Zajímavosti 22
- Na filmu pracovalo 12 různých animačních týmů.
- Všechna data, která se ve filmu objevují, jsou rozmazaná.
- Film je dvojjazyčný (anglicky a německy), aby byly scény co nejautentičtější.
- Frenzi, 17letý jezevčík, zemřel mezi 6. a 7. jednotkou (přirozenou smrtí). Pro některé scény musela být nahrazena.
- Během natáčení filmu 2nd Unit štáb narazil bezpilotním kamerovým dronem do oblouku slavné londýnské památky: Mramorový oblouk. Nikomu se nic nestalo, ale dron se nepodařilo opravit.
- Během natáčení filmu 2nd Unit řídil režisér Grigorij Richters bezpilotní vrtulník v královském vzdušném prostoru poblíž Buckinghamského paláce. Během několika minut byl obklíčen londýnskými policisty poté, co obdrželi upozornění od Královského letectva, že se na jejich radaru objevil neznámý objekt. Byl vyzván, aby se stáhl. Nebyla vznesena žádná formální obvinění.
- Během natáčení filmu 2nd Unit tým havaroval s bezpilotním vrtulníkem v centru Londýna. Nikdo nebyl zraněn.
- Natáčení scény na tržišti (natáčelo se na londýnském tržišti Portobello) muselo být přerušeno, protože starší pes Frenzi měl na place pohotovost. Vzhledem k jeho věku (15 let) jí na několik sekund přestalo bít srdce a ztratila vědomí nejméně na 5 minut. Pan Richters a jeho tým okamžitě běželi k autu a odvezli ji k nejbližšímu veterináři, který byl vzdálen 7 mil. Doprava je zpomalila a pan Richters byl nucen projíždět v protisměru. Když tým dorazil k veterináři, Frenzi se tak vystresovala, že se zdála být naprosto v pořádku a lékaři nedokázali říct, co jí je. Bylo to podruhé během natáčení tohoto filmu, kdy měla vážné zdravotní problémy.
- Hlavní herec strávil v Londýně 62 natáčecích dnů. Během této doby (jaro 2011, podzim 2011, jaro 2012, léto 2012) pršelo jeden jediný den. To způsobilo, že natáčení 2. jednotky na jaře 2012 a v létě 2012 bylo pro produkci extrémně náročné.
- Film se natáčel 109 dní, což dalo dohromady 327 hodin záznamu, který se rozprostírá na 72 terabajtech.
- Během natáčení 2. jednotky se režisér Grigorij Richters vydal na londýnský Embankment. Hledal místo, kde by si mohl opřít svůj šestimetrový kamerový jeřáb, který měl pro jednu scénu imitovat průmyslovou kameru. Uviděl sloup s kamerou CCTV a opřel o něj jeřáb. Po upevnění jeřábu ke sloupu se kamera CCTV začala pohybovat a snažila se zjistit, co se děje. Během několika minut na místo dorazil tým bezpečnostních pracovníků a policistů, kteří mu vysvětlili, že budova, kterou natáčí, je ministerstvo obrany (MOD). O den později Richtersovi z MOD zavolali. Vyšetřovali případ kvůli špionáži a terorismu.
- Tým 2. jednotky musel pořídit záběr Big Benu a jeho okolí. Musel vypadat jako bez života. Na Parlamentním náměstí a Westminsterském mostě (okolí Big Benu) je téměř vždy rušno, protože spojují mnoho částí Londýna. Jeden den před olympijskými hrami v Londýně v roce 2012 se režisér a producent rozhodli celou oblast v 5 hodin ráno uzavřít a zablokovat ulice hradbou běžců. Během prvního záběru se objevila policejní dodávka a dala režisérovi výstrahu. Trvalo jim osm záběrů, než se jim podařilo natočit dokonalý záběr.
- V jednu chvíli natáčení Richters a jeho tým natáčeli před americkým velvyslanectvím poblíž Oxford Street. Zatímco se připravovali, jeden z pracovníků velvyslanectví zavolal policii a upozornil ji na muže, který měl na sobě podezřelý batoh a v ruce držel předmět připomínající granát. Objevilo se šest policistů a Richters jim musel vysvětlit, co dělají. Nebylo vzneseno žádné obvinění, ale jeden policista nabídl režisérovi svůj scénář.
- Režisér požádal svého hlavního herce, aby v úterý ve 14 hodin "zaparkoval" auto na křižovatce Oxford Circus, která je jedním z nejrušnějších míst v Londýně. Prošli čtyřmi záběry, až vytvořili tak obrovskou dopravní zácpu, že přijela policie a požádala je, aby odjeli. DP James Kinsman měl nedaleko postavenou kameru na 5,5 metru dlouhé tyči, což vyvolalo velkou pozornost.
- Ředitel požádal svého prvního zástupce ředitele (Johna), aby na 5 minut uzavřel jednu z nejrušnějších silnic v Londýně. Když si uvědomil, že to režisér myslí vážně, vyběhl na ulici, aby si udělal lepší představu o rozsahu. Když se vrátil, řekl jen: "Hmm, to bude zajímavé".
- Ačkoli k tomu neměl povolení, uzavřel produkční tým most v centru Londýna, aby mohl natočit jednu z vrcholných scén filmu.
- Produkční tým zinscenoval scénu pobodání v noci ze čtvrtka na pátek v centru Londýna.
- Režisér a jeho hlavní herec při natáčení scény omylem uzavřeli vlakové nádraží Waterloo.
- Režisér a tři členové jeho týmu byli zatčeni protiteroristickou jednotkou policie, když se pokoušeli vylézt na výškovou budovu, aby získali "dokonalý záběr" Londýna.
- Podle režiséra filmu Grigorije Richterse ho během natáčení 2. jednotky 42krát zastavila a zadržela londýnská policie.
- Režisér si nikdy nepředstavoval, že by se jednalo o velkou inscenaci. Chtěl mít maximálně desetičlenný štáb. Nakonec se jednalo o produkci s více než 2000 herci a štábem.
- Při natáčení na Tower Bridge řidič autobusu v domnění, že jeden z herců má u sebe bombu, spustil signál POD ÚTOKEM a byl přivolán protiteroristický oddíl.