Zajímavosti 69
- Když se Aldo setká se Susan na letišti Fiumicino, řekne "benvenuto", protože Susan je žena, měl říct "benvenuta".
- V Bulharsku končí ženská příjmení na "ova", nikoli na "ov". Rayna by byla Raina Bojanova, nikoli Bojanov. Není to však podmínkou a ženy mají možnost používat mužský tvar.
- Letiště Fiumicino se nachází daleko za městem Řím, zatímco ve filmu je zobrazeno přímo před městskou ulicí - východ z letiště, ze kterého Susan vychází, je fiktivní.
- Když Aldo vyzvedává Susan na letišti Fiumicino, hned po vyjetí z auta se před nimi objeví Koloseum, přestože je ve skutečnosti od letiště vzdáleno více než 25 km.
- Itálie má pouze 4 kasina, z nichž žádné není v Římě.
- Když Susan přilétá na Fiumicino (mezinárodní letiště v Římě), ukazuje se, že přistává Airbus A320 společnosti LAN Airlines (z Chile). Nejenže LAN nelétá do Říma, ale letadlo není schopné uskutečnit cestu z hluboké Jižní Ameriky do Evropy.
- Po příjezdu do Paříže se Susan sveze taxíkem kolem několika pařížských pamětihodností. Tato cesta by v klidném provozu trvala více než hodinu, přesto taxametr při příjezdu do hotelu ukazuje pouze 8,60 eura.
- Poté, co se helikoptéra vyklidí, takže v ní sedí pouze Susan, je v širokoúhlém záběru vidět cestující vzadu.
- Telefony Cisco IP v konferenční místnosti nejsou zapojeny ani aktivní.
- Paul Feig: bez nároku na honorář, jako opilý host, který narazí do zdi a spadne na chodbě hotelu Hôtel Modière, když Susan Cooper (Melissa McCarthy) přijede do hotelu v Paříži.
- Gustafsson: Švédský komik hraje nešťastného poskoka Antona.
- Ben Falcone: Americký turista v Budapešti v Maďarsku, který se ptá na cestu ke kuřeti Popeyes. Je skutečným manželem herečky Melissy McCarthyové.
- (asi v 1h 40 min) Rayna má dlaně obrácené dopředu, ale když kamera přepne na zadní úhel, dlaně směřují ke stehnu.
- V letadle se množství vína ve sklenici, kterou Susan drží, mezi jednotlivými panáky zvyšuje, snižuje a zase zvyšuje. Když kamera stojí proti Susan, je vidět, že množství vína, které ve sklenici zbývá, je poměrně nízké. Když se však kamera ihned poté dívá na Raynu, je vidět, že ve sklenici, kterou drží Susan, je vína plno, stejně jako u Rayny.
- Kulka vystřelená agentem Artingstallem, která zasáhla De Lucu, měla zasáhnout i agenta Coopera. Na jeho hrudi bylo vidět výstupní zranění. Na agentu Cooperovi měla být také krevní skvrna.
- Když Aldo vysadí Susan (v roli Penny) v pekárně v Itálii, nikdy nesundá svůj kufr ze zadního sedadla sportovního auta, ale má ho u sebe, když Aldo odjíždí.
- Když Susan běží po schodech dolů k vrtulníku, má na sobě černé lodičky, ale když je v trávě, má opět černé kotníkové boty na vysokém podpatku.
- Když Susan Cooperová ukradne moped, má na sobě černé jehlové podpatky. Když se však pokusí seskočit z rampy a moped dopadne na lůžko z mokrého betonu, úhel kamery od pasu dolů ukazuje, že má na sobě černé ploché boty, což zřejmě naznačuje, kde kaskadérku nahradila Melissa McCarthy. Když se kamera vrátí do středního záběru na McCarthyovou projíždějící betonem, znovu se objeví jehlové boty.
- Nia Long byla obsazena do role jedné z šéfek CIA, ale ve filmu se nakonec neobjeví.
- Souřadnice, které Susan použila k vyvolání raketového úderu, jsou 43В°09'55.4 "N 27В°56'47.5 "E, což je poblíž Asparuhova, Varna, Bulharsko.
- Zpěvák, který zpívá píseň "Dancing Lasha Tumbai", zatímco se mu Melissa McCarthy snaží ukrást mikrofon, je ruská/ukrajinská superstar Verka Serduchka, vlastním jménem Andrey Danilko. Byl jedním z původních porotců show Ukraine's Got Talent (2009), která vznikla na základě Britain's Got Talent (2007).
- Při záběrech, kdy se Nicola (Julian Miller) obnažuje, byla použita protéza. Produkční tým musel protetiku použitou v záběrech předložit MPAA.
- První celovečerní film produkční společnosti Feigco Entertainment, která je produkční společností scenáristy, producenta a režiséra filmu Paula Feiga.
- Když je "muž ve fialové kravatě" zabit vypitím koktejlu s kořením, Susan Cooperová omdlí. V té době byla Susanina identita v utajení Penny Morganová a když omdlí, je slyšet kapání penny.
- V rozporu s obvyklou konvencí komerčních hollywoodských filmových studií, podle níž jsou snímky nejprve široce uváděny nebo současně uváděny v USA, má film hlavní premiéru v řadě neamerických teritorií koncem května 2015, což je zhruba čtrnáct dní před uvedením filmu do kin ve Spojených státech na začátku června 2015.
- Složité akční scény a záběry z helikoptéry na zeleném plátně se natáčely na zadních pozemcích a zvukových scénách ve studiích Fot a Origo v maďarské Budapešti.
- Webová reklama na Tumblr k filmu propaguje postavu agenta Bradleyho Finea (Jude Law) ve stylu Jamese Bonda, který má takové přednosti jako pistoli ráže 9 mm, boty Prada s hadí kůží, skrytý vystřelovací nůž v kalhotách a krásnou tvář anděla.
- Boční vchod Maďarské státní opery slouží jako exteriér Casino di Roma.
- Během scény honičky na skútru se turista ptá Susan, jestli je v okolí Popeyes Chicken, a zmíní se, že viděl KFC. To je pravda, je tam KFC, ale v Maďarsku není žádné Popeyes Chicken.
- Hlavní akční sekvence s vrtulníkem si vyžádala další týden práce druhé jednotky, aby mohla být dokončena.
- Celkový počet toxických látek, vůči nimž byl tajný agent Rick Ford (Jason Statham) v průběhu filmu imunní, byl 179.
- Když je Susan (Melissa McCarthy) v letadle s Raynou (Rose Byrne) a poté, co se Susan probudí poté, co ji Rayna omámila, vyjde Frederick z pilotní kabiny a prohlásí Rayně, že má nové plány... Rayna mu stále říká nesprávným jménem "Colin". Je to podobné tomu, jak mu Kristen Wiigová v letadle říká "Stove" místo "Steve", když hrál letušku ve filmu Družičky, komedii Paula Feiga, v níž si zahrály i Rose Byrneová a Melissa McCarthyová.
- Největší scénografií snímku byla komunikační místnost CIA (Ústřední zpravodajské služby).
- Třetí ze čtyř společných filmů režiséra Paula Feiga a herečky Melissy McCarthy po snímcích Drsňačky (2013), Ženy sobě (2011) a před restartem Krotitelů duchů (2016).
- V této komedii ve stylu Jamese Bonda se skutečně objevuje vůz Aston Martin, přičemž Aston Martin je společnost vyrábějící vozidla, která je synonymem pro bondovskou sérii. Značka a model vozu Aston Martin, který zde vidíme, je modrý Aston Martin DB9 coupé.
- Susan Cooperová (Melissa McCarthyová) v tomto filmu použila dva zápasnické chvaty. Byly to Hurricanrana a German Suplex.
- Na jednom z hlavních filmových plakátů k filmu drží herečka Melissa McCarthyová zbraň ve stylu špióna Jamese Bonda a plakát je celý zbarvený do zlata, což evokuje první film Jamese Bonda Goldfinger (1964) a zlatem pokrytou Bond Girl v podání herečky Shirley Eatonové.
- Náměstí v exteriéru poutavého nákupního centra, které je vidět ve filmu, se nachází v Budapešti v Maďarsku a je známé jako "Velryba". Je tak pojmenována díky svému prosklenému tvaru a umístění na břehu řeky. V sekvenci ve filmu, kde Andrey Danilko a její kapela hrají svůj mezinárodní hit "Dancing Lasha Tumbai" na velkém pódiu na severním konci náměstí, se objevilo více než tři sta komparzistů a kulisáků.
- S rozpočtem kolem 65 milionů amerických dolarů je tento film s největším rozpočtem, jaký kdy scenárista, producent a režisér Paul Feig natočil.
- Manžel Melissy McCarthy Ben Falcone hraje turistu, který se ptá na cestu během honičky autem a na kole v Budapešti.
- Když Michael McDonald ukazuje nepříjemné gadgety Melisse McCarthy, ptá se ho, jestli mu udělala něco, co ho rozrušilo. To by mohlo být lehké pomrknutí na skutečnost, že oba spolu hráli ve filmu Paula Feiga Drsňačky (2013), kde McCarthy vyhrožovala, že McDonaldovi ve výslechové místnosti ustřelí penis.
- Postava Bradleyho Finea, kterou hraje Jude Law, je považována za typ Jamese Bonda, zatímco postava Susan Cooperové (Melissa McCarthy) je připodobňována k ženskému typu Jamese Bonda. Postava Ricka Forda, kterou ztvárnil Jason Statham, je v tiskovém materiálu k filmu popisována jako kříženec Johna Ramba a inspektora Clouseaua.
- Natáčení probíhalo u malebného Balatonu, největšího vnitrozemského jezera v Evropě, které se nachází hodinu a půl jízdy od Budapešti v Maďarsku. Dvě vily na břehu jezera posloužily jako jedinečné praktické lokace ve filmu. První z nich, která se nachází na severním břehu jezera, je "dějově zasazena" do Bulharska na pobřeží Černého moře, kde uhlazený agent Bradley Fine (Jude Law) po zpackaném úkolu prchá před ozbrojenci a dostává se na únikový motorový člun. Druhá, ještě honosnější vila, hraje takříkajíc sama sebe a nachází se čtyřicet minut odtud, poblíž oblíbené turistické vesničky Balatonfured. Tvůrci filmu provedli letecký průzkum kolem celého jezera, aby objevili tuto nemovitost, která majestátně stojí na několikahektarovém krásném trávníku svažujícím se k pobřeží. Tato vila z 19. století byla svého času hotelem, než se stala soukromým majetkem. Vstupní dveře se otevírají na velkolepé schodiště, vhodné pro královskou rodinu. Nebo v tomto případě pro De Lucu (Bobby Cannavale), který zde pobývá, když zrovna nenavštěvuje italská kasina. Herec Cannavale řekl: "Dům mi pomáhá vžít se do role. Říkám si: 'Tohle je můj dům'. Je to, jako by De Luca našel tohle důmyslné schodiště a nechal kolem něj postavit dům. Nikdy není spokojený. O své hračky se nedělí a vždycky chce víc". Rozlehlé panství pojmulo plánované přistání a vzlet vrtulníku pro jednu z vrcholných scén filmu.
- Labyrint vápencových jeskyní, který je ve filmu vidět, se táhne asi třiadvacet kilometrů pod pivovarem v maďarském Budíně. Původně byly vytěženy jako lomy v roce 1700 a později byly znovu využity pro skladování piva. V různých obdobích byly využívány jako nouzové kryty a dokonce jako skryté hangáry pro nacistická letadla. Při natáčení filmu byla sice nad zemí mírná teplota, ale v podzemní hloubce jeskyní kondenzuje ve vzduchu dech, a členové štábu si proto oblékli zimní čepice a bundy.
- Rachel Dratchová se objevuje jako matka Rayny Boyanové na fotografii, kterou Rayna ukazuje Susan, když obě cestují soukromým letadlem.
- Vizuálně pozoruhodná řídicí místnost elektrárny z 30. let minulého století je vybavena řadami panelů a eliptickým vitrážovým stropem, takže působí stejně dobově i futuristicky zároveň. Scénograf Jefferson Sage tuto stavbu přirovnal k "fantastickému mostu vesmírné lodi Flash Gordon (1980)". Sage uvedl: "Je to velmi zajímavé: Sage řekl: "Věděli jsme, že pokud použijeme toto místo, zvýší to tón a styl filmu a ovlivní to řadu rozhodnutí o dalších kulisách a lokacích. Chtěli jsme to dotáhnout tak daleko?". Režisér Paul Feig odpověděl: "Ano, chtěl jsem, aby to bylo vizuálně velké".
- Scéna s netopýry na střeše a někým, kdo Susan zavalí hlavu pytlem, je velkým odkazem na Kancl (2005), jeden z dalších filmů Paula Feiga, kde Dwight Schrute zjistí, že na střeše jsou netopýři, a jednoho z nich uvězní pytlem nad Meredithinou hlavou.
- Film byl údajně inspirován restartem oficiální série filmů o Jamesi Bondovi, Casino Royale (2006) s Danielem Craigem v hlavní roli, o němž scénárista a režisér Paul Feig řekl časopisu Variety, že patří k jeho nejoblíbenějším filmům.
- Produkce se natáčela v honosných interiérech Greshamova paláce Four Season v maďarské Budapešti. Toto místo je všeobecně považováno za jeden z nejelegantnějších hotelů v Evropě. Greshamský palác, který se nachází na východním břehu Dunaje s výhledem na Řetězový most a Hradní vrch na budínské straně, byl postaven v roce 1906 a dodnes patří k nejlepším příkladům secesně-secesních staveb. Palác byl poškozen v roce 1944, kdy ustupující nacisté vyhodili do povětří Řetězový most, a po desetiletí chátral. Společnost Four Seasons vynaložila pečlivé úsilí na obnovu budovy, včetně nádherných mozaik, s použitím materiálů z Benátek, které tvořily originály. Jako vlajková loď luxusního hotelu byla otevřena v roce 2004. Film byl údajně prvním filmem, kterému bylo dovoleno natáčet uvnitř, a produkce toho plně využila, přičemž předvedla křišťálový ledový lustr a nádherný vestibul s vysokým stropem, kde Raina Boyanovová (Rose Byrne) velkolepě vstoupí se Susan Cooperovou (Melissa McCarthy) a bodyguardem v závěsu. K natáčení byly využity i chodníky paláce, včetně scény, kdy Susan naskočí na moped a pronásleduje potenciálního vraha ulicemi Budapešti.
- V bojové sekvenci v kuchyni maďarské restaurace v Budapešti, kde se Susan Cooperová (Melissa McCarthy) a vražedkyně v podání Nargis Fakhriové utkají do posledního dechu, nechybělo ovoce, krůtí stehna, zelenina ani kuchyňské náčiní a všude létalo jídlo, hrnce a pánve. Předprodukční příprava této sekvence zabrala týdny zkoušení, choreografování a předběžného promítání boje na počítači.
- Bondovská píseň, která zazní během bondovské úvodní titulkové sekvence, se jmenuje "Who Can You Trust" a zpívá ji Ivy Levan.
- Při prohlížení knihy s fotografiemi je na jedné z nich vyobrazena herečka Justine Batemanová.
- Hvězda Melissa McCarthy o své ústřední postavě Susan Cooperové řekla: "Susan měla vždycky schopnosti a je skvělá po technické i taktické stránce, ale chybělo jí sebevědomí. Nyní její zkušenosti z terénu a loajalita k postavě Judea Lawa, Bradleyho Finea, začínají naplno odhalovat její potenciál. Objevuje v sobě talenty, o kterých nevěděla, že je má". Kromě toho se k filmu vyjádřil i jeho scenárista a režisér Paul Feig: "Četl jsem, že ženy jsou lepšími špiónkami než muži, protože jsou obecně lepší ve čtení fyzických signálů, získávání důvěry a používání intuice. Tohle je Susan Cooperová. Nespoléhá se na svou sílu - musí na všechno přijít za pochodu. Baví mě pracovat s ženami a posilovat jejich postavení a zaujala mě myšlenka vytvořit ženské trio hlavní hrdinky, pomocnice a protivnice."
- Hollywoodský debut známé bollywoodské herečky Nargis Fakhri, která ve filmu ztvárnila roli Lia.
- Při premiéře filmu v březnu 2015 nebyl snímek dokončen a režisér Paul Feig uvedl, že hudba a barevné načasování filmu se stále dolaďují. Film byl také uveden bez závěrečných titulků.
- Scénograf filmu Jefferson Sage o natáčení v maďarském hlavním městě řekl: "Když si Paul Feig toto město prohlédl, byl tak ohromen, že změnil většinu příběhu tak, aby se odehrával zde - podobně jako se rozhodl nechat Boston hrát sám sebe, místo aby ho nahradil New Yorkem ve filmu Drsňačky (2013). Budapešť má velkolepost a příjemnou směs architektonických stylů spolu s východoevropskou exotikou, která příběhu dodává úžasnou mystiku."
- Pro letovou sekvenci na palubě soukromého tryskáče Rayny Boyanovové (Rose Byrne), kde se při střemhlavém letu vytvoří efekt beztíže, nechal vedoucí speciálních efektů Yves De Bono namontovat letadlo na 20stupňový kardan, který umožňoval jeho naklánění a otáčení v libovolném směru. Pohyb byl ovládán hydraulicky ze země a herci i kaskadéři byli připoutáni k lanům, aby simulovali vznášení. Byrne strávil čas v bazénu nácvikem ovládání fyzických pohybů, aby se připravil na sekvenci, jejíž dokončení si vyžádalo týden. Byrneová i Melissa McCarthyová se v různých momentech scény chichotaly, přičemž Melissa prohodila: "To musí být tou nadmořskou výškou". Když se letadlo na kardanu potápí nahoru a dolů, zavtipkovala s režisérem Paulem Feigem: "Když se letadlo houpe, nechoď klepat!".
- Scénárista a režisér Paul Feig o tomto filmu řekl: "Jsem velkým fanouškem špionážních filmů a chtěl jsem v tomto žánru vytvořit rozsáhlou akční komedii. Komedie vychází z postav. Není to parodie ani satira. Nebezpečí a akce jsou opravdové. Chtěli jsme, aby to mělo tón špionážního filmu, ale zároveň to bylo co nejvtipnější. Chtěl jsem také vytvořit příběh, který by se nám všem líbil a v němž bychom se mohli ptát: "Kdyby mě naverbovali jako špiona a poslali na misi, jak bych asi reagoval? Melissa McCarthy je pro tuto roli jako stvořená, protože i přes svůj mimořádný talent dokáže zahrát "každého člověka" a vyvolat hluboký pocit empatie a podpory.
- V bojových scénách filmu jsou použita filipínská bojová umění. Melissu McCarthyovou vycvičila v Kali Diana Lee Inosanto. Dcera nejlepšího přítele Bruce Leeho Dana Inosanta z filmu "Enter the Dragon".
- Scénárista a režisér Paul Feig začal na filmu, tehdy známém jako "Susan Cooper", pracovat kolem roku 2010 a prohlásil: "Mým cílem je zábavné Casino Royale (2006)."
- Paul Feig, scenárista, režisér a producent filmu, snímek napsal, vyvinul, natočil a režíroval, protože věděl, že mu nikdo nikdy nedovolí, aby sám režíroval skutečný film o Jamesi Bondovi.
- Koordinátor kaskadérů J. J. Perry o bojové sekvenci v kuchyni řekl: Feig řekl: "Kuchyňská bitka trvala dva dny a ukázala, jak moc se Paul Feig snažil vystupňovat akci. Stejně jako já je nadšencem filmů Jackieho Chana z 80. let, takže jsem měl dobrou představu, co chce: nízké, širokoúhlé nárazové záběry přicházející do objektivu. Je to zábavné, kinetické a násilné".
- Melissa McCarthy a Paul Feig jsou sousedé a ona se o projektu poprvé dozvěděla při večeři. Následně požádala o přečtení scénáře.
- Postavu Nancy vytvořil režisér a scénárista Paul Feig na míru Mirandě Hartové.
- Hlavní město Maďarska Budapešť, dvojnásobek hlavních měst Paříže ve Francii a Říma v Itálii.
- Hlavní hvězda Melissa McCarthy uvedla, že tento film je fyzicky nejnáročnější, jaký kdy natočila. McCarthy se zmínila o nehodách a neštěstích, které ji během natáčení potkaly: "Běhání, skákání, pády. Rozbila jsem si hlavu, mám šrámy a modřiny. Na konci dne vypadám, jako bych spadla do výtahové šachty. Ale ty rány a poházené kotouče nosím s trochou hrdosti". Koordinátor kaskadérů J. J. Perry také řekl: "Máme pro Melissu skvělou kaskadérku (Luci Romberg), ale jakmile jsme viděli, jak je Melissa dobrá, mohli jsme po ní chtít ještě víc." Perry také pochválil působivou schopnost McCarthyové naučit se a udržet si choreografii: "Byla tam s několika těžkými akčními hvězdami, což může být zastrašující, ale ona se více než držela. Její pracovní morálka je vynikající."
- Bobby Cannavale se do filmu zapojil díky své přítelkyni Rose Byrne, která se připojila k hereckému obsazení v roli Rayny.
- Podle Paula Feiga byla Rayna původně devatenáctiletá a po obsazení role Rose Byrneové musela být postava přepsána.
- Scénárista Paul Feig, který byl kdysi sám začínajícím kaskadérem, je fanouškem akčních filmů Jasona Stathama. Feig ušil Stathamovu postavu Ricka Forda ve filmu na míru právě tomuto herci.