Zajímavosti 34
- Na letní pouti se Charlie Brown připlete do cesty Violet při jedné z her. Poznamená Lucyiným hlasem.
- Když Snoopy krade koláčky, na chvíli se objeví s ušima jako vrtulník. Původně se v komiksu objevil jako vrtulový pes se stejnýma ušima.
- Lucyina reakce na Snoopyho polibek byla stejná jako v původním televizním speciálu "Vánoce" (1965).
- Snoopyho vstup do třídy během testu je narážkou na některé prvky z filmové série Mission Impossible (1996).
- Ve filmu "Life Is a Circus, Charlie Brown" (1980) byla Fiifi zobrazena jako pudl, který chodil po čtyřech, ale v tomto filmu je to bígl, který chodí po zadních nohách, a také vypadá dost podobně jako Snoopy.
- V tomto filmu se znovu setkávají herečka Kristin Chenoweth a hudební skladatel Christophe Beck, kteří před devíti lety spolupracovali na filmu "Růžový panter" (2006). Je to také jejich první společná práce na animovaném filmu.
- Poprvé byly pro dospělé vytvořeny nové zvuky trombónu, nikoliv znovu použity zvuky z filmu "A Boy Named Charlie Brown" (1969). Podobně jako při vytváření původních zvuků dostal držitel Grammy, neworleanský jazzový hudebník Trombone Shorty, pro učitele scénář se skutečnými replikami, které říkal hlasový režisér, a on kadenci replik napodoboval svým trombónem.
- Mladý Noah Schnapp v tomto filmu debutoval jako hlas Charlieho Browna a o rok později se prosadil ve filmu "Stranger Things". Po Rogeru Donovanovi ve filmu "Most špiónů" to byl jeho druhý herecký výkon.
- Upoutávka na film začíná jako začátek filmu "2001: Vesmírná odysea", hraje "Also sprach Zarathustra" a nad něčím, co vypadá jako planeta, vychází slunce, ale ve skutečnosti je to plešatá hlava Charlieho Browna.
- Fifi se poprvé objevila ve filmu "Snoopy na cestách" (1980). V komiksu se nikdy neobjevila.
- Jedná se o první film studia Blue Sky, který byl nominován na Zlatý glóbus.
- V komiksu je mnoho dětí v různých třídách a Peppermint Patty, Franklin jsou studenti jiné školy na druhém konci města. V tomto filmu jsou všichni ve stejné třídě.
- Jedná se o jediný film studia Blue Sky, který nemá hlavního antagonistu.
- V televizních speciálech je Linus o rok mladší než Charlie Brown a stejně starý jako Sally. V tomto filmu je však o rok starší než Sally a stejně starý jako zbytek party.
- Zatímco Marciino příjmení nebylo v komiksu nikdy uvedeno, ve filmu "You're in the Super Bowl, Charlie Brown!"(1994) bylo uvedeno jako "Johnson". V tomto filmu je to "Carlin".
- Desátý celovečerní film studia Blue Sky.
- Při propagaci tohoto filmu byli fanoušci této komedie výslovně ujišťováni, že hudba k němu bude v případě potřeby obsahovat skladby hudebníka, který se nejvíce proslavil svou hudbou k této komedii, Vince Guaraldiho. Jeho hudba zaznívá v mnoha pasážích, například v úvodní scéně na rybníku, která obsahuje skladby "Skating" a "Linus and Lucy".
- Jedná se o první a jediný film Peanuts vytvořený pomocí 3D digitální CGI animace. Nebylo to však poprvé, kdy bylo CGI použito v médiích Peanuts. CGI bylo krátce použito ve filmu "He's a Bully, Charlie Brown" (2006) ve scéně, kdy školní autobus přijíždí k táboru.
- Tento film a film "Snoopy, vrať se!" (1972) jsou jediné filmy Peanuts bez jména Charlieho Browna v názvu. To samozřejmě neplatí pro mnoho a mnoho zemí, kde byl film uveden a následně vysílán v televizi se jménem Charlieho Browna v názvu (nejčastěji jako Snoopy a Charlie Brown: The Peanuts Movie (nebo mírné varianty)).
