Zajímavosti 16
- Byl osloven novozélandský režisér Peter Jackson, ale k natáčení nedošlo.
- Čtvrtá a poslední spolupráce režiséra Jeana-Jacquese Annauda a skladatele Jamese Hornera.
- Pekingská filmová společnost Zakázané město původně usilovala o najmutí čínského režiséra, ale natáčení lidí se skutečnými vlky bylo považováno za příliš obtížné.
- Shaofeng Fengovi bylo ve skutečnosti 35 let, když hrál Chen Zhanga, hlavního hrdinu, kterému má být 21 let. Feng je o deset let starší než jeho protějšek Shawn Dou.
- Ačkoli se vlci obvykle chovají k lidem odměřeně a lhostejně, alfa vlk Cloudy má k režisérovi Jeanu-Jacquesu Annaudovi velmi blízko.
- V zimě ve Vnitřním Mongolsku sněží jen výjimečně, ale právě to se stalo během natáčení filmu "Totem vlka" (2015). Aby mohl štáb dokončit sněhové scény, musel na natáčení dopravit a odvézt sníh z pohoří Paektu, které je vzdálené více než 1 000 kilometrů. Nakonec bylo převezeno asi 40 000 tun sněhu.
- Shaofeng Feng spadl z koně hned první den natáčení filmu "Totem vlka" (2015). Během natáčení byl také občas pokousán nebo poškrábán vlkem.
- Poslední film Jamese Hornera, který byl uveden ještě za jeho života, před jeho smrtí v srpnu 2015. Ostatní tři filmy, k nimž složil hudbu (Bojovník(2015), 33 životů (2015) a Sedm statečných (2016)), byly uvedeny až po jeho smrti.
- Ačkoli je původní stejnojmenný román kontroverzní kvůli kritice chan-čínské kultury a zemědělského životního stylu, produkci filmu "Totem vlka"(2015) velmi podporuje a podporuje čínské státní filmové studio (China Film Group).
- Režisér Jean-Jacques Annaud uvedl, že měl právo na "konečný střih", což je v Číně, kde platí přísná cenzura, poměrně neobvyklé.
- Podle producenta Maxe Wanga téměř všichni významní čínští režiséři odmítli režírovat tento film kvůli extrémním obtížím při výcviku mongolských vlků.
- Protože herci Shaofeng Feng a Shawn Dou věděli, že film vyžaduje intenzivní jezdecké dovednosti, učili se několik měsíců dopředu pravidelně jezdit na britských koních. Po příjezdu do vnitřního Mongolska si však uvědomili, že tato příprava byla marná, protože styl jízdy na mongolských koních je zcela odlišný od toho západního. Nakonec si oba mongolský styl jízdy přece jen osvojili.
- 16 vlků a psí dvojník emigrovali do Kanady poté, co skončili s natáčením filmů. V současné době žijí na ranči, který vlastní jejich trenér zvířat Andrew Simpson (únor 2015).
- Ironií osudu je, že tento čínský státní film režíroval Jean-Jacques Annaud, který natočil film Sedm let v Tibetu (1997), jenž vychází ze skutečného příběhu 14. dalajlamy a obsahuje negativní zobrazení invaze Čínské lidové osvobozenecké armády do Tibetu v roce 1950. Film "Sedm let v Tibetu" rozzlobil čínské úřady a je v Číně stále zakázán, ale Jean-Jacques Annaud v rozhovoru (pro Neepawa Press v únoru 2015 ) prohlásil, že se s Číňany usmířil: "Dozvěděl jsem se, že nejsem [v Číně] vítán, a zmínil jsem se o tom lidem, kteří za mnou přišli, a oni řekli: 'Čína se změnila'... potřebujeme vás, a to bylo vše," řekl režisér, "od toho dne se už nikdo o ničem nezmínil."
- Podle producenta Maxe Wanga se hlídací pes Rusty stal samoukem poté, co neustále poslouchal doporučení cvičitele vlků Andrewa Simpsona. Rusty dělal pro vlky kaskadéry a je také dobrým přítelem krále Cloudy, alfa-vlka. Rusty i Cloudy odešli do důchodu a emigrovali do Kanady.
- Producent Max Wang a filmový štáb strávili tři roky výchovou tří generací 35 mongolských vlků. Ve filmu si zahrálo 16 vycvičených vlků.