Zajímavosti 9
- Admirál označuje ztracenou ponorku jako loď, námořníci ji nazývají čluny.
- Když se film po 51 minutách přesune do Sydney, kde se nachází megaladon, použije se standardní záběr na pláž Bondi a na něj naváže záběr na London Bridge, který je ve skutečnosti vzdálený asi 1100 kilometrů na Victoria's Great Ocean Road.
- I když se film odehrává v Austrálii, auta jezdí po špatné straně ulice. V Austrálii jezdí auta vlevo.
- Když je v prvních pěti minutách filmu napaden Mecha Shark a Rosie Gray (Elisabeth Rohm) se natáhne, aby zapnula "Eel Skin", zapnutý panel je jasně označen "Klipsch" a vypadá jako panel subwooferu.
- V úvodní scéně, kdy dva členové posádky hrají šachy v pilotní kabině, strojní telegraf ukazuje, že pilot volá "Slow Ahead", ale opakovač, který ukazuje potvrzení příkazu ve strojovně, je na "Stop". Loď také pluje pobřežními vodami, kolem ní jsou další lodě, ale u kormidla nikdo není.
- Zatímco Jack a admirál mluví/hádají se nad Rosie v bezvědomí v mechanickém žralokovi, objeví se její vybavení na hlavě a pak zmizí, když se změní úhel kamery.
- Fiktivní loď "USS Charles Davis", které velí admirál Engleberg, představují nejméně tři velmi odlišné lodě. Začíná jako kanadská HMCS Charlotte, pak se z ní stane australská HMAS Darwin, prokládaná záběry na přední palubu a děla torpédoborce třídy Ticonderoga nebo Arleigh Burke. Nakonec se z něj stane CGI verze USS Arleigh Burke s děly a raketovými tubusy nahrazenými trojdělovou věží.
- Když je Nero nahrán do počítače Mecha Shark, odříkává stejná slova jako HAL 9000, když ho Dr. Chandra načítá do počítače v 2010: Druhá vesmírná odysea (1984)
- Scéna, kdy Jack v Sydney nasedne na motorku a přeskočí Mecha Sharka, je narážkou na idiom "jumping the shark", který se používá pro označení filmu nebo seriálu, který se již nestihl rozjet.