoMars vyslaná k Marsu opustila Zemi rychlostí 20 500 mph.Kromě toho titulek uvádí; "Cesta bude trvat 270 dní", což je přiměřená doba k dosažení Marsu. Pokud by však plavidlo skutečně letělo rychlostí 160 000 km/h, trvalo by to pouze 81 dní, což opět ukazuje, že hodnota 160 000 km/h je nesprávná.
- Rameno spojující obytný modul a moduly podél hlavní osy má otevřený rámec, takže je zřejmé, že se Stanaforth nemůže mezi oběma částmi snadno pohybovat. V tom případě, k čemu slouží ostatní moduly, když v nich zjevně není uloženo jídlo, kyslík ani vybavení potřebné v obytném modulu?
- Stanaforth v upoutávce říká: "Slunce prochází oknem jednou týdně." Vzhledem k tomu, že se obytný modul otočí kolem hlavní osy přibližně za 9 sekund a moduly podél osy se zřejmě vůbec neotáčejí, kde se vzala myšlenka, že Slunce projde oknem jen jednou týdně?
- Když kapitán William Stanaforth v průběhu filmu komunikuje se Zemí, nedostává se mu odpovědi se zpožděním. Čím dále od Země se nachází, tím více se prodleva mezi vysláním signálu a obdržením odpovědi zvyšuje na mnoho minut.
- Při natáčení v rámci primárního plavidla byl Mark Strong (podle přímého svědectví a potvrzení zvukového oddělení) jediným původcem mikrovlnného sluchového efektu, což je jev, který byl poprvé zdokumentován pouze u zbloudilého personálu pracujícího v blízkosti transpondérů během druhé světové války.
- Worsley (Charles Baker) a Greenstreet (Anders Danielsen Lie) (posádka tankovací stanice) jsou pojmenováni po členech posádky nešťastné antarktické výpravy Ernesta Shackletona z let 1914-1917. Stejně jako v tomto filmu byli kapitánem a prvním důstojníkem.