- Jeden ze čtyř animovaných filmů z roku 2010, v němž byly použity archivní nahrávky postav z předchozích děl, v tomto případě Snoopyho a Woodstocka. Pozdějšími třemi by byly "Auta 3" (2017) s Docem Hudsonem, "Raubíř Ralf a internet" (2018) s Jaqem a Gusem a "Toy Story 4: Příběh hraček"(2019) s panem Bramborou.
- Charlieho Brownův pokus napsat referát o knize Lva Tolstého "Vojna a mír" byl také zápletkou ve speciálním filmu "Happy New Year, Charlie Brown!" (1986). Na rozdíl od tohoto filmu, v němž je Charlieho referát údajně dobře napsanou analýzou, ve speciálu dostal čtyřku. Také na rozdíl od tohoto filmu, kde byl Charlie hned při čtení a vypracovávání referátu, ve filmu "Happy New Year, Charlie Brown!" s jeho vypracováním čekal až do jedenácté hodiny a dokončil ho až ve tři hodiny ráno v den termínu odevzdání. (To bylo také převzato z komiksového příběhu.) "Vojna a mír" byl oblíbený román Charlese Schulze.
- Steve Martino a animátoři strávili více než rok sledováním komiksů Charlese M. Schulze "Peanuts", aby pomohli převést ručně kreslený styl komiksu do 3D digitální animace.
- Na seznamu výsledků testů se objevují jména Violet Grayová a Patricia Reichardtová. Jedná se o příjmení Violet a Peppermint Patty v komiksu, ačkoli byla použita pouze jednou, respektive dvakrát za padesát let.
- Charles M. Schulz, inspirován láskou svého syna k modelům letadel z první světové války, vytvořil Rudého barona jako Snoopyho nemesis. Model Dreideckeru se ve filmu objevuje na významném místě.
- Steve Martino byl vybrán jako režisér, protože rodina Schulzových byla ohromena jeho adaptací knihy Dr. Seusse "Horton"(2008).
- Kristin Chenowethová, která ztvárnila Fifi, získala cenu Tony za roli Sally Brownové v obnoveném broadwayském muzikálu "You're a Good Man, Charlie Brown" z roku 1999.
- Na dlouhé přání Charlese M. Schulze hrály všechny dětské role skutečné děti.
- Během taneční scény, kdy nikdo netančil, byla Peppermint Patty mezi skupinkou dívek, a když Charlie Brown otevřel dveře, objevila se znovu spolu s Marcie, která držela ovocný punč.
- Tento film byl uveden padesát let po filmu "Vánoce" (1965), prvním animovaném speciálu Peanuts, a 65 let po prvním komiksu Peanuts.
- Scénář vytvořili v roce 2006 syn Charlese M. Schulze Craig Schulz a vnuk Bryan Schulz.
- Charles Schulz chtěl svůj komiks pojmenovat "Charlie Brown" (začal jako "Good Ol' Charlie Brown"), ale redakce se obávala právních kroků ze strany lidí s tímto jménem. Začal vycházet jako "Lil' Folks", ale protože to byl původní název cizího stripu, jeho syndikát mu vnutil název "Peanuts". Ten název nesnášel (částečně proto, že lidé díky němu předpokládali, že se postava jmenuje Burák) a nepoužil ho v žádném ze speciálů ani filmů, které se jmenovaly "Charlie Brown" nebo "Snoopy". Toto je první celovečerní film o Burákovi, který nese tento název.
- První film o "Peanuts "v kinech po pětatřiceti letech od filmu "Snoopy na cestách" (1980).
- První celovečerní film Peanuts od smrti tvůrce Charlese M. Schulze v roce 2000.
- Snoopyho zvuky a Woodstockovo cvrlikání jsou převzaty z dřívějších animovaných filmů "Peanuts" z let 1965 až 2000 (včetně filmů, televizních seriálů a speciálů), které namluvil Bill Melendez. Stejná technika byla po letech použita ve filmu "Tom a Jerry" (2021), kde jsou uvedeny archivní nahrávky Williama Hanny, který pro Toma a Jerryho namluvil všechny původní skřeky, výkřiky, dusot, vřískání, vytí a jekot, jež zazněly v původních kreslených filmech z let 1942 až 1957.