Zajímavosti 10
- Kritici navrhují, aby byl John Oliver nominován na novinářské ceny, například Pulitzerovu cenu, a to za svůj přínos investigativní žurnalistice. Oliver tuto myšlenku odmítl a prohlásil: "Jsem komik, moderuji komediální pořad, jehož cílem je rozesmát lidi. Nic víc ani nic míň než to."
- Na titulní obrazovce každé epizody se objeví falešné latinské motto odkazující na nedávnou událost. (Další podrobnosti o každém odkazu/události naleznete v sekci zajímavostí k dané epizodě.)
- Pravidelně (obvykle v týdnech bez nové epizody HBO) se na oficiálním kanálu YouTube objevují exkluzivní webové klipy podobné dvou až pětiminutovým dílům, které otevírají každou celou epizodu.
- John Oliver také moderoval týdenní podcast s názvem "The Bugle".
- Když se v březnu 2019 věnoval tématu robocallů, zejména absurdním krokům, které museli lidé podstoupit, aby se jim vyhnuli nebo je přestali dostávat, Oliver využil právě nařízení FCC, která umožnila, aby se z nich ve Spojených státech stal obrovský problém, a začal obvolávat osobní telefonní čísla všech předsedů FCC směšně napsaným robocallovým hovorem, po němž následovala dudácká hudba. Podle samotných předpisů FCC, které předsedové schválili, by každý jednotlivý předseda FCC musel zvlášť poslat oficiální dopis na adresu Oliverovy kanceláře, kterou ukryl do rychle rotujícího malého textu na obrazovce během náhodné části segmentu, s žádostí o okamžité zastavení těchto hovorů. Prohlásil, že nastavení robotických hovorů bylo šokujícím způsobem snadné, přičemž jen jednomu z jeho IT techniků v zaměstnaneckém poměru trvalo méně než 15 minut, než vše nastavil pomocí současné telekomunikační technologie, a to s minimálním rozpočtem. Během segmentu také zmínil, že ačkoli byly společnostem porušujícím předpisy o robocallingu uloženy pokuty ve výši desítek milionů dolarů, FCC v posledních letech vybrala jen nepatrný zlomek, což společnostem fakticky dává volnou ruku, aby mohly nerušeně pokračovat.
- Ústřední písní je "Go" od Valley Lodge.
- Oliver trval na tom, že v pořadu nebudou korespondenti ani spolumoderátoři, protože nechtěl, aby se stal klonem pořadu The Daily Show (1996).
- Oliver trval na stoprocentní tvůrčí a redakční kontrole, než souhlasil s natáčením pořadu, což HBO splnila.
- HBO původně plánovala vysílat tento pořad pět večerů v týdnu. Oliverovi se však zdálo, že tempo každodenního programu je náročné, a myslel si, že jeden večer v týdnu jim dá větší šanci na kvalitnější pořad.
- Po osmi týdnech moderování pořadu The Daily Show (1996) byly recenze na Johna Olivera tak pozitivní, že mu HBO nabídla práci v týdenní talk show, kterou neplánovala realizovat, dokud Olivera neuviděla moderovat